12 لوگو ساز برتر 2020
2020/06/19
417 بازدید

طراحی لوگو آنلاین : 12 لوگو ساز برتر 2020 + آموزش تصویری

امروزه لوگو ساز ها یکی از سریع ترین و راحت ترین روش ها برای طراحی لوگو آنلاین و رایگان هستند.منظور از لوگو ساز ها سایت هایی هستند که به صورت آنلاین میتوانید در آن ها به سادگی و در عرض چند دقیقه لوگو طراحی کنید.در صورتی که در حال حاضر نمیخواهید برای طراحی لوگو هزینه کنید پیشنهاد میکنیم حتما لوگو ساز ها را امتحان کنید چرا که نسبت به دیگر روش های رایگان طراحی لوگو از انعطاف و تنوع بیشتری برخوردار هستند، امروز و در این مقاله میخواهیم به شما 12 لوگو ساز برتر 2020 را معرفی کنیم و امیدوارم که بعد از استفاده از این سایت ها یک لوگو مناسب برای خود داشته باشید.

اما قبل از تصمیم گیری نهایی اجازه دهید گزینه هایی که با آن میتوانید یک لوگو داشته باشید را مرور کنیم.

راه های طراحی لوگو

 

 • کار با یک آژانس طراحی
 • کار با یک فریلنسر
 • راه اندازی یک مسابقه طراحی لوگو
 • استفاده از لوگو ساز ها

بهترین روش کار با آژانس های طراحیست چرا که از گرافیستان حرفه ای استفاده میکنند و کار ها به صورت اصولی پیش میرود و کیفیت بالایی دارد.فریلنسر ها هم گزینه خوبی برای همکاری اند به شرطی که فرد مورد نظر حرفه ای و کار بلد باشد چرا که طراحی لوگو نیاز به تخصص بالایی دارد.راه اندازی یک مسابقه هم ایده جالبی است و شما میتوانید از بین چندین لوگو مختلف که افراد مختلفی طراحی کرده اند یکی را انتخاب کنید اما مشکلی که در این روش وجود دارد این است که شما افراد زیادی را با رنج مهارتی متفاوت مشاهده میکنید که بعضا ممکن است تخصص بالایی نداشته باشند و کار مناسبی به شما تحویل ندهند که این خود ممکن است در آینده برای شما و کسب و کارتان فاجعه بار باشد و باعث شکست کسب و کار شما شود.

برای راه اندازی یک مسابقه میتوانید از وبسایت هایی نظیر پونیشا استفاده کنید . هر سه این موارد نیازمند هزینه کردن است اما بعضی از افراد نمیخواهند که برای داشتن لوگو هزینه کنند و یا بودجه کافی برای این کار ندارند و یا حتی در اول راه هستند و صرفا میخواهند لوگو ساز ها را امتحان کنند در این صورت راه حل استفاده از لوگو ساز هاست.لوگو ساز ها در سه نوع در دسترس هستند.

انواع لوگو ساز ها

 • استفاده از اپلیکیشن های طراحی لوگو (برای اندروید و ios )
 • استفاده از نرم افزار های طراحی لوگو ( برای سیستم عامل ویندوز )
 • استفاده از لوگو ساز های تحت وب

در سه روش بالا هیچ کدام به اندازه روش سوم یعنی استفاده از لوگو سازی های تحت وب حرفه ای تر و کامل تر نیستند، منظور از لوگو ساز های تحت وب وبسایت هایی هستند که شما با مراجعه با آن ها و وارد کردن یک سری اطلاعات میتوانید در سریع ترین زمان یک لوگو بسازید. موضوع مقاله امروز ما نیز همین است، با ما همراه باشید.

انواع لوگو ساز های تحت وب

لوگو ساز های تحت وب به سه صورت در دسترس هستند:

 • پولی: بعضی از لوگو ساز ها پولی هستند و برای دریافت فایل نهایی لوگو حتما باید هزینه پرداخت کنید.
 • نسخه پریمیوم برای بعضی امکانات: بعضی از این لوگو ساز ها نیز رایگان هستند اما برای دسترسی به بعضی آیتم ها یا برای گرفتن خروجی به صورت لایه باز باید نسخه فعلی خود را در سایت ارتقا دهید و هزینه بپردازید
 • رایگان: بعضی از این سایت ها نیز به صورت کامل رایگان هستند و شما میتوانید از تمام امکانات آن استفاده کنید.
دو راه حل برای لوگو ساز های پولی: درست است که بعضی از سایت ها نیازمند پرداخت هزینه هستند اما شما میتوانید از لوگو نهایی خود برای دسترسی به فایل خروجی اسکرین شات بگیرید یا از نرم افزار های عکس برداری نظیر snagit برای برش لوگو خود در سایت استفاده کنید.هر چند این کار کمی غیر اخلاقی است اما با شرایط تحریمی ایران و پروسه سخت و بعضا غیر ممکن پرداخت ارز به صورت اینترنتی چاره ای جز انجام این کار نیست.بدیهی است که با این کار شما فقط یک تصویر با فرمت png یا jpg خواهید داشت.اگر به فایل لایه باز این تصاویر نیاز دارید میتوانید عکس را به یک گرافیست بدهید تا عین همان عکس را برای شما طراحی کند،این کار هزینه بسیار پایینی دارد و راه حل مناسبی است (هزینه طراحی لوگو از روی نمونه موجود چیزی در حدود یک پنجم هزینه طراحی لوگو است)

مزایا و معایب استفاده از لوگو ساز ها

 

مزایا لوگو ساز ها:

 • لوگو ساز ها ارزانترین گزینه در بازار برای ساخت لوگو هستند،اکثر آن ها رایگان هستند اما زمانی که میخواهید فایل نهایی را دانلود کنید و از آن استفاده کنید از شما میخواهند که مبلغی را بپردازید،البته این موضوع را نیز در بالا برای شما توضیح دادم که چه کار هایی میتوانید انجام دهید.
 • لوگو ساز ها هفت روز هفته و به صورت 24 ساعته در دسترس هستند این به این معناست که هر وقت بخواهید میتوانید از آن ها استفاده کنید.
 • لوگو ساز ها بسیار سریع هستند،شما میتوانید یک لوگو کامل را در کمتر از چند دقیقه بسازید ( که البته مدت زمان طراحی لوگو به سایت و مهارت شما بستگی دارد )

معایب لوگو ساز ها:

 

 • لوگو های ساخته شده به وسیله لوگو ساز ها بسیار ظاهر عمومی یا ظاهر تخصصی ندارند
 • بسیاری از افراد دیگر از یک لوگو یکسان برای خود استفاده میکنند و چه بسا ممکن است این لوگو مشابه برای رقیب شما نیز باشد و این یعنی یک فاجعه 
 • بعضی از لوگو ساز ها بعد از طراحی لوگو به شما یک تصویر میدهند،در صورتی که فایل لایه باز آن به صورت وکتور نیز بسیار مهم است و یک عکس نمیتواند در همه جا مورد استفاده قرار بگیرد.
 • لوگو های ساخته شده به وسیله لوگو ساز ها بسیار ساده هستند و آیکون و فونت های مشخصی دارند و قابلیت شخصی سازی در آن ها محدود است.
 • بعضی از این لوگو ساز ها از زبان فارسی پشتیبانی نمیکنند و یا فونت های مناسبی برای زبان فارسی ندارد،مسلما شما نمیتوانید با فونت های انگلیسی نوشته های فارسی در لوگو داشته باشید (مطمئن باشید زشت ترین لوگویی میشه که تا حالا به چشم دیدید )

در نهایت باید گفت که لوگو های ساخته شده به وسیله لوگو ساز ها ارزان و سریع هستند اما کیفیت نهایی این لوگو ها هرگز قابل مقایسه با لوگو های ساخته شده به دست طراحان حرفه ای نیست.

معیار های انتخاب لوگو ساز ها

ما لوگو ساز ها را بر اساس معیار های مشخصی فیلتر کردیم و بهترین آن را لیست کردیم، پارامتر هایی که به وسیله آن لوگو ساز ها را آزمایش کردیم عبارتند از:

راحتی در استفاده :

از کاربر پسند بودن و راحتی در استفاده از ان مطمئن شدیم تا شما مخاطبان عزیز مشکلی در استفاده از ان نداشته باشید.

قابلیت شخصی سازی:

هر لوگو سازی که قابلیت های شخصی سازی بیشتری داشته باشد برنامه کامل تری است بنابراین ما به این مورد در انتخاب سایت ها بسیار وسواس به خرج دادیم.

هزینه:

هزینه مهم ترین مسئله است،به خصوص برای ما ایرانی ها که هم پرداخت دلاری برایمان گران تمام میشود و هم به خاطر شرایط تحریم ایران کار دشواری است،بنابراین همان طور که در نکته ابتدایی اول مقاله گفتم میتوانید از لوگو ها اسکرین شات بگیرید یا از نرم افزار های عکس برداری از ویندوز استفاده کنید.

نتیجه نهایی:

در لوگو ساز ها نتیجه نهایی مهم است چرا که روند طراحی لوگو آنلاین تا مرحله اخر در همه آن ها رایگان است و بعضا حتی نیاز به ثبت نام هم نیست،در مرحله اخر باید هم بتوانید لوگو خود را دریافت کنید و هم در صورت امکان فایل لایه باز آن را داشته باشید و صد البته از لوگو نهایی خود راضی باشید.

 

نتیجه نهایی هزینه شخصی سازی راحتی در استفاده نام لوگو ساز
خوب دارد متوسط متوسط Tailorbrands
خوب دارد بالا سخت Logomakr
خوب دارد پایین آسان Designhill
قابل قبول دارد متوسط آسان Ucraft
قابل قبول ندارد پایین آسان Canva
ضعیف دارد متوسط آسان Placeit
ضعیف دارد متوسط آسان Graphicspring
خوب دارد متوسط آسان Looka
خوب دارد پایین آسان Brandmark
قابل قبول ندارد متوسط آسان namecheap
قابل قبول ندارد متوسط آسان hatchful
ضعیف دارد متوسط آسان freelogodesign

 

پیشنهاد مقاله : قبل از شروع به مرور وبسایت های طراحی لوگو آنلاین بهتر است کمی درباره مراحل طراحی یک لوگو حرفه ای اطلاعاتی کسب کنید،از این رو پیشنهاد میشود مقاله مراحل طراحی لوگو را مطالعه نمایید.

1: TailorBrands

 

نحوه طراحی لوگو آنلاین در سایت tailorbrands :

ابتدا بر روی عنوان این سایت در بالا کلیک کنید تا وارد وبسایت شوید.بعد از ورود به سایت در قسمت enter a logo name نام برند یا هر چیزی که میخواهید تبدیل به لوگو شود را بنویسید و در قسمت add a tagline هر نوشته اضافه تری که میخواهید در لوگو درج شود مثل شعار برندتان را بنویسید.دقت داشته باشید که این سایت از زبان فارسی پشتیبانی نمیکند.بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی دکمه design کلیک کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین tailorbrands

 

در مرحله بعدی در کادر اول باید زمینه کاری لوگو خود را بنویسید مثلا اگر شما یک آرایشگر هستید و برای مغازه خود میخواهید لوگو بزنید در فیلد اول barber shop بنویسید و در پایین آن کمی راجب برندتان توضیح دهید.

 

طراحی لوگو آنلاین tailorbrands

تنظیمات ساخت لوگو

 

در مرحله بعد از شما میخواهد تا نوع لوگو خود را انتخاب کنید.در این سایت سه نوع وجود دارد.icon based یعنی لوگو شما تصویری خواهد بود، name based یعنی لوگو شما نوشتاری خواهد بود و گزینه سوم یعنی initial based نیز بیشتر نوشتاری است و خودش تصمیم میگیرد که چه نوع لوگویی برای شما طراحی کند.

 

طراحی لوگو آنلاین tailorbrands

سبک لوگو در tailorbrands

 

در مراحل بعد از شما چند سوال راجب سلیقه شما در نوع فونت میپرسد و شما هر کدام را که دوست داشتید انتخاب کنید،این روند ممکن است تا چند مرحله پیش برود.

ثبت نام در سایت

سپس از شما میخواهد برای ادامه روند کار ثبت نام کنید،میتوانید با اکانت گوگل،فیسبوک و یا با ایمیل خود ثبت نام کنید.
بعد از ثبت نام مشاهده خواهید کرد که تعدادی لوگو پیشنهادی در سمت چپ برای شما طراحی کرده که هر کدام را میپسندید انتخاب کنید(شماره یک)،در سمت راست و پایین آن هم لوگو شما را در جاهای مختلف مثل اکانت فیسبوک،روی کارت ویزیت،روی تیشرت و غیره مشاهده میکنید که کمک میکند راجب لوگوتان راحت تر تصمیم بگیرید (شماره 3) ، در وسط صفحه هم لوگو انتخابی خود را مشاهده میکنید ( شماره 2) که دو گزینه برای شما وجود دارد،اگر میخواهید روی لوگو تغییراتی ایجاد کنید گزینه customize را انتخاب کنید و اگر آن را میپسندید و مشکلی ندارد گزینه love it را انتخاب کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین tailorbrands

تنظیمات اصلی tailorbradns

 

شخصی سازی لوگو انتخابی

با زدن روی گزینه customize وارد صفحه ویرایش لوگو میشوید.در سمت چپ 5 گزینه دارید که آن ها را مرور میکنیم.

Type: این بخش خود شامل سه تب است که تب اول مشخص کننده استایل فونت است،تب دوم نوع فونت را مشخص میکند و تب سوم نوشته ای که در لوگو است را مشخص میکند
Color: در این بخش رنگ لوگو خود را انتخاب میکنید.
Layout: در این بخش میتوانید محل قرار گیری عناصر لوگو را تعیین کنید مثلا میتوانید تصویر را در بالای نوشته قرار دهید و …
Icon: در بخش آیکون هم میتوانید یک آیکون به تصویر اضافه کنید کافی است هر چیزی میخواهید در کادر جستجو وارد کنید و آن را به صفحه اضافه کنید.
و در نهایت بر روی دکمه قرمز رنگ finish در بالا سمت راست تصویر کلیک کنید.در پنجره باز شده روی گزینه im finished کلیک کنید.در صفحه جدید بر روی دکمه ابی رنگ download کلیک کنید.
حال شما باید سایز لوگو خود را برای دانلود انتخاب کنید،همان طور که مشاهده میکنید گزینه های کمی برای دانلود رایگان وجود دارد و بقیه پولی هستند،من روی دکمه ایمیل کلیک کردم تا سایز متناسب ایمیل به من بده.

 

طراحی لوگو آنلاین tailorbrands

دانلود لوگو tailorbrands

 

خوب لوگو شما اماده است و میتوانید از آن استفاده کنید.عکس پایین مربوط به لوگویی است که من طراحی کردم.

 

طراحی لوگو آنلاین tailorbrands

لوگو طراحی شده در tailorbrands

 

کیفیت طراحی لوگو آنلاین در tailorbrands:

شاید به جرات بتوان گفت که این سایت یکی از بهترین لوگوساز های جهان است،چرا که فونت های بسیار زیبایی دارد،مجموعه ای از بیش از چند میلیون آیکون دارد و رنگ ها بین نوشته و آیکون به خوبی جفت میشوند.گزینه خوب دیگر این اپ این است که وقتی میخواهید تغییری روی آن انجام دهید میتوانید پیش نمایش آن را ببینید که این گزینه واقعا به تجربه کاربری سایت روی دیگری بخشیده،یکی از ویژگی های خوب دیگر این اپ این است که کار با آن بسیار ساده است و در عین سادگی امکانات خوبی دارد،به خصوص اگر نسخه پولی آن را تهیه کنید بسیار امکانات گسترده تری خواهید داشت.

قیمت طراحی لوگو آنلاین در tailorbrands

4 دلار نسخه پایه که تصاویر را فقط به صورت jpg و png دریافت میکنید البته با بالاترین کیفیت همچنین به تمامی ابزار های ویرایش دسترسی پیدا میکنید
6 دلار نسخه استاندارد که میتوانید تصاویر لوگو را به صورت وکتور دریافت کنید و همچنین به شما امکان طراحی کارت ویزیت را نیز میدهد.
13 دلار نسخه پرمیمیوم که با پرداخت این گزینه میتوانید به تمام امکانات سایت دسترسی داشته باشید امکاناتی که فقط خودتان باید ببینید تا باور کنید.

امتیاز سایت tailorbrands:

راحتی استفاده: متوسط

قابلیت شخصی سازی: متوسط

قیمت : دارد 4،6،13 دلار

نتیجه نهایی: خوب

2: Logomakr

 

نحوه طراحی لوگو آنلاین در logomakr:

بعد از ورود به سایت با یک صفحه سفید مواجه میشوید که در گوشه های صفحه یک سری امکانات تعبیه شده است.برای شروع باید آیکون وارد صفحه کنیم پس ابتدا از بالای صفحه از قسمت جستجو هر چیزی که میخواهید جستجو کنید و یا اگر ایده خاصی ندارید با زدن روی آیکون کناری آن میتوانید دسته بندی آیکون ها را مشاهده کنید و بنا به نیاز یکی را انتخاب کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین در logomakr

طراحی لوگو آنلاین در logomakr

 

بعد از انتخاب آیکون مورد نظر میتوانید در صفحه طراحی با انتخاب آیکون آن را کوچک یا بزرگ کنید،بچرخانید،همچنین برای انتخاب رنگ آیکون میتوانید از پالت رنگ رایگان سمت راست استفاده کنید و یک رنگ را انتخاب کنید.

تنظیمات شخصی ساز سایت logomakr

در سمت چپ صفحه یک سری ابزار مشاهده میکنید که کار با آن چندان سخت نیست،با انتخاب گزینه اول میتوانید یک متن به صفحه خود اضافه کنید.بعد از نوشتن متن در بالای صفحه یک سری امکانات اضافه میشوند که عبارتند از font category و font family که گزینه اول دسته بندی فونت ها و گزینه دوم نام فونت را تعیین میکند،با تست کردن آن ها به نتیجه دلخواه برسید.

 

تنظیمات فونت در logomakr

تنظیمات فونت در logomakr

 

با کلیک روی متن نیز یک سری دکمه ظاهر میشوند بر روی آیکون سه خط افقی کلیک کنید تا پنجره ای برای شما به شکل زیر باز شود،هر کدام از گزینه ها را برای شما توضیح میدهیم.

 

طراحی لوگو آنلاین در logomakr

تزار متن لوگو در logomakr

 

در خط اول که مشخص است و اکثر شما با آن در نرم افزار هایی مشابه ورد کار کرده اید جهت متن است که میتوانید متن را راست چین ، وسط چین ، چپ چین و یا تراز کنید.

در خط بعدی به ترتیب از چپ میتوانید نوشته خود را پررنگ،کج،زیر خط دار و در گزینه اخر روی متن خط بکشید.

گزینه line height به معنی ارتفاع نوشته ها از یکدیگر است که زمانی کاربرد دارد که نوشته شما چند خطی باشد

گزینه letter spacing به فاصله بین حروف ها میگویند و گزینه word spacing به فاصله بین کلمه ها میگویند.

گزینه بعدی که در سمت چپ صفحه قرار دارد shapes میباشد که میتوانید انواع اشکال را ترسیم کنید.

گزینه بعدی سطل رنگ است که میتوانید با آن لوگو و یا نوشته خود را رنگ کنید.

گزینه بعدی هم undo میباشد که کارتان را یک مرحله به عقب برمیگرداند

این هم لوگویی که من در این سایت ساختم.

 

طراحی لوگو آنلاین در logomakr

طراحی لوگو آنلاین در logomakr

 

کیفیت طراحی لوگو آنلاین در logomakr:

تمرکز اصلی این برنامه بر روی شخصی سازی بوده و کیفیت کار نهایی به شما بستگی دارد،این که المان ها را به چه نحوی استفاده کنید،از چه فونت و آیکونی استفاده کنید و مهم تر از همه چه رنگ هایی در لوگو بکار ببرید کیفیت نهایی آن را مشخص میکند.کیفیت و گستردگی آیکون ها بسیار بالاست و با جستجو هر چیزی تعداد زیادی آیکون مشاهده میکنید.در نهایت شما میتوانید فایل خروجی تصویر را رایگان دریافت کنید اما اگر به فایل وکتور آن نیاز دارید باید هزینه ای پرداخت کنید به مبلغ 19 دلار.

قیمت طراحی لوگو در logomakr:

همان طور که گفتیم استفاده از این ابزار رایگان است اما اگر به فایل وکتور آن نیاز دارید باید مبلغ 19 دلار بپردازید.

امتیاز سایت logomakr:

راحتی استفاده: سخت

قابلیت شخصی سازی: بالا

قیمت : دارد 13 دلار

نتیجه نهایی: خوب

3: Designhill

 

نحوه طراحی لوگو آنلاین در designhill:

بعد از ورود به سایت در کادر متن باز شده (enter your company name) نام کمپانی خود را نوشته و سپس روی generate logos کلیک کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین در designhill

طراحی لوگو آنلاین در designhill

 

در مرحله بعدی به شما چند طرح آماده نشان میدهد تا بر اساس آن ها لوگو بسازد،در این مرحله 5 طرح را انتخاب کنید.

 

سبک لوگو در designhill

سبک لوگو در designhill

 

در مرحله بعدی از شما میخواهد چند رنگ انتخاب کنید تا رنگ لوگو بر اساس آن باشد.در این مرحله سه دسته رنگ انتخاب کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین در designhill

انتخاب پالت رنگ در designhill

 

در مرحله بعد باید یک سری اطلاعات را وارد کنید در بخش slogan که نوشتن آن اختیاری است اگر برند شما شعاری دارد که میخواهید در لوگو باشد در این قسمت وارد کنید.در قسمت select industry شما باید زمینه کاری برند خود را بنویسید مثلا اگر گرافیست هستید باید graphic designer بنویسید.در قسمت budget بودجه ای که برای لوگو میخواهید اختصاص دهید را بنویسید، که پیشنهاد این است که 0 باشد.

 

طراحی لوگو آنلاین در designhill

اطلاعات لوگو در designhill

 

در بخش بعدی میتوانید تا حداکثر 5 آیکون یا سمبل انتخاب کنید کافیست در کادر جستجو نام هر چیزی که میخواهید را بنویسید تا برای شما جستجو کند

 

طراحی لوگو آنلاین در designhill

انتخاب 5 سبک لوگو

 

خوب شما در صفحه جدید در سمت چپ چندین لوگو میبینید که برنامه برای شما ساخته کافیست هر کدام را بیشتر دوست دارید در پایین آن بر روی edit بزنید تا وارد صفحه ویرایش شوید.

در صفحه ویرایش میتوانید رنگ لوگو،اطلاعاتی که قبلا وارد کرده بودید،تصویر پس زمنیه و بسیاری از کار های دیگر را انجام دهید که نیازی به توضیح ندارند.دقت داشته باشید این ابزار رایگان نیست پس برای داشتن عکس لوگو چاره ای جز گرفتن عکس از تصویر نیست.

کیفیت طراحی لوگو آنلاین در designhill :

در ابتدا اینکه همه چیز مرحله به مرحله پیش میرود و در هر مرحله از سلیقه کاربر اطلاعات جمع میکند بسیار عالی است،چرا که در اخر میتواند طرحی که به سلیقه کاربر نزدیک است تحویل بدهد،همچنین این قالبیت که بعد از مراحل اولیه به شما چندین طرح میدهد بسیار زیباست،این لوگو ساز همچنین از تایپوگرافی های بسیار زیبایی استفاده میکند که بسیار با خود لوگو و تصویر پس زمینه جفت میشود،پیشنهاد میکنم حتما استفاده کنید تا متوجه شوید.در پایین لوگویی که با این ابزار طراحی کردم را مشاهده میکنید.

 

طراحی لوگو آنلاین در designhill

طراحی لوگو آنلاین در designhill

 

قیمت طراحی لوگو designhill:

این لوگو ساز را میتوان جزو گران ترین لوگو ساز های این لیست دانست چرا که برای نسخه پایه آن باید 20 دلار،برای نسخه premium باید 65 دلار و برای نسخه enterprise باید 150 دلار هزینه کنید!!

قیمت طراحی لوگو آنلاین در designhill

قیمت طراحی لوگو آنلاین در designhill

 

امتیاز سایت designhill:

راحتی استفاده: آسان

قابلیت شخصی سازی: پایین

قیمت : دارد 20،65،150 دلار

نتیجه نهایی: خوب

4: Ucraft

 

نحوه طراحی لوگو آنلاین در ucraft :

بعد از ورود به سایت بر روی کلمه آبی رنگ create a logo کلیک کنید.در صفحه جدید یک صفحه سفید را میبینید که در سمت چپ یک سری امکانات پایه تعبیه شده،شاید الان با خودتون فکر کنید که معلومه سایت بدرد نخوریه که همین طور هم هست  البته در مقایسه با سایت های دیگر در این لیست اما به امتحانش میارزد.

در سمت چپ با کلیک روی گزینه icon و انتخاب یک ایکون ان را وارد صفحه طراحی کنید.سپس در بالای صفحه رنگ آن را تغییر دهید.با انتخاب گزینه text یک نوشته به صفحه اضافه کنید،بعد از افزودن نوشته در بالای صفحه یک سری امکانات اضافه میشوند که با اکثر آن ها اشنایی دارید و نیازی به توضیح نیست.در نهایت بر روی گزینه ابی رنگ preview در پایین سمت راست صفحه کلیک کنید و بعد از ثبت نام و وارد شدن به سایت و زدن گزینه download عکس نهایی را دانلود کنید،به همین راحتی.در نهایت لوگویی که من در زیر یک دقیقه ساختم مشاهده میکنید.

کیفیت طراحی لوگو آنلاین در ucraft:

از آنجایی که ucraft یک ابزار بوم باز است و شما همه چیز را خام وارد صفحه میکنید از ابتدا میتوانید به هر شکل که دوست دارید لوگو بسازید و کیفیت نهایی کار به مهارت و میزان خلاقیت شما بستگی دارد، چرا که از بیش از 1 میلیون آیکون و فونت های گوگل استفاده میکند، اما همان طور که دیدید این سایت ابزار های کمی در اختیار ما قرار داده که شاید به همین دلیل از انتخاب این سایت صرف نظر کنیم .

 

طراحی لوگو در ucraft

طراحی لوگو در ucraft

 

قیمت طراحی لوگو ucraft:

استفاده از این سایت رایگان است اما برای دریافت فایل vector باید 7 دلار بپردازید.

امتیاز ucraft:

راحتی استفاده: آسان

قابلیت شخصی سازی: پایین

قیمت : دارد 20،65،150 دلار

نتیجه نهایی: خوب

5: Canva

 

نحوه طراحی لوگو آنلاین در canva:

بعد از ورود به سایت پیشنهاد میکنم در اول کار ثبت نام کنید و وارد حساب کاربری شوید تا در ادامه روند کار به مشکل برنخورید،بعد از ثبت نام و ورود در صفحه اصلی بر روی گزینه start designing a custom logo کلیک کنید.

 

شروع طرحی لوگو در canva

شروع طرحی لوگو در canva

 

 • Template: در این بخش میتوانید یک قالب پس زمینه برای لوگو خود انتخاب کنید،با جستجو میتوانید به طرح دلخواه برسید.
 • Photos: در این بخش میتوانید یک تصویر به قالب خود اضافه کنید،پیشنهاد میکنم از این قسمت استفاده نکنید چرا که در طراحی لوگو از این گونه تصاویر استفاده نمیکنند و ماهیت لوگو متضاد با این گونه تصاویر است.
 • Elements: در این بخش میتوانید یک نماد،ایکون وحتی یک شکل متحرک را وارد قالب خود کنید،کافیست هر چیزی که مد نظر دارید را جستجو و انتخاب کنید.
 • Text: این قسمت کاملا مشخص است و اگر میخواهید متنی به صفحه اضافه کنید از این قسمت اقدام کنید،همچنین میتوانید فونت آن را نیز انتخاب کنید.
 • Background: اگر میخواهید رنگ پس زمنیه قالب خود را تغییر دهید از این قسمت اقدام کنید.
 • Uploads: در این بخش نیز میتوانید یک تصویر یا ویدیو مد نظر را از کامپیوتر خود وارد صفحه کنید.

خوب بعد از اینکه کارتان تمام شد و به طراحی دلخواه رسیدید از بالا سمت راست بر روی دکمه سفید رنگ download کلیک کنید.

 

دانلود لوگو طراحی شده در canva

دانلود لوگو طراحی شده در canva

 

بعد از آن صفحه ای جدید باز میشود که میتوانید یک سری تنظیمات را برای فایل خروجی مشخص کنید مثلا میتوانید فرمت تصویر را مشخص کنید(شماره 1)،سایز مد نظر را انتخاب کنید (عدد 2) و مشخص کنید که آیا لوگو شما تصویر پس زمینه داشته باشید یا خیر (عدد 3) و در اخر میتوانید تصویر نهایی را در یک فایل فشرده دریافت کنید (عدد 4).البته برای دسترسی به سه مورد اخر باید نسخه پولی را تهیه کنید.

 

دانلود لوگو در canva

دانلود لوگو در canva

 

کیفیت طراحی لوگو آنلاین canva:

بهترین توصیفی که میتوان برای این برنامه داشت این است که این برنامه بسیار فراتر از یک لوگو ساز است.حتی ابزار هایی مانند افزودن تصویر و ویدیو که تنها منحصر به این لوگو ساز است آن را خاص تر میکند،تنوع بالا آیکون ها،استفاده از تصاویر متحرک،موکاپ های فوق العاده در قسمت بک گراند تمام این ها این برنامه را از سایر لوگو ساز ها خاص میکند،تمام این ابزار ها به صورت رایگان ارائه میشود و این خود بی نظیر است.در آخر مثل همیشه لوگویی که در این ابزار طراحی کردم رو برای شما قرار دادم.

 

لوگو طراحی شده در canva

لوگو طراحی شده در canva

 

قیمت canva:

ندارد،رایگان است.

امتیاز canva

راحتی استفاده: آسان

قابلیت شخصی سازی: پایین

قیمت : ندارد

نتیجه نهایی: قابل قبول

6: Placeit

 

نحوه طراحی لوگو آنلاین در placeit:

با ورود به سایت و کلیک در کادر متن type your brand name نام کسب و کار خود را بنویسید و روی دکمه next کلیک کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین در placeit

طراحی لوگو آنلاین در placeit

 

در بخش بعدی باید زمنیه کاری خود را انتخاب کنید به طور مثال اگر کسب و کار شما کارواش است گزینه car wash را انتخاب کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین در placeit

انتخاب زمینه فعالیت در placeit

 

در بخش بعدی طرح هایی به شما میدهد که میتوانید هر کدام را که مد نظر بود انتخاب کنید،بعد از انتخاب خواهید دید که از شما میخواهد یک اشتراک تهیه کنید،پس در این بخش چاره ای جز عکس گرفتن از صفحه نداریم.

کیفیت لوگو در placeit:

کار با این ابزار بسیار بسیار ساده است اما تهیه اشتراک این سایت کمی گران است البته برای ما ایرانی ها این طور به نظر میرسد،قابلیت شخصی سازی در این ابزار بسیار پایین است،اما طرح های اماده خوبی به ما میدهد به هر حال امتحان این ابزار ضرری ندارد و پیشنهاد میکنم استفاده کنید.این هم لوگویی که ما ساختیم.

 

لوگو طراحی شده در placeit

لوگو طراحی شده در placeit

 

قیمت placeit:

اشتراک این سایت به صورت 15 دلار ماهانه و 100 دلار سالیانه میباشد.

امتیاز placeit:

راحتی استفاده: آسان

قابلیت شخصی سازی: متوسط

قیمت : دارد

نتیجه نهایی: ضعیف

 

7: GraphicSpring

 

نحوه طراحی لوگو آنلاین در GraphicSpring:

مراحل کار در این ابزار کاملا مشخص است و با toolbox ها شما را راهنمایی میکند،در منوی سمت چپ ابتدا در قسمت identity نام کسب و کار خود را وارد کنید، سپس در قسمت images زمینه کسب و کار خود را وارد کنید برای مثال اگر در زمینه آموزش هستید education را انتخاب کنید. در بخش shapes نیز میتوانید یک سری اشکال اماده را استفاده کنید،بعد از اتمام کار میتوانید از لوگو اسکرین شات بگیرید.

کیفیت لوگو در GraphicSpring:

شاید یکی از ساده ترین لوگو ساز های این لیست باشد،مراحل کار هم ساده است و هم خودش راهنما دارد که وقتی اولین بار وارد میشوید ظاهر میشود،در کل با این که ساده است اما میتوانید لوگو های زیبایی طراحی کنید.در پایین لوگویی که با این سایت ساختیم را میبینید.

 

لوگو طراحی شده در graphicspring

لوگو طراحی شده در graphicspring

 

قیمت GraphicSpring:

اشتراک این سایت به صورت 20 دلار اکانت پایه 40 دلار اکانت استاندارد و 100 دلار اکانت حرفه ای میباشد.

امتیاز GraphicSpring:

راحتی استفاده: آسان

قابلیت شخصی سازی: متوسط

قیمت : دارد

نتیجه نهایی: ضعیف

8: Looka

 

نحوه طراحی لوگو آنلاین در Looka:

بعد از ورود به سایت در قدم اول از شما میخواهد زمنیه کاری خود را وارد کنید،در کادر مشخص شده آن را بنویسید.

 

طراحی لوگو آنلاین در looka

طراحی لوگو آنلاین در looka

 

در بخش بعدی به شما چندین طرح پیشنهاد میکند و از شما میخواهد 5 تا از آن هایی که علاقه بیشتری به آن ها دارید را انتخاب کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین در looka

به دست آوردن سلیقه شما

 

در مرحله بعد از شما میخواهد رنگ هایی که میپسندید را انتخاب کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین در looka

انتخاب رنگ مورد علاقه در looka

 

در بخش بعدی از شما یک سری اطلاعات میخواهد در قسمت company name نام برند خود را وارد کنید و در قسمت slogan اگر میخواهید به لوگو شعاری اضافه کنید آن را در این بخش بنویسید.

 

طراحی لوگو آنلاین در looka

انتخاب زمینه فعالیت در looka

 

در بخش بعدی به شما چند نشانه یا آیکون نشان میدهد و از شما میخواهد 5 تا از آن هایی که میپسندید را انتخاب کنید.

 

انتخاب آیکون لوگو در looka

انتخاب آیکون لوگو در looka

 

در بخش بعدی یک سری طرح برای شما طراحی میکند و شما میتوانید هر کدام را که دوست داشتید انتخاب کنید،بعد از انتخاب طرح مورد نظر وارد صفحه ویرایش میشوید که در سمت چپ ابزار هایی قرار دارند با هم این ابزار ها را مرور میکنیم.

شخصی سازی لوگو در looka:

layout: اولین بخش میباشد که شما میتوانید طرح هایی که این سایت برای شما اماده کرده است را مشاهده کنید و هر کدام را خواستید انتخاب کنید.

 

طرح های آماده در looka

طرح های آماده در looka

 

background: در این بخش میتوانید رنگ تصویر زمینه قالب خود را تغییر دهید.

name: در این بخش میتوانید فونت و رنگ برند خود را تغییر دهید.

 

تنظیمات رنگ و فونت در looka

تنظیمات رنگ و فونت در looka

 

slogan: اگر در بخش اول برای لوگو خود شعار تعریف کرده باشید این گزینه در این قسمت فعال خواهد بود و میتوانید کار هایی که در مرحله قبل انجام دادید را در این مرحله نیز انجام دهید.

symbol: در این بخش میتوانید سمبل یا ایکون اصلی را تغییر دهید.

 

طراحی لوگو آنلاین در looka

تغییر آیکون اصلی در looka

 

container: کانتینر به بخشی گفته میشود که محتوایی را در بر گرفته باشد که در این شکل سمبل،نام برند و شعار برند جزو container محسوب میشوند.حال در این بخش میتوانید ساختار و ترکیب این container را تغییر دهید،کافیست امتحان کنید تا معنی حرفم را متوجه شوید.

 

طراحی لوگو آنلاین در looka

تنظیمات container در looka

 

ideas: در این بخش برنامه یک سری ایده برای جایگذاری علامت ها به شما میدهد که بد نیست امتحان کنید.حال کافیست تا از لوگو مورد نظر یک اسکرین شات بگیرید و کار تمام است!

 

ایده های طراحی در looka

ایده های طراحی در looka

 

کیفیت لوگو در looka:

به جرات میتوان گفت که یکی از بهترین و کامل ترین لوگو ساز های این لیست باشد.طرح های موجود در این سایت بسیار حرفه ای و زیبا هستند،شما میتوانید تغییرات را به صورت زنده مشاهده کنید،از ایده هایی که به طرح شما میدهد استفاده کنید،لایه بندی قالب را تغییر دهید و بسیاری از امکانات دیگر که با استفاده کردن از ان متوجه میشوید،در پایان لوگویی که ساختم را مشاهده میکنید.

لوگو طراحی شده در looka

لوگو طراحی شده در looka

 

قیمت لوگو در looka:

 

قیمت لوگو در looka

قیمت لوگو در looka

 

امتیاز looka:

راحتی استفاده: آسان

قابلیت شخصی سازی: متوسط

قیمت : دارد

نتیجه نهایی: خوب

9: Brandmark

 

نحوه طراحی لوگو آنلاین در Brandmark:

بر روی create my logo کلیک کنید.در بخش بعد باید نام برند خود و شعار خود را وارد کنید( در صورت لزوم ).

 

طراحی لوگو آنلاین در brandmark

نام برند و شعار در brandmark

 

در بخش بعد از شما خواسته برند خود را توصیف کنید مثلا اگر طراح گرافیک هستید graphic designer را تایپ کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین در brandmark

اطلاعاتی درباره برندتان

 

در بخش بعد از شما میخواهد یک سبک رنگ را انتخاب کنید مثلا خاکستری یا خنک.

 

طراحی لوگو آنلاین در brandmark

انتخاب ترکیب رنگ در brandmark

 

در این مرحله به شما چندین طرح میدهد که هر کدام را دوست داشتید انتخاب کنید،با کلیک روی طرح و انتخاب آیکون مداد وارد صفحه ویرایش میشوید و میتوانید به راحتی هر قسمت را تغییر دهید

در اخر میتوانید در صفحه ویرایش از صفحه اسکرین شات بگیرید و در یک برنامه ویرایش مثل paint تصویر لوگو را برش دهید.

کیفیت Brandmark:

اولین بار که این سایت را دیدم فکر نمیکردم که انتخاب خوبی باشد،اما وقتی از این ابزار استفاده کردم متوجه شدم که با یک لوگو ساز حرفه ای طرف هستم و لوگو هایی که برای من طراحی کرد فراتر از انتظار من بود صفحه ویرایش تقریبا کاملی هم داشت و در کل میتوان جزو لوگو ساز های برتر این لیست دانست.

قیمت brandmark:

پلن های این سایت بدین شرح است:

قیمت های brandmark

قیمت های brandmark

 

امتیاز Brandmark:

راحتی استفاده: آسان

قابلیت شخصی سازی: پایین

قیمت : دارد

نتیجه نهایی: خوب

10: NameCheap

 

نحوه طراحی لوگو  آنلاین در NameCheap:

با ورود به سایت و زدن گزینه create your logo وارد پروسه ساخت لوگو میشوید،در اولین صفحه از شما میخواهد نام کمپانی و نوع کسب و کار خود را وارد کنید.

 

طراحی لوگو آنلاین در namecheap

اطلاعات برند در namecheap

 

در مرحله بعدی وارد بخش تایپوگرافی میشوید و از شما میخواهد که از بین سه گزینه موجود یکی را انتخاب کنید،این کار تا 6 مرحله ادامه پیدا میکند.

 

طراحی لوگو آنلاین در namecheap

سبک طراحی در namecheap

 

در مرحله بعد از شما میخواهد یک مجموعه رنگ که هر کدام متخص یک دسته بندی است را انتخاب کنید تا لوگو شما بر اساس این رنگ ها ساخته شود،آشنایی با دانش روانشناسی رنگ ها در این بخش به شما کمک میکند.

 

طراحی لوگو آنلاین در namecheap

انتخاب رنگ مورد علاقه در namecheap

 

در مرحله بعد در قسمت slogan از شما میخواهد اگر شعاری در بیزینس خود دارید و میخواهید در لوگو باشد را وارد کنید.
در مرحله بعد از شما میخواهد یک سری آیکون را که مربوط به برند شماست انتخاب کنید از قسمت سرچ سمبلی که مد نظرتان است را جستجو کنید تا به عنوان تصویر لوگو شما قرار بگیرد.

 

طراحی لوگو آنلاین در namecheap

انتخاب آیکون مورد علاقه در namecheap

 

اکنون در مرحله بعد به شما چندین طرح پیشنهاد میدهد،هر کدام را که پسندیدید انتخاب کنید.در مرحله وارد صفحه ویرایش میشوید که میتوانید از سمت چپ صفحه تغییرات جدیدی ایجاد کنید و در نهایت در پایین صفحه بر روی گزینه ابی رنگ download کلیک کنید،اکنون دانلود به صورت خودکار شروع میشود.

کیفیت NameCheap:

با توجه به رایگان بودن این سایت نباید انتظار داشتن امکانات زیادی داشته باشد اما این گونه نیست چرا که طیف وسیعی از لوگو ها و تایپوگرافی ها را داراست،همچنین امکانات شخصی سازی بالایی نیز دارد،پیشنهاد میکنم حتما از این ابزار استفاده کنید.این هم لوگویی که در این سایت ساختم،بی صبرانه منتظرم تا نمونه کار های شما را هم ببینم.

 

لوگو طراحی شده در namecheap

لوگو طراحی شده در namecheap

 

قیمت NameCheap:

ندارد

امتیاز NameCheap:

راحتی استفاده: آسان

قابلیت شخصی سازی: متوسط

قیمت : ندارد

نتیجه نهایی: قابل قبول

11: hatchful

نحوه طراحی لوگو آنلاین در hatchful:

کم کم به انتهای لیست نزدیک شدیم و حالا میخواهم یکی دیگر از ابزار های کاملا رایگان در این لیست را به شما معرفی کنم.بعد از ورود به سایت و زدن گزینه get started وارد صفحه بعدی میشوید،در صفحه جدید از شما درباره حوزه کاریتان میپرسد که هر کدام با یک تصویر مشخص شده اند.

 

طراحی لوگو آنلاین در hatchful

لوگو طراحی شده در namecheap

 

در مرحله بعد از شما میخواهد یک سبک را انتخاب کنید مثلا کلاسیک.

 

انتخاب سبک طراحی در hatchful

انتخاب سبک طراحی در hatchful

 

در مرحله بعدی مثل اکثر لوگو ساز ها از شما میخواهد نام کسب و کار و شعار برندتان را وارد کنید.

در مرحله بعدی از شما میپرسد از این لوگو میخواهید در کجا استفاده کنید مثلا میخواهید در شبکه های اجتماعی استفاده کنید یا در وبسایت اضافه کنید.

خب اکنون در این مرحله به شما چند طرح پیشنهاد میدهد که هر کدام را دوست داشتید انتخاب کنید.در مرحله بعد وارد صفحه ویرایش میشوید و اگر خواستید تغییراتی ایجاد کنید از قسمت سمت چپ استفاده کنید و سپس بر ری next کلیک کنید.اکنون کافیست بر روی گزینه download کلیک کنید.

کیفیت hatchful:

در این لیست ما سه لوگو ساز کاملا رایگان را به شما معرفی کردیم و باید بگم که واقعا هر سه آن ها در عین رایگان بودن فوق العاده بودن و حتی قابل مقایسه با گرانترین ابزار های این لیست هستند،این ابزار هم مستثنی نیست،کار با آن فوق العاده راحت است و طرح های زیبایی به شما تحویل میدهند.در عکس پایین لوگویی که طراحی کردم مشاهده میکنید.

 

لوگو طراحی شده در hatchful

لوگو طراحی شده در hatchful

 

قیمت hatchful:

ندارد

امتیاز hatchful:

راحتی استفاده: آسان

قابلیت شخصی سازی: متوسط

قیمت : ندارد

نتیجه نهایی: قابل قبول

 

12: FreeLogodesign

 

نحوه طراحی لوگو آنلاین در FreeLogodesign:

با ورود به سایت از شما میخواهد که نام برند و دسته بندی آن را مشخص کنید بعد از پر کردن فیلد ها گزینه get started را بزنید.در صفحه جدید یک تب باز میشود و در سمت چپ دسته بندی ها و در سمت راست لوگو های آماده هستند که میتوانید هر کدام را خواستید انتخاب کنید.

بعد از انتخاب لوگو وارد صفحه ویرایش میشوید در سمت چپ یک سری گزینه برای شما فعال میشوند

 • add text: میتوانید نوشته جدید به صفحه اضافه کنید.
 • add shape: میتوانید یک شکل هندسی جدید به صفحه اضافه کنید
 • add icon: میتوانید یک ایکون یا سمبل جدید اضافه کنید.
 • add logo : میتوانید یک لوگو جدید اضافه کنید.
لوگو طراحی شده در freelogodesign

لوگو طراحی شده در freelogodesign

بعد از اتمام کار در قسمت بالا سمت راست بر روی گزینه save کلیک کنید.اکنون چند جدول قیمت برای شما ظاهر میشود بر روی قسمت free بروید و گزینه download را بزنید و کار تمام است.

کیفیت FreeLogodesign:

شاید باید این ابزار را هم به دسته لوگو ساز های رایگان اضافه کنیم چرا که میتوان به صورت رایگان خروجی گرفت اما به هر حال ابزار ساده تری نسبت به دیگر ابزار های این لیست است،اما با این حال با کمی تمرین میتوان یک لوگو مناسب ساخت،لوگویی که من در این سایت در چند دقیقه ساختم را ببینید.

لوگو طراحی شده در freelogodesign

لوگو طراحی شده در freelogodesign

 

قیمت FreeLogodesign:

جدول قیمت ها را در عکس زیر ببینید.

قیمت طراحی لوگو در freelogodesign

لوگو طراحی شده در freelogodesign

 

امتیاز FreeLogodesign:

راحتی استفاده: آسان

قابلیت شخصی سازی: متوسط

قیمت : دارد

نتیجه نهایی: ضعیف

نتیجه

خوب با هم 12 تا از بهترین لوگو ساز های دنیا را بررسی کردیم و نحوه کارکرد هر کدام را مرحله به مرحله توضیح دادیم تا شما عزیزان به راحتی در کمترین زمان یک لوگو بسازید.

آیا استفاده از این ابزار ها برای من مناسب است؟

امیدوارم با تست این ابزار ها خودتان به جواب منطقی تری برسید،نحوه عملکرد این سایت ها بسیار شبیه به هم هستند یعنی از یک سری آیکون ها و فونت ها تشکلیل شده اند،روند طراحی لوگو یک کار پیچیده و حرفه ای است که از عهده ابزار های امروزی خارج است،ساخت لوگو نیاز به ایده پردازی،مهارت حرفه ای و طی کردن یک سری پروسه مشخص دارد تا در نهایت بتوان لوگویی ساخت که چهره ای مناسب از برند شما را بازتاب دهد،اگر بودجه کافی دارید و با توجه به اینکه در ایران ساخت لوگو اختصاصی هزینه زیادی ندارد پیشنهاد میکنم ساخت لوگو خود را به یک گرافیست با تجربه بسپارید.

برای مشاهده نمونه کار های طراحی لوگو و کسب اطلاعات بیشتر به صفحه طراحی لوگو مراجعه فرمایید.

در نهایت امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید و تیم ما بی صبرانه منتظر دیدن نمونه کار های شماست.

فایل pdf : دانلود کنید
اشتراک گذاری در :

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود

دیدگاه خود را ثبت کنید

با مشارکت در بحث ها به دیگران کمک کنید