طراحی بروشور در word
2020/09/02
85 بازدید

آموزش طراحی بروشور در word + ویدیو

همان طور که میدانید بروشور یکی از مهمترین ابزار های تبلیغاتی آفلاین برای بسیاری از کسب و کار های سنتی است و در مورد برند و کسب و کار شما اطلاعات زیادی به خواننده منتقل میکند.نحوه طراحی بروشور بسیار مهم است و موارد زیادی از قدم اول تا کوچک ترین جزئیات کار نهایی باید درطراحی رعایت شود تا بروشور شما بهترین و بالاترین بازخورد را برای شما داشته باشد.این موضوع نشان دهنده اهمیت طراحی درست و اصولی بروشور است.به طور معمول بروشور ها را در نرم افزار های گرافیکی قدرتمند مثل photoshop و Indesign طراحی میکنند تا بالاترین کیفیت طراحی را داشته باشد،اما طراحی بروشور در این نرم افزار ها نیاز به تخصص گرافیک دارد و ماه ها طول میکشد تا بر این نرم افزار ها مسلط شوید،با وجود این موضوع شما یک راه حل دیگر دارید و آن طراحی بروشور در word است.

همان طور که گفتیم طراحی بروشور و هر طراحی دیگری مثل طراحی لوگو و … در نرم افزار های بزرگی مثل فتوشاپ کاری سخت است و افراد غیرمتخصص نمیتوانند از آن استفاده کنند،نرم افزار word یک نرم افزار واژه پرداز از سری نرم افزار های شرکت مایکروسافت است و ما میخواهیم در این آموزش از این نرم افزار استفاده کنیم.

هر چند دست ما در این نرم افزار به دلیل امکانات پایین آن چندان باز نیست و نمیتوانیم هر چیزی که در ذهن داریم را طراحی کنیم اما با این حال میتوانیم بروشور های مناسبی با کمی وقت گذاشتن طراحی کنیم،پیشنهاد میشود اگر بودجه مناسب برای طراحی بروشور اختصاصی را ندارید از این نرم افزار استفاده کنید چرا که نیاز به دانش تخصصی ندارد و به راحتی میتوانید با آن کار کنید.بیایید قبل از دیدن ویدیو آموزشی با ویژگی های اصلی یک بروشور حرفه ای آشنا شویم و سپس شروع به طراحی بروشور در word کنیم.

4 ویژگی اصلی یک بروشور حرفه ای

1- کنتراست: (تضاد)

 

طراحی بروشور در word

تضاد رنگ ها در بروشور

برای جلب توجه به مهمترین بخش های بروشور میتوانید از کنتراست های رنگی مثل ترکیب رنگ های تیره و روشن استفاده کنید.همچنین تغییر فونت یکی دیگر از روش های ایجاد تضاد بین بخش های مختلف بروشور است،هر چند توجه داشته باشید که هرگز از بیش از دو فونت مختلف استفاده نکنید.در عوض میتوانید از تکنیک های دیگر برای تغییر شکل فونت استفاده کنید،مثلا میتوانید نوشته ها را پررنگ،بزرگتر و یا کج کنید تا به چشم بیاید.

2- جلوگیری از بی نظمی:

از به هم ریختگی و بی نظمی در طراحی خود جلوگیری کنید.هر تصویر،دکمه،لوگو و یا یک دسته متن باید از اطراف خود کمی فاصله داشته باشد و این فواصل بین عناصر مختلف باید منظم باشد.در صورت کم کردن تعداد عناصر هر صفحه انجام این کار برای شما راحت تر خواهد بود،همچنین میتوانید از فضای سفید ایجاد شده به نفع خود استفاده کنید.یک یا دو تصویر با کیفیت را برای هر صفحه انتخاب کنید،نه اینکه تمام تصاویر را در یک جا بگنجانید.

طراحی بروشور در word

نظم دهی در بروشور

 

3- متن بروشور:

متن اصلی بروشور خود را آماده کنید،سعی کنید تا جای ممکن نوشته ها را مختصر کنید تا فضای زیادی در بروشور اشغال نکند. حتما از سرتیتر ها استفاده کنید.دقت کنید که حتما از علائم نگارشی برای خوانا تر کردن نوشته خود استفاده کنید،کلمات مهم را پررنگ تر کنید،برای لیست ها از بولت پوینت ها استفاده کنید،برای نشان دادن ویژگی یک محصول یا سرویس از شماره گذاری استفاده کنید و …..

برای نوشتن متن خود سعی کنید از یک فونت مناسب که خوانا است استفاده کنید.همچنین به تراز متن و ارتفاع نوشته ها از یکدیگر نیز توجه کنید و تا جای ممکن چیدمان نوشته ها را با تصاویر مطابقت دهید.

جدا از قرار دادن نوشته های اصلی بروشور اطلاعات ثانویه را نیز باید در قسمت های مختلف درج کنید.درج اطلاعات تماس با ما و محل دفتر شما در نقشه و یا هر چیز دیگری که احتمال میدهید افراد و مشتریان احتمالی به آن نیاز داشته باشند ضروری است.

طراحی بروشور در word

افزودن متن در بروشور

 

4- رنگ ها:

موارد زیادی وجود دارد که باید هنگام انتخاب رنگ مناسب برای بروشور خود در نظر بگیرید.مشخص کنید که میخواهید چه پیامی به خوانندگان منتقل کنید و بر اساس همین موضوع رنگ بروشور خود را انتخاب کنید.در زیر ویژگی های چند رنگ را برای شما قراده ایم و اگر مایلید اطلاعات بیشتری در رابطه با رنگ ها بدست بیاورید پیشنهاد میشود مقاله روانشناسی رنگ ها در بازاریابی و برندینگ را مطالعه فرمایید.

 

طراحی بروشور در word

رنگ ها در بروشور

قرمز:

قرمز رنگ زندگی است و نشان دهنده زنده بودن است. در طیف نور خورشید، رنگ حاوی انرژی است. این رنگ گرم ترین رنگ است. عشق و هیجان به رنگ قرمز است. در احساسات انسان ها، قرمز رنگی است که به قلب تعلق دارد و رزهای قرمز و بسته های شکلات در روز عشق همه به رنگ قرمزند.
قرمز رنگی است که انسان را به حرکت وا می دارد. حرکتی را برای ایجاد تحول و دگرگونی در دنیای پیرامون خویش. از آنجایی که این رنگ به آسانی به چشم انسان می آید، رنگ اکثر علائم رانندگی، ماشین های آتش نشانی و زنگهای خطر، قرمز است. ماشین های مسابقه در مسابقات اتومبیلرانی، قرمز رنگند.

نارنجی:

نارنجی رنگ گرمی است چون از ترکیب دو رنگ زرد و قرمز به دست می آید. رنگی است که با شادی و زندگی آمیخته است. نارنجی رنگ برگهای پاییزی و شعله های آتش است. گر چه نارنجی به اندازه قرمز،درخشندگی و تابندگی خاصی دارد که چشم نسبت به آن بسیار حساس است.

بنابراین در ساختن جاده ها و علائم رانندگی کاربرد بسیاری دارد و با تابیدن نور به سطح این رنگ در تاریکی شب براحتی به چشم انسان می آید. در طراحی لباسهای ورزشی، اکثرا با رنگ مکمل خود،آبی، پوشیده می شود.

زرد:

زرد رنگی گرم، روشن و پرطراوت است. رنگ خورشید و رنگ طلاست.

رنگ زرد و نورهای زرد نشان دهنده معنویت، الهیات و الهام است. ما رنگ زرد را از یک طرف به خوبی و خوشحالی نسبت می دهیم و از سوی دیگر به احتیاط نسبت می دهیم.اگر در خانه در کنار نورد سرد مهتابی، نور گرم اضافه شد، حرارت و انرژی را القا می کند. رزهای زرد نشان دهنده محبت و دوستی و آرامش می باشند.

سبز:

سبز رنگ دنیای گیاهان است، رنگ سبز احساس طراوت و سرزندگی را در ما القا می کند.کیفیت سرد آن، آرامش را در احساس انسان به وجود می آورد و قدرت شفابخشی و التیام دارد. رنگ سبز زندگی، آرزو و رشد را نشان می دهد.

آبی:

آبی از گروه رنگهای سرد است و رنگ آسمان روز است. آبی تسکین دهنده ترین رنگ است.

رنگ آبی، تپش قلب را آرام تر می کند، ضربان نبض را پایین می آورد، درجه حرارت بدن را پایین می آورد و اشتها را کاهش می دهد. آبی نشان دهنده خداوند و آسمان هاست. قرار گرفتن به مدت طولانی در نور آبی، احساس افسردگی را القاء می کند.

5 نکته مهم در طراحی بروشور

1- هدف خود را بشناسید:

برای کارآمد بودن بروشوری که طراحی میکنید باید ابتدا بدانید که هدفتان از طراحی این بروشور چیست.انجام چه کاری شما را در مسیر درست قرار میدهد؟آیا برای هدف نهایی بروشور که به طور مثال افزایش فروش است برنامه ای داشته اید؟

برای درک این موضوع بهتر است که در رابطه با کسب و کار و محصولی که در بروشور قرار است قراربگیرد تحقیق کنید تا بتوانید به درستی بروشور خود را طراحی کنید.

 

طراحی بروشور در word

شناخت هدف در طراحی بروشور

 

2- مشتریان خود را بشناسید:

از آنجا که بروشور ابزاری برای برقراری ارتباط است ، مهم است که بازار هدف خود را بشناسید.به این ترتیب می توانید علایق آنها را بشناسید.به عنوان مثال اگر افرادی را هدف قرار میدهید که علاقه مند به غذا هستند،طرحی را انتخاب کنید که مرتبط با پخت و پز و غذا ارتباط داشته باشد.هرچه بیشتر نیازها و خواسته های بازار هدف خود را در بروشور مشخص کنید ، تأثیرگذاری آن بیشتر خواهد بود.

حال اگر این اطلاعات را ندارید،وقت بگذارید و با فروشندگان یا حتی با مشتریان خود صحبت کنید. از پاسخ های آنها برای ترسیم بهترین طراحی برای آنچه کارفرما ارائه می دهد و آنچه که آنها نیاز دارند استفاده کنید.

 

طراحی بروشور در word

شناخت مشتریان در هنگام طراحی بروشور

 

3- خلاق باشید،بی نظیر باشید:

خلاقیت شما کافیست تا از رقابت کنار بکشید.در این زمان و عصری که سطح خلاقیت طراحان سرسام آور است ، منحصر به فرد بودن در درجه اول اهمیت قرار دارد.

به دنبال طرحی اصیل و منحصر به فرد باشید.همچنین مهم است که منحصر به فرد بودن آن قابل تشخیص باشد.به طرحی فکر کنید که حتی وقتی با بروشورهای دیگر داخل یک قفسه پر شده است ، هنوز می تواند متمایز باشد.هویت برند خود را از طریق خلاقیتتان تقویت کنید.

 

طراحی بروشور در word

خلاقیت در طراحی بروشور

 

4- مستقیم به اصل مطلب بروید:

شما در حال طراحی یک بروشور هستید نه یک کتاب!

از وسوسه فهرست کردن تمام دستاوردها و موفقیت های شرکت خود دست بکشید.از قرار دادن تمام اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات خود خودداری کنید.اطلاعات زیاد فقط خوانندگان را گیج می کند و نکته اصلی بروشور را کم رنگ می کند.در عوض ، بر آنچه مورد توجه افراد قرار می گیرد تمرکز کنید.با شناخت علایق اصلی آن ها پیام اصلی خود را به زیباترین شکل ممکن منتقل کنید.

 

طراحی بروشور در word

مستقیم به اصل مطلب بروید

 

5- از کلمات بزرگ پرهیز کنید:

هر چه کلمات پیچیده تری استفاده کنید،اعتبار کمتری دریافت خواهید کرد.لازم نیست مخاطبان خود را با کلمات مبهم تحت تأثیر قرار دهید.در واقع ، هرچه بیشتر از آنها استفاده کنید ، بیان اصل مطلب برای شما دشوارتر است.برای بروشورها ، فارسی ساده بهترین مسیر برای انتخاب است.

 

طراحی بروشور در word

از کلمات پیچیده استفاده نکنید

 

طراحی بروشور با قالب آماده word

در قدم اول قبل از اینکه شروع به طراحی بروشور در word کنید،ابتدا سعی کنید قالب های آماده را نیز تست کنید،در بعضی موارد به دلیل تعداد زیاد قالب ها ممکن طرحی که مد نظر دارید را پیدا کنید و از همان قالب استفاده کنید.برای دسترسی به قالب های آماده word میتوانید هم داخل نرم افزار جستجو کنید و هم قالب آماده آن را از سایت های مختلف دانلود کنید.یکی از بهترین سایت های دانلود قالب آماده word وبسایت templatelab است.بر روی نام برند کلیک کنید تا لیست قالب های آماده word را مشاهده کنید.

برای پیدا کردن قالب های آماده word در نرم افزار ابتدا نرم افزار word را بازکنید و از قسمت بالایی در کادر جستجو کلمه brochure را جستجو کنید و از قالب های آماده یکی را انتخاب کنید،ویرایش کنید و شخصی سازی کنید و در نهایت آن را ذخیره کنید.

 

طراحی بروشور در word

قالب آماده بروشور آنلاین

 

طراحی بروشور در word

خب اکنون زمان طراحی بروشور در word رسیده.یک ویدیو 20 دقیقه ای برای شما قرارداده ایم که طراحی بروشور در word را آموزش میدهد،امیدوارم از دیدن این ویدیو لذت ببرید.

 

منبع : goskills.com
فایل pdf : دانلود کنید
اشتراک گذاری در :

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود

دیدگاه خود را ثبت کنید

با مشارکت در بحث ها به دیگران کمک کنید