بیلبورد های خلاقانه
2020/09/26
220 بازدید

معرفی 30 مورد از جذاب ترین بیلبورد های خلاقانه

تبلیغات بیلبوردی به گونه ای طراحی شده اند که توجه فرد را به خود جلب کرده و یک احساس به یاد ماندنی را در یک زمان سریع در فرد ایجاد کند و خواننده را وادار می کند بعد از عبور از تبلیغ ، به فکر آن باشد.ایده های تبلیغاتی در پشت آن باید در مدت زمان بسیار کمی قابل خواندن باشند زیرا معمولاً افراد به سرعت از مقابل بیلبورد گذر میکنند.بنابراین به طور کلی باید فقط در چند کلمه و در قالب یک نوشته و یا تصویر بزرگ و تاثیر گذار پیام خود را به خواننده منتقل کنید.مطمئنا تا به الان متوجه شده اید که طراحی بیلبورد تا چه حد نیاز به خلاقیت و ایده پردازی دارد تا بتواند یک تاثیر به یاد ماندنی و جذاب داشته باشد،امروز در این مقاله میخواهیم به شما 30 مورد از بیلبورد های خلاقانه و جذاب در دنیا را معرفی کنیم.

بیلبورد ها مزیت بسیاری دارند که باعث شده بسیاری از کمپانی ها برای برند سازی و افزایش فروش از آن استفاده کنند،به طور مثال هدف قرار دادن مخاطبان در یک موقعیت مکانی خاص،تبلیغ برند و محصول شما به صورت 24 ساعته حتی در شب،همین مورد در مقایسه با دیگر روش های تبلیغاتی مثل تبلیغات تلویزیون که ممکن است حداکثر 30 ثانیه باشند بسیار عالی است.همین طور تبلیغات بیلبورد بسیار مقرون به صرفه است،البته در صورتی که مکان تبلیغات به درستی انتخاب شود.

اگرچه برخی از بیلبوردهای بزرگ در کنار بزرگراه ها هستند،اما بیلبوردهای زیادی بر روی ساختمان ها در فضای شهر وجود دارند که بینندگان می توانند زمان بیشتری را برای خواندن پیام تبلیغات بازاریابی صرف کنند. بنابراین همیشه در نظر گرفتن جایی که تبلیغ نشان داده می شود مهم است.بیایید با برترین بیلبورد هایی که در اوج خلاقیت طراحی شده اند بیشتر آشنا شویم(این مقاله به مرور بروز خواهد شد)

خلاقانه ترین بیلبورد های تبلیغاتی

Berger

شرکت berger یک شرکت معروف در زمنیه رنگ است که برای معرفی رنگ sky blue (آبی آسمانی) خود از خلاقیت زیادی استفاده کرده و با استفاده از خطای دید ما توانسته این مفهوم را به خوبی به خوانندگان منتقل کند.البته این طرح تاثیر خود را در شب از دست میدهد اما با این حال یک طرح بسیار خلاقانه و تاثیر گذار است.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد berger

 

Law & Order

آیا سریال نظم و قانون را دیده اید؟این بیلبورد از این سریال الهام گرفته و مربوط به یک شرکت حقوقی است،استفاده کاملا خلاقانه از نور واقعی به این بیلبورد جذابیت خاصی داده که میتواند توجه هر بیننده ای را به خود جلب کند.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد law and order

 

The Economist

بسیار خوب بیایید نگاهی به بیلبورد کمپانی Economist بیندازیم.ایده و طراحی اصلی این بیلبورد بسیار ساده است.یک لامپ غول پیکر که زمانی که فردی از کنار آن عبور میکند به وسیله یک سنسور بسیار قوی چراغ آن روشن میشود،با این که یک طرح ساده است اما توانسته با قرار دادن سنسور یک تعامل بین بینندگان ایجاد کند تا توجه آن ها را جلب کند.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد برند economic

 

BIC

نوبت به معرفی بیلبورد بعدی میرسد،شاید یک زمین چمن به تیغ نیاز نداشته باشد ولی شرکت بیک توانسته به خوبی با کشیدن تیغ اصلاح در زمین چمن، بینندگان را متقاعد کند که چقدر محصول خوبی دارد.این بیلبورد به احتمال زیاد یکی از خلاقانه ترین بیلبورد های دنیا است،البته این نکته نیز مهم است که هر چند روز یک بار باید چمن دوباره اصلاح شود و البته در نیمی از سال ممکن است نتوانید این تبلیغ را اجرا کنید.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد bic

 

Formula

تبلیغ خلاقانه شرکت formula به شما میگوید که با استفاده از خمیر دندان های ما، دندان های بسیار قوی و سالمی خواهید داشت که حتی میتواند آهن را نیز پاره کند! به طور کلی این بیلبورد خلاقانه است.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه formula

 

Maker’s Mark

تبلیغات سه بعدی همیشه ما را هیجان زده میکنند چرا که کمتر از این دست تبلیغات را میبینیم و ترکیب آن با دنیای واقعی و قابل لمس برای ما بسیار جذاب است،بیلبوردی که میبینید حاصل خلاقیت یک طراح به نام Regent demonstrates است که در حال تبلیغ یک شرکت نوشیدنی است.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه makers mark

 

Nike

احتمالا همه شما برند نایک را میشناسید و یا از محصولات این برند استفاده کرده اید.یکی از اصول مورد نیاز برای انجام یک تبلیغ بیلبوردیِ جذاب، به مبارزه طلبدن طبیعت می باشد و این بیلبورد که توسط کمپانی Nike اجرا شده یکی از بهترین مثال ها در این زمینه می باشد.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه nike

 

KFC

kfc یکی از برند های بزرگ فست فود در دنیاست که تقریبا در اکثر کشور های دنیا شعبه دارد.خب حالا ممکن است بپرسید چرا راجع به این برند صحبت میکنید؟ باور کنید یا نه این بیلبورد یک تبلیغ از kfc است.درست است – آنها از مرغ سوخاری به عنوان اگزوز سوخت استفاده کرده اند.با این که این کار دیوانگی است اما توانسته نظر افراد را به خود جلب کند.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه kfc

 

McDonald’s

در آینده حتما در مورد تبلیغات بیلبوردی مک دونالد مقاله ای اختصاصی منتشر خواهیم کرد.این شرکت موفق ترین کمپین های تبلیغاتی را اجرا میکند که بسیار خلاقانه طراحی شده اند و تا به امروز توانسته اند مشتریان زیادی را به سمت خود از طریق تبلیغات بیلبوردی جذب کنند.در این بیلبورد که بین مرز دو کشور نروژ و سوئد قرار گرفته به خوبی تفاوت قیمت در این دو کشور را به تصویر کشیده و به راحتی مقصد بعدی مسافران سوئد را تعیین کرده.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه مک دونالد

 

بیشتر بخوانید : با 20 راز پنهان پشت لوگو های معروف جهان آشنا شوید

Miele

تا به حال شده که بخواهید وارد نازل جارو برقی شوید؟ فکر کنم اگر روزی از داخل این تونل رد شوید به آرزوی خود برسید. تبلیغات این شرکت با استفاده از تونل بسیار جذاب است و باعث میشود فرد زمانی که وارد تونل شود حتما به این کار خلاقانه فکر کند و نام آن را به خاطر بسپارد.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه miele

 

Tailgating Awareness

این یک بیلبورد آگاهی دهنده است که به ما میگوید اگر فاصله خود را با خودرو روبرویی حفظ نکنید چه بلایی بر سرتان می آید،این بیلبورد توانسته کاملا این حس را به ما منتقل کند که رعایت این نکته چه عوارضی برای ما دارد.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه tailgating awareness

 

Panasonic

شرکت معروف پاناسونیک برای تبلیغ محصول اصلاح کننده بینی خود دست به ابتکار جالبی زده و از سیم های الکتریکی برای نشان دادن مو های زائد بینی استفاده کرده که ایده بسیار جالبی است،با این که کمی این تبلیغ عجیب است اما تاثیر گذاری زیادی بر روی بینندگان دارد.با این حال من که متقاعد شده ام تا این محصول را خریداری کنم.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیابورد خلاقانه پاناسونیک

 

Coca Cola

کوکا کولا همیشه یکی از بهترین تبلیغات بیلبوردی را داشته.در این بیلبورد فقط یک نردبان نیاز بود تا مفهوم خود را به ما برساند.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه کوکا کولا

 

Apple

در این بیلبورد شرکت اپل،محصول ipod خود را به خلاقانه ترین شکل ممکن نشان داده،مطمئنا علاقه مندان به موسیقی عاشق این بیلبورد خواهند شد و بلافاصله این محصول را سفارش خواهند داد.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه apple

 

Oldtimer

این بیلبورد تبلیغ یک مجموعه استراحتگاه و رستوران است که بعد از این تونل قرار دارد،اگر چه این تبلیغ بسیار خلاقانه طراحی شده اما بلعیده شدن خودرو توسط یک زن کمی عجیب به نظر میرسد

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه oldtimer

 

Kit-Kat

چقدر یک برند باید قدرتمند باشد که شما حتی بدون لوگوی آنها ، بدون نام تجاری آنها ، بدون محصولشان و حتی در حالی که نیمی از شعار آنها وجود ندارد ، می توانید آنها را تشخیص دهید؟ در این تبلیغ هیچ لوگویی وجود ندارد. حتی عبارت کامل نیست ، اما قدرت بالای این تبلیغات بیلبورد می تواند به شما بگوید که این کیت-کت است.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه کیت کت

 

Craftsman

بیلبورد برند craftsman که توانسته شعار trust in your hands را به خوبی در بیلبورد نمایش دهد.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه craftsman

 

Frontline

این تبلیغ خلاقانه در یک مرکز فروش قرار گرفته و به خوبی میگوید که شاید نزدیک حیوان خانگی خود باشید اما نتوانید کک هایی که به حیوان شما حمله کرده را ببینید

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه frontline

 

Korean Police

این تبلیغ بیلبورد کره ای نشان می دهد که کار پلیس محافظت از مردم است.این یک پیام دلچسب برای شهروندان است.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه پلیس کره

 

Martor Solingen

بیلبوردی که مشاهده میکنید خشن ترین بیلبورد این لیست است،این کمپانی به خوبی قدرت و برندگی تیغ خود را به وسیله کبوتر های ساختگی نشان داده.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد های خلاقانه

 

Siemens

واقعا دوست دارم بدانم چه کسی برای اولین بار به ذهنش رسید که بالای دو در چرخان یک مخلوط کن را تبلیغ کند،ایده این کار فقط از ذهن یک نابغه بر می آید.با رفت و آمد مردم از داخل این در چرخان مفهوم این تبلیغ بیشتر از پیش مشخص میشود.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد خلاقانه siemen

 

Silberman’s Fitness Center

مطمئنا شما هم بیلبورد های کاهش وزن زیادی دیده اید،اما این یکی از خلاقانه ترین آن هاست.این تبلیغ توسط مرکز تناسب اندام Silberman’s Fitness Center اجرا شده است و شیب این بیلبورد به خوبی مفهوم آن را منتقل میکند.

 

بیلبورد های خلاقانه

بیلبورد های خلاقانه

 

بیلبورد های خلاقانه همیشه میتوانند تاثیر بسیار زیادی بر روی برندینگ و میزان فروش ما داشته باشند و تمام این ها به خلاقیت و نبوغ طراح بستگی دارد.برای سفارش طراحی بیلبورد تبلیغاتی و خلاقانه با ما تماس بگیرید.

منبع : penji.co
اشتراک گذاری در :

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود

دیدگاه خود را ثبت کنید

با مشارکت در بحث ها به دیگران کمک کنید