20 پالت رنگ برتر
2020/04/13
612 بازدید

20 سایت برتر ساخت پالت رنگ رایگان

یکی از مهم ترین مراحل هر پروژه گرافیکی یا وب ایجاد یک پالت رنگی مناسب برای استفاده در کل طراحی است.ساخت یک پالت رنگی حرفه ای و زیبا نیازمند صرف وقت زیادی میباشد که از حوصله بسیاری از طراحان خارج است و حتی ممکن است پالت مناسبی هم نباشد چرا که طراح باید به اصول رنگ شناسی مسلط باشد،به خصوص زمانی که میخواهیم یک ترکیب رنگ لوگو انتخاب کنیم این موضوع بسیار مهم است.

همه این مشکلات باعث شد طراحان و شرکت ها دست به کار شوند و پالت های رنگ را به صورت آماده و استاندارد طراحی کنند تا هم طراحان کار های خود را سریعتر انجام دهند و هم از یک سری از رنگ های استاندارد استفاده کنند.

در این پست ما مجموعه ای از بهترین پالت های رنگ را به شما معرفی میکنیم تا با چند کلیک بتوانید پالت رنگی دلخواه خود را بسازید.

بعضی از این سایت ها حتی به شما در یافتن پالت های رنگی بر اساس روند طراحی مثل طراحی فلت و متریال کمک میکند.همچنین بعضی از این سایت به شما کد رنگی نیز میدهند که میتوانید در طراحی سایت و جاهای دیگر از آن استفاده کنید.

4 نکته برای ایجاد پالت های رنگی حرفه ای

1:انواع مختلف پالت های رنگی

  • تک رنگ: پالت های تک رنگ مواردی هستند که شما با استفاده از سایه های مختلف از یک رنگ استفاده میکنید و در هر پالت رنگ تیره تری از پالت قبل میبینید.ساخت این پالت ها بسیار آسان است و معمولا توسط بسیاری از برند های مطرح دنیا استفاده میشود.
  • رنگ های مشابه: پالت های آنالوگ از رنگ هایی تشکیل شده اند که در چرخ رنگ بسیار نزدیک به هم هستند،زمانی که رنگ اصلی را انتخاب میکنید میتوانید از رنگ های کناری آن به عنوان رنگ های ثانویه برای این پالت رنگ استفاده کنید.
  • رنگ های مکمل: به پالت های آنالوگ شبیه هستند،پالت های مکمل از رنگ هایی تشکیل شده اند که در چرخ رنگ مخالف یکدیگر هستند.
  • سه گانه: پالت های رنگی سه گانه از سه رنگ اصلی تشکیل شده اند.این پالت های رنگی برای ایجاد تضاد (contrast) در طرح ها ساخته میشوند.

2: روانشناسی رنگ را در نظر بگیرید

در هر رنگ یک عامل خاص روانشاسی وجود دارد.مطابق روانشناسی رنگ ها،رنگهای مختلف در تحریک احساسات خاص در انسانها تاثیر بسزایی دارد.به عنوان مثال رنگ سیاه نشان دهنده ظرافت،رمز و راز و اقتدار است.به همین دلیل این رنگ معمولا توسط برند های لاکچری استفاده میشود.

در هنگام انتخاب رنگ برای پالت خود حتما از روانشانسی رنگ ها بهره ببرید.

3: از روند های رنگی استفاده کنید

در هنگام ایجاد پالت رنگ بسیار مهم است که روند رنگ را نیز در نظر بگیرید،به خصوص زمانی که در حال طراحی یک برند یا یک استارت آپ مدرن هستید.روند ها نقش مهمی در جذابیت مخاطبان فعلی دارند.روندها به طور مداوم در حال تغییر هستند و روندهای مختلف زیادی وجود دارد که می توانید از آن به پالت های رنگی خود مانند روند فلت یا متریال دیزاین استفاده کنید.

4: از عکس های واقعی الهام بگیرید

بهترین رنگ ها در زندگی واقعی پیدا میشوند.اگر یک پالت رنگی واقع بینانه تر و با الهام از طبیعت را ترجیح می دهید،میتوانید از عکس های واقعی برای طراحی پالت رنگی خود استفاده کنید.ابزار ها و برنامه هایی وجود دارند که به شما کمک میکنند پالت های رنگی خود را بر اساس تصاویر انتخاب کنید.

خوب امیدوارم در هنگام طراحی و استفاده از پالت ها نکات بالا را مد نظر بگیرید تا رنگ های زیباتری را داشته باشید.

1: color hunt

color hunt

color hunt مجموعه ای گسترده از پالت های رنگی است که توسط طراحان ساخته شده است.این شامل انواع مختلفی از پالت های رنگی است که میتوانید بر اساس محبوبیت یا روند های مختلف آن ها پیدا کنید.از آنجا که این پالت های رنگی از قبل توسط سایر طراحان ساخته شده اند ، می توانید به راحتی یک پالت را انتخاب کرده و طراحی خود را شروع کنید.

این ابزار همچنین به شما اجازه میدهد پالت های رنگی خود را نیز ایجاد کنید،با این حال یافتن بهترین رنگ برای ساخت پالت به کمی تجربه نیاز است.

2: color designer

color designer

 

color designer یک تولید کننده پالت تقریبا پیشرفته است که بسیاری از ابزارهای منحصر به فرد را برای ایجاد پالت های رنگی حرفه ای ارائه می دهد.این ابزار به شما امکان می دهد با استفاده از سه سیستم مختلف ، پالت رنگی بسازید:

1:Swatches که مجموعه ای از رنگ های سایه دار یک رنگ خاص است.2:color picker که انتخابگر رنگ است که در بسیاری از نرم افزار های طراحی لوگو آن را دیده اید مثل فتوشاپ 3:mass editor که کد های یک دسته رنگ را برای شما قرار داده.

همچنین درآینده میتوانید از روی عکس های واقعی پالت های رنگ را بسازید که ممکن است زمانی که این مقاله را میخوانید این قابلیت فعال شده باشد.هر کدام از این 4 گزینه یک امکان خاص را برای شما فراهم میکند.

پس از انتخاب رنگ های پایه ، می توانید با جستجوی رنگ ها ، سایه ها و هارمونی رنگ ها آن را به سطح بعدی برسانید و رنگ های بهینه تری انتخاب کنید.

3: brandcolors

brandcolors

 

تا به حال به این فکر کرده اید که برند های بزرگ دنیا از چه مجموعه رنگ هایی استفاده میکنند،احتمالا شما هم علاقه مند هستید که راجب آن ها بدانید و در طرح های خود از آن استفاده کنید.این سایت دارای مجموعه گسترده ای از پالت های رنگی است که توسط برند های معروف مورد استفاده قرار میگیرند.

4: coolors.co

collors.co

 

coolors.co یکی از ساده ترین ابزار های ساخت پالت رنگ است که برای مبتدیان بسیار ایده آل است.این سایت این امکان را به شما میدهد که پالت های رنگی خود را از ابتدا شروع کنید یا پالت های ساخته شده توسط دیگران را استفاده کنید.همچنین یک گزینه خوب دیگر دارد که شما میتوانید با انتخاب عکس رنگ های پایه پالت خود را از عکس بگیرید.

با ایجاد حساب کاربری در سایت میتوانید پالت های خود را ذخیره کنید و بعدا دوباره از آن ها استفاده کنید.

5: colormind

colormind

 

colormind هم یکی دیگر از پالت های رنگ برای مبندیان است که یک ویژگی جالب دارد و آن اینکه میتوانید پیش نمایش پالت ها را خودتان تغییر دهید و ترتیب ها را جا به جا کنید و با قفل کردن یکی از پالت ها و ساخت پالت دیگر رنگ های سفارشی خود را بسازید.همچنین شما میتوانید با آپلود عکس،رنگ های پالت خود را از عکس ها انتخاب کنید.

6: canva pallete generator

canva pallete generator

 

تولید کننده پالت رنگ canva یک ابزار کاملا ایده آل است که میتوانید بهترین پالت ها را در آن تولید کنید،استفاده از این ابزار ساده است شما فقط باید یک عکس را آپلود کنید و سایت به طور خودکار یک پالت رنگ بر اساس تصویر را به شما پیشنهاد میدهد.سپس میتوانید کد های رنگ را با یک کلیک کپی کنید.

حتی با اینکه این ابزار ویژگی های محدودی ارائه میدهد ولی برای ایجاد یک پالت رنگ پایه و طبیعی بسیار مناسب است.

7: khroma

khroma

 

khroma یک تولید کننده پالت رنگ مدرن است که از فناوری هوش مصنوعی برای ایجاد پالت های مناسب استفاده میکند.در ابتدا باید 50 رنگ مختلف را برای آموزش به هوش مصنوعی انتخاب کنید تا با هوش خود بتواند بهترین پالت را برای شما تولید کند.سپس میتوانید از بین بسیاری از ترکیب های رنگی ایجاد شده بهترین پالت را برای خود انتخاب کنید.

8: adobe color wheel

adobe color wheel

 

این ابزار یکی از پیشرفته ترین پالت های رنگ دنیاست و تعجبی ندارد که شرکت adobe آن را توسعه داده،این ابزار بیشتر برای طراحان حرفه ای ساخته شده و برای افراد مبتدی پیشنهاد میشود ابتدا از ابزار های ساده تر شروع کنند.همچنین این ابزار به شما این امکان را میدهد که پالت های رنگ را بر اساس نوع پالت که همان طور که در اول پست توضیح دادیم شامل چهار نوع تک رنگ،رنگ های مشابه،رنگ های مکمل و رنگ های سه گانه است انتخاب کنید که بسیار کاربردی است.

علاوه بر این میتوانید با بارگذاری تصاویر از رنگ های واقعی برای ساخت پالت رنگ نیز استفاده کنید.متاسفانه طبق سیاست های این شرکت برای استفاده از این ابزار هم باید از ابزار های تغییر آی پی استفاده کنیم تا به این ابزار دسترسی داشته باشیم.

9: palleton

palleton

 

palleton هم یکی دیگر از ابزار های پیشرفته ساخت پالت رنگ است که با مجموعه ای از گزینه های پیشرفته به ما کمک میکند بهترین پالت های رنگ دنیا را بسازیم.در نگاه اول ممکن است تصور کنیم استفاده از این ابزار نیاز به دانش بالایی دارد اما نگران نباشید،با کمی استفاده کم کم به امکانات آن مسلط میشوید،با این حال این سایت یکی از معدود ابزار هایی است که به ما امکان ساخت پالت رنگ بر اساس نوع آن را به ما میدهد.

این ابزار برای طراحان حرفه ای که میخواهند رنگ های خود را آزمایش کنند بسیار مناسب است.

10: color tool

color tool

 

color tool یک سازنده پالت رنگ حرفه ای است که طراحان وب و گرافیک بسیار از آن استفاده میکنند.این ابزار به شما اجازه میدهد طرح های خود را بر اساس سبک های طراحی مثل متریال دیزاین طراحی کنید.یکی از ویژگی های بسیار خوب این سایت امکان دیدن پیش نمایش زنده رنگ هایی است که انتخاب کرده اید که بسیار مفید است.

11: collor

collor

 

collor هم یکی دیگر از ابزار های ساخت پالت رنگ ساده است،امکانات این سایت بسیار محدود است و تجربه ساده ای در طراحی پالت رنگ است.در ابتدا رنگ های اصلی و فرعی را انتخاب کنید تا این ابزار مجموعه ای از پالت های رنگی را برای سفارشی سازی آماده کند.شاید تنها ایرادی که بتوان از این سایت گرفت این است که برای استفاده از آن باید در مرورگر خود فلش را فعال کرده باشید.

12: colorspace

color space

 

استفاده از این ابزار بسیار لذت بخش است و فقط با یک کلیک میتوانید پالت های رنگ خود را ایجاد کنید،تنها کاری که شما باید بکنید یک کد رنگی را وارد باکس مشخص شده بکنید و سپس دکمه generate را بزنید و تمام! در نهایت خود این سایت یک سری رنگ های مرتبط را به شما پیشنهاد میکند.

13: colourlovers

color lovers

 

colourlovers مجموعه ای از پالت های رنگی را معرفی میکند که قبلا توسط سایر طراحان ایجاد شده است.میتوانید یک پالت از پیش ساخته شده را از لیست انتخاب کنید یا یک پالت رنگ مخصوص خود را ایجاد کنید.این سایت همچنین به شما امکان ساخت پالت های رنگ پایه و حرفه ای را میدهد.همچنین میتوانید رنگ های یک عکس را با آپلود تصویر خود از آن استخراج کنید.

14: data color picker

data color pickers

 

این سایت ابزاری فوق العاده برای ساخت پالت های رنگی است.این ابزار به شما این امکان را میدهد که تا رنگ هایی متناسب با پس زمینه های تیره و سبک انتخاب کنید و همچنین گزینه هایی برای انتخاب پالت های تک رنگ و چند رنگ به شما میدهد.

15: colourcode

colourcode

 

این ابزار نیز یکی از ابزار های تولید کننده پالت های ساده است که میتوانید با استفاده از مکان نما ماوس رنگ های مختلف به همراه کد آن ها را مشاهده کنید.بعد از پیدا کردن رنگ دلخواه یک بار روی آن کلیک کنید تا بتوانید رنگ بعدی را انتخاب کنید.همچنین این ابزار به شما این امکان را میدهد که رنگ های خود را بر اساس انواع پالت های رنگ مثل تک رنگ و سه رنگ انتخاب کنید که بسیار کاربردی است.

16: colordrop.io

colordrop.io

 

این سایت یک ابزار فوق العاده برای انتخاب رنگ در طراحی لوگو،طراحی سایت و طراحی فلت است.رنگ های آن بسیار شاد و پرجنب و جوش است اما در انتخاب این رنگ ها زیاده روی نکنید.اگر در حال طراحی لوگو هستید حتما پیشنهاد میکنم از این ابزار استفاده کنید.شما میتوانید رنگ های دلخواه خود را ذخیره کنید البته باید برای این کار در سایت ثبت نام کنید و همچنین از کد های رنگی آن استفاده کنید.

17: flatuicolors

flatuicolors

 

این سایت یکی از ابزار های خوب برای ساخت پالت است و بیشتر رنگ های آن برای طراحی فلت مناسب است،در این سایت میتوانید دسته های رنگی را که در هر کشور بیشتر محبوب است انتخاب کنید و در صفحه جدید مجموعه ای از رنگ های زیبا را خواهید دید.در کنار هر رنگ میتوانید نام آن رنگ را نیز مشاهه کنید و با کلیک بر روی هر رنگ کد آن در حافظه موقت شما ذخیره میشود.

18: color by hailpixel

 

color by hailpixel

یک ابزار سرگرم کننده که بر اساس مکان محور ماوس عمل میکند،ماوس خود را هر جای صفحه که ببرید رنگ های مختلفی را خواهید دید و با کلیک کردن میتوانید رنگ بعدی را انتخاب کنید.با زدن گزینه چرخ دنده زیر هر رنگ میتوانید کد رنگ rgb و hsl آن را ببینید.

19: sip

sip

 

در این بخش میخواهم یک نرم افزار مخصوص برای عزیزانی که از دستگاه های mac و گوشی های آیفون استفاده میکنند معرفی کنم،استفاده از این ابزار بسیار ساده است،ابتدا وارد سایت شوید و سپس بر روی گزینه try for free کلیک کنید تا به صورت خودکار اپلیکیشن دانلود شود.این ابزار علاوه بر امکانات پایه به شما این امکان را میدهد تا رنگ ها را از روی عکس انتخاب کنید.

20: cohesive colors

cohesive colors

 

cohesive colors یک ابزار عالی برای ساخت پالت رنگی است و کار با آن هم بسیار ساده است،اگر میخواهید رنگ های خود را در جایی تست کنید از این ابزار استفاده کنید.

در نهایت امیدوارم از استفاده از این سایت ها لذت برده باشید،اگر این ابزار ها را امتحان کرده اید بهترین آن را برای ما در قسمت نظرات ارسال کنید تا دیگر دوستان هم بتوانند راحت تر تصمیم بگیرند

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

فایل pdf : دانلود کنید
اشتراک گذاری در :

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود

دیدگاه خود را ثبت کنید

با مشارکت در بحث ها به دیگران کمک کنید