راهنمای طراحی لوگو حیوانات
2020/11/11
95 بازدید

راهنمای طراحی لوگو حیوانات

اگر شما یک شرکت تازه تاسیس یا صاحب یک کسب و کار کوچک هستید احتمالا بار ها از افراد مختلف شنیده اید که طراحی لوگو حرفه ای و جذاب نقش زیادی در موفقیت برند شما دارد و اگر لوگو برند شما با اصول طراحی گرافیک ایجاد نشده باشد و با برند شما همخوانی نداشته باشد به احتمال زیاد کسب و کار شما رشد نخواهد کرد و محکوم به شکست خواهد بود.به هر حال این یک پیش بینی خوش بینانه نیست اما میتواند زنگ خطری برای شما باشد تا از طراحی لوگو برند خود غافل نشوید و برای طراحی آن برنامه ریزی کنید.روش های بسیار زیادی وجود دارد تا یک لوگو حرفه ای و جذاب طراحی کنید،یکی از تکنیک های عالی طراحی آرم برای برند،استفاده از تصویر و قدرت حیوانات است.اگر شما هم تصمیم دارید از این تکنیک جذاب استفاده کنید حتما مقاله راهنمای طراحی لوگو حیوانات را از دست ندهید.

استفاده از اعتبار حیوانات یک راه عالی برای سریع شناخته شدن و موفقیت است،امروزه برند های بزرگ و موفق زیادی وجود دارند که لوگو آن ها الهام گرفته شده از تصویر و اسم و رسم حیوانات است.برند های بزرگی همچون Jaguar , Twitter , WWF , Bacardi , Firefox , Swarovski , Red Bull , NBC و بسیاری از برند های دیگر از لوگو حیوانات برای طراحی آرم برند خود استفاده میکنند،حتی برند ما که از فلامینگو الهام گرفته شده و با تلفیق از سبک هنری کوبیسم طراحی شده یک نمونه طراحی لوگو حیوانات است.

اگر هنوز در این مورد تردید دارید و یا نمیدانید از چه حیوانی برای لوگو برند خود استفاده کنید با ما همراه باشید.

آیا طراحی لوگو حیوانات برای برند شما تاثیر گذار است؟

به طور خلاصه جواب این سوال مثبت است،نماد های حیوانات امتیازات انکار ناپذیری دارند که صاحبین مشاغل و کسب و کار ها میتوانند از آن استفاه کنند.در زیر به چند ویژگی جذاب لوگو حیوانات میپردازیم.

پل ارتباطی عالی

ما انسان ها سال های سال است که برای توصیف مردم از ویژگی های مختلف حیوانی استفاده میکنیم،در این باره یک رشته کامل از حرف ها و توصیفات مربوط به حیوانات وجود دارد به طور مثال گرگ تنها ، روباه حیله گر ، گوسفند سیاه ، زنبور عسل پرکار و…

نکته قابل توجه جهانی بودن این دست از توصیفات است،شما میتوانید جملاتی از قبیل : این مرد به اندازه یک خرس (ببر ، اسب و …) قوی است را بدون در نظر گرفتن اینکه از کدام کشور است استفاده کنید و آن ها نیز حرف شما را درک خواهند کرد.

به همین دلیل نمادهای حیوانات برای بازاریابی مناسب هستند.گربه ها در همه جای دنیا نماد زیبایی هستند و گاو ها در هر گوشه دنیا قوی، بنابراین کارآفرینان می تواند از لوگو حیوانات استفاده کنند ترسی از این بابت نداشته باشند.

لوگو حیوانات دوست داشتنی هستند

مردم حیوانات را دوست دارند. طبق مطالعات اخیر انجمن آمریکایی پیشگیری از آزار حیوانات 37 تا 47 درصد از خانوار های مردم آمریکا از سگ و 30 تا 37 درصد از آن ها از گربه نگهداری میکنند.این میزان اهمیت و علاقه به حیوانات در تاریخ بی سابقه است و حتی این علاقه در مورد حیوانات وحشی نیز صدق میکند.

در عین حال ، لوگو حیوانات برای دوست داشتنی بودن نباید زیبا و کودکانه باشند. آرم های قدرتمندی مانند جگوار ، لوگو لیگ برتر انگلیس (Premiere League)، لامبورگینی یا عقاب سوئیس پیام اعتماد به نفس ، قدرت و احترام را منتقل می کنند اما هنوز هم جذاب هستند.این یکی دیگر از مزیت های مهم لوگو حیوانات است که نمی توانید در بازاریابی نادیده بگیرید.

روشی آسان برای ایجاد لوگو به یاد ماندنی است

ایجاد یک لوگو شرکتی که در ذهن مخاطبان بماند در اصل به یاد ماندنی باشد معمولا یک مشکل بزرگ است که بسیاری از مبتدیان و حتی طراحان حرفه ای با آن دست و پنجه نرم میکنند،استفاده از لوگو حیوانات به ما کمک میکند در عین اینکه یک طراحی جذاب داشته باشیم،آن را به یادماندنی کنیم چرا که این کار میتواند به راحتی واکنش احساسی مخاطبان خود را ایجاد کند.

به همین دلیل لوگو Red Bull بسیار موثر است. مشتری خصوصیات این حیوان وحشی (مانند قدرت بدنی و انرژی بالا) را به خود منتقل می کند و احساس قدرت و پر بودن از زندگی را به خود منتقل میکند و این دقیقاً همان چیزی است که خریدار از نوشیدنی انرژی زا می خواهد.

 

تاثیر لوگو رد بول بر مشتریان

تاثیر لوگو رد بول بر مشتریان

 

چگونه یک حیوان مناسب برای ایجاد لوگو برند خود انتخاب کنیم؟

اگر می خواهید از همه مزایای لوگو حیوانات در تجارت خود استفاده کنید ، باید مراقب باشید که چه نوع حیوانی را انتخاب میکنید. نماد انتخاب شده باید با صنعت تجارت شما، ارزش های اصلی برند و مخاطبان شما ارتباط داشته باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند حیوان مناسب را برای لوگو شرکت خود انتخاب کنید.

مشتری شما کیست؟

شما به عنوان یک کارآفرین ، باید همه چیز را درباره افرادی که قصد دارید محصولتان را به آن ها بفروشید ، بدانید. جنسیت ، سن ، سرگرمی ها ، سطح درآمد ، وضعیت تأهل و غیره. همه این عوامل بر نوع حیوانی که باید روی لوگو تجاری قرار دهید تأثیر گذار هستند. برای اینکه این موضوع برای شما به خوبی جا بیافتد بیایید چند مثال را با هم بررسی کنیم:

 

شناخت مشتری در طراحی لوگو حیوانات

شناخت مشتری در طراحی لوگو حیوانات

 

Swarovski

Swarovski یک برند لوکس است که در آن جواهرات ، ساعت ، لوازم جانبی و کریستال های بسیار لوکس به فروش می رسد. و قو روی لوگو شرکت استعاره ای کامل برای این نوع تجارت است. اول از همه ، این یک نماد شناخته شده از سلطنت ، بزرگی و ظرافت است. ثانیا ، چنین انتخابی بیشتر توجه مخاطبان زن را به خود جلب می کند و باعث ایجاد احساس زیبایی و ظرافت می شود. و سرانجام ، نشان قو به رنگ نقره ای روی بسته بندی شگفت انگیز است و بر جنبه لوکس این برند تأکید دارد.

Ferrari

فراری یک نمونه عالی از برند مرد گرا است و لوگو معروف که یک  اسب تنومند است به درستی آن را ثابت می کند.نحوه طراحی اسب به خوبی نمایانگر سرعت و آزادی است.همچنین انتخاب رنگ این لوگو این احساس را تقویت میکند.رنگ سیاه یک رنگ لوکس و قدرتمند است که مردان عاشق آن هستند و زرد یک مکمل قوی برای جلب توجه است و همان طور که میدانید احساس انرژی و سرعت را تلقین میکند.علاوه بر این ،دلیل ترکیب دو رنگ سیاه و زرد بسیار آسان است. 10 از 10 برای یک شرکت تولید کننده خودرو.اگر درباره تاثیر رنگ ها بر احساسات ما بیشتر بدانید حتما مقاله روانشانسی رنگ ها را مطالعه کنید.

Puma

اگر قصد دارید وارد بازار کاری شوید که هدف اصلی آن فروش به مردان است به یک حیوان خنثی برای لوگو برند خود احتیاج دارید ،رد پای لوگو پوما را دنبال کنید. این حیوان قوی ، برازنده و سریع است ، بنابراین یک انتخاب برنده برای تولید کننده پوشاک ورزشی است. در عین حال ، پوما یک شکارچی خطرناک است و چیزی است که توجه مردان را به خود جلب می کند. اما از طرف دیگر ، این حیوان یک گربه وحشی زیبا است و زنان واقعاً از لوگو هایی که چنین زیبایی قدرتمندی را نشان می دهند استقبال می کنند. به این ترتیب این شرکت موفق شد با یک تیر دو نشان بزند یا به قول غربی ها دو پرنده را با یک سنگ بزنند. و پرش پوما واقعاً به ضبط این حرکت کمک می کند ، که برای یک برند ورزشی حیاتی است.

ارزش برند شما چیست؟

فقط با دیدن لوگو شرکت ، مشتری باید بفهمد موضوع و فعالیت شرکت شما چیست.آیا در زمینه ایمنی فعالیت میکنید؟ آیا فروشنده مصحولات لوکس هستید؟آیا یک کسب و کار در زمینه دیجیتال مارکتینگ هستید؟

انتخاب حیوان مناسب تجارت شما کاملاً به ارزش اصلی برند شرکت شما بستگی دارد،در اینجا چند نمونه از برند های برتر که با رعایت فعالیتشان،حیوان مناسب برای لوگو برند خود را انتخاب کرده اند را بررسی میکنیم.

 

شناخت ارزش برند در طراحی لوگو حیوانات

اهیمت شناخت ارزش برند در طراحی لوگو حیوانات

 

توییتر

توییتر یک برند بزرگ است که در حال فروش ارتباطات است و این توانایی را دارد که افکار شما را با دنیا به اشتراک بگذارد و چه نمادی بهتر از پرنده توییتر؟ با استفاده از توییتر می توانید آزادانه افکار خود را بیان کرده و هر زمان که بخواهید هر چیز زیبا ، مهیج یا سرگرم کننده ای را به اشتراک بگذارید. و لوگو پرنده نشان دهنده این آزادی ، سادگی و خودانگیختگی است.

WWF

پاندا معروف برند WWF به راحتی می تواند برای کسب عنوان بهترین لوگو حیوانات در دنیا رقابت کند و آنچه مهمتر است ،دلیل انتخاب این حیوان برای این برند است.بزرگترین و تأثیرگذارترین سازمان محیط زیست جهان مفاهیم زیادی را در لوگو شرکت وارد کرده است. پاندا نه تنها در بین گونه های در معرض خطر جهان است بلکه یکی از حیوانات زیبا و دوست داشتنی کره زمین است. این به مردم یادآوری می کند که طبیعت چقدر شکننده است و هر انسانی چگونه باید از آن محافظت کند. به همین دلیل است که لوگو پاندا چنین شناخت و موفقیت گسترده ای دارد.

Nestle

لوگو Nestle نشان می دهد که چگونه متیوان از یک ایده درخشان در طراحی لوگو استفاده کرد.یک شرکت تولید خانواده غذا و نوشیدنی ، یک لانه پرنده را برای نشان تجاری انتخاب کرده است. پرنده ای که به جوجه های خود غذا میدهد و این یک نمایش کامل از خانه ، خانواده و آسایش است.جای تعجب نیست که خانوار های سراسر دنیا به محصولات Nestle پایبند هستند و به نظر نمی رسد بخواهند انتخاب خود را تغییر دهند.این لوگو به زبان خانواده صحبت می کند و ارزش های اصلی خانواده را به تصویر می کشد.

حوزه تجارت شما چیست؟

قبل از انتخاب نهایی باید روند و مشخصات صنعت کسب و کار خود را در نظر بگیرید. آیا حوزه تجارت شما به نوآوری و تفکر خلاقانه (فناوری اطلاعات ، صنعت خودرو ، هنر ، مهندسی) ، سنت گرایی و سخت گیری (برند حقوقی) ، مهربانی و نشاط (مراقبت از کودکان ، مراقبت از حیوانات ، سرگرمی) نیاز دارد؟ کلماتی که معمولاً برای توصیف صنعت کسب و کار شما به کار می روند به شما کمک می کنند حیوان مناسب برای لوگو خود را انتخاب کنید.

 

انتخاب حوزه فعالیت در طراحی لوگو حیوانات

انتخاب حوزه فعالیت در طراحی لوگو حیوانات

 

فایرفاکس

جایی برای انتخاب ایمن در اینترنت وجود ندارد. طراحی لوگو شرکت فایرفاکس صحت این حرف را نشان میدهد. این شرکت به یک لوگو نیاز داشت که منعکس کننده “سرعت بالا و خیره کننده” یک مرورگر جدید باشد. کارآفرینانی که در صنایع تجاری محافظه  کارانه کار می کنند می توانستند حیواناتی مانند یوزپلنگ یا عقاب را انتخاب کنند تا ریسک کمتری داشته باشد اما این شرکت یک روباه آتشین را انتخاب کرد که زمین را محاصره کرده است. حرکتی جسورانه که سرانجام نتیجه داد.

یک نماد که با خلاقیت و تفکر زیاد ایجاد شده و با انتخاب رنگ هوشمند هماهنگ می شود (نارنجی و آبی رنگ های کمکی هستند و چنین ترکیبی به راحتی توسط مشتری پذیرفته می شود). به همین دلیل است که میلیون ها نفر در سراسر جهان این لوگو زیبا را دوست دارند.

Qantas

جای تعجب نیست که یکی از محبوب ترین خطوط هوایی فعال در استرالیا کانگورو را به عنوان بخشی از لوگو این شرکت انتخاب کرده است. پیروی از سنت ها و نماد های کشور خود یک حرکت عالی بازاریابی است. اما جالبتر اینکه ، Qantas چگونه توانسته یک حیوان زمینی را به یک نماد خطوط هوایی به شکلی عالی تبدیل کند؟ و اینجاست که جادوی طراحی وارد یک بازی می شود.

اول از همه ، از شبح کانگورو استفاده می شود و شکل براق آن حس حرکت و سرعت را برمی انگیزد. در مرحله دوم ، رنگ نقره ای برای لوگو اپراتور هواپیمایی بسیار عالی عمل می کند زیرا رنگ آن از فلز ، سرعت و فناوری بالا است. علاوه بر این ، پس زمینه قرمز مانند بال هواپیما طراحی شده است ، که طراحی کلی آن را تکمیل می کند.یک یک لوگو زیبا و چشم نواز که اثربخشی آن را اثبات می کند.

چک لیست نهایی طراحی لوگو حیوانات

به خصوصیاتی فکر کنید که می خواهید در حیوان مورد نظر باشد و خصوصیات و ویژگی ها برند شما را نشان بدهد. لیستی از حیواناتی که نمایانگر این کیفیت ها هستند ، تهیه کنید.

“مشخصات مشتری” را با تمام داده های مربوط به مخاطبان هدف خود ایجاد کنید،حیواناتی را که با مشخصات مشتریان شما مطابقت ندارند،کنار بگذارید.

در صنعت خود از رقبا و افراد موفق بازار سوال کنید. سعی کنید تحلیل کنید که چرا رقبای شما از لوگو حیوانات برای برند خود استفاده کرده اند ( و حتی اینکه چرا استفاده نکرده اند )،به این فکر کنید که چه تغییراتی در طراحی آنها میتوان ایجاد کرد تا نتیجه بهتری گرفت.

چندین طرح مختلف را با حیوانات مختلف امتحان کنید. گالری لوگو حیوانات را در اینترنت بررسی کنید و با مدل های مختلف آشنا شوید و چندین طرح شگفت انگیز مختلف برای کسب و کار خود ایجاد کنید. خوب است که تعداد زیادی طراح را آزمایش کنید.

به دنبال طرح های مختلف رنگی بروید. دیدن یک لوگو در رنگ های مختلف ممکن است درک شما را تغییر دهد.

در آخر

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا دید بهتری نسبت به طراحی لوگو حیوانات داشته باشید و حتما از آن ها برای برند خود استفاده کنید،همان طور که گفته شد استفاده از قدرت حیوانات برای برند خود میتواند یک ترفند عالی برای موفقیت شما باشد،بنابراین اگر ایده ای به سرتان زد حتما آن را امتحان کنید و مطمئن باشید که تاثیر بالایی برای شما خواهد داشت.

در نهایت به شما پیشنهاد میکنیم اگر به دنبال طراحی لوگو حیوانات به صورت حرفه ای و جذاب که مطابق با ارزش های برند شما باشد هستید از خدمات طراحی لوگو ما استفاده کنید،ما کلیه مراحل تحقیق و ایده یابی برای طراحی لوگو شما را انجام میدهیم و یک لوگو حرفه ای و جذاب که برای برند شما ارزش ایجاد میکند طراحی میکنیم.بنابراین همین حالا برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

منبع : logotypemaker.com
اشتراک گذاری در :

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود

دیدگاه خود را ثبت کنید

با مشارکت در بحث ها به دیگران کمک کنید