ایده های طراحی لوگو
2020/06/23
351 بازدید

ایده طراحی لوگو : معرفی 30 منبع شگفت انگیز برای ایده گرفتن

انتخاب لوگو یکی از مهم ترین تصمیمات مربوط به برند سازی است که شما به عنوان یک صاحب کسب و کار تصمیم میگیرید. همان طور که در مقاله آموزش طراحی لوگو عنوان کردیم یکی از مراحل اصلی طراحی لوگو پیدا کردن ایده هایی مرتبط با زمینه کاری برند است که یا شما به عنوان فریلنسر به صورت فردی ایده یابی میکنید و یا اینکه در تیم کاری خود به صورت گروهی این کار را میکنید.

اما همیشه نیاز نیست که ایده ها را خودتان پیدا کنید و منبابع شگفت انگیز بسیاری در اینترنت وجود دارد که به شما کمک میکند ایده های نابی پیدا کنید،ایده هایی که ممکن است ارزش لوگو شما را چندین برابر کند،بنابراین حتما از این منابع ایده یابی استفاده کنید،در این مقاله ما مجموعه ای از صفحات و سایت ها را به شما معرفی میکنیم که میتوانید از صد ها و هزاران لوگو موجود ایده بگیرید،با ما همراه باشید.

1: Dribble

 

ایده طراحی لوگو در dribble

ایده طراحی لوگو در dribble

dribble یکی از محبوبترین سیستم های مربوط به حوزه طراحی است.همچنین این سایت یک ابزار کامل برای طراحی لوگو دارد که در مقاله طراحی لوگو آنلاین به این سایت اشاره کردیم.قسمت دیگر این سایت نیز مکانی برای به اشتراک گذاشتن طرح های دیگران است که حتما به این سایت بسیار محبوب سر بزنید.

 

2: Behance

 

ایده طراحی لوگو در behance

ایده طراحی لوگو در behance

behance یک پلتفرم است که طراحان و سایر افراد علاقه مند به حوزه گرافیک کار های خود را در آن به نمایش میگذارند.برای کشف ایده های مختلف و الهام گرفتن میتوانید در گالری بزرگ این سایت گشت و گذار کنید و لذت ببرید.

 

3: Designspiration

 

ایده طراحی لوگو در designspiration

ایده طراحی لوگو در designspiration

designspiration همیشه محلی برای طرح های زیبا بوده و طراحان و هنرمندان به صورت پیوسته از این ابزار استفاده میکنند.برای اینکه بتوانید از گالری بزرگ این سایت طرح های مورد نظر خود را پیدا کنید از فیلتر های کلمات این سایت استفاده کنید.به طور مثال میتوانید لوگو های نارنجی رنگ یا لوگو های مخصوص رستوران ها را پیدا کنید.

 

4: Brand New by UnderConsideration

 

ایده طراحی لوگو

ایده طراحی لوگو

brand new یک وبلاگ لوگو برای طراحان است که میتوانید در رابطه با طراحی و به خصوص طراحی لوگو آموزش های خوبی ببینند،همچنین در بعضی مقالات میتوانید سیر تکامل لوگو برند های بزرگ را ببینید که در هر دوره چگونه بوده تا ایده های جدیدی پیدا کنید.در مورد سیر تکامل لوگو های بزرگ دنیا میتوانید مقاله لوگو های شرکت های مشهور را مطالعه فرمایید.

 

5: Logo design love

 

ایده طراحی لوگو در logo design love

ایده طراحی لوگو در logo design love

اگر علاقه مند به داستان لوگو شرکت های بزرگ هستید وبلاگ logo design love یکی از بهترین مکان ها برای شماست.در این وبلاگ میتوانید بررسی کنید که چگونه بعضی از برند های بزرگ دنیا به وجود آمده اند و چه عوملی باعث موفقیت و ماندگاری آرم های آن ها شده.

 

6: vintage logos

 

ایده طراحی لوگو در vintage logos

ایده طراحی لوگو در vintage logos

وبسایت vintage یک منبع الهام بخش و فوق العاده از آرم های قدیمی و به خصوص آرم های مربوط به دهه 70 میلادی است.اگر میخواهید در مورد ریشه طراحی لوگو و آرم بیشتر بدانید و یا به دنبال ایده های خاص هستید حتما به این سایت سر بزنید.

 

7: logospire

 

ایده طراحی لوگو در logospire

ایده طراحی لوگو در logospire

logoinspire یک وبسایت ساده با یک گالری قابل اسکرول کردن است که دارای لوگو های طراحی شده توسط هنرمندان دیگر است.اگر به یک طرح علاقه مند شدید میتوانید با کلیک بر روی آن به وبسایت طراح آن سایت بروید و نمونه کار های بیشتری مشاهده کنید.

 

8: 99% invisible

 

ایده طراحی لوگو در 99% invisible

ایده طراحی لوگو در 99% invisible

در این سایت میتوانید پادکست هایی با انواع موضوعات مختلف پیرامون طراحی گوش دهید و از آن لذت ببرید.البته اگر به انگلیسی تا حدودی تسلط دارید از این ابزار استفاده کنید در غیر این صورت برای شما بی کاربرد خواهد بود.

9: Pinterest

 

ایده طراحی لوگو در pinterest

ایده طراحی لوگو در pinterest

پینترست به عنوان دومین وبسایت بزرگ اشتراک گذاری تصاویر بعد از اینستاگرام است و یک دریای شگفت انگیز از تصاویر زیباست که میتواند یک منبع الهام برای شما عزیزان باشد.در این سایت میتوانید ده ها هزار لوگو آماده ببینید و از آن ها الهام بگیرید.همچنین با ثبت نام در این سایت میتوانید نمونه کار های خود را اپلود کنید و برای خود یک گالری بزرگ بسازید.

 

10: DeviantArt

 

ایده طراحی لوگو در deviantart

ایده طراحی لوگو در deviantart

یکی دیگر از سایت های اشتراک گذاری عکس devianart است که بیش از یک میلیون لوگو از سراسر جهان دارد.پیشنهاد میکنیم حتما به آن سر بزنید.

 

11: logo of the day

 

ایده طراحی لوگو در logo of the day

ایده طراحی لوگو در logo of the day

همان طور که از نام این سایت پیداست.میتوانید از این سایت برای الهام گرفتن در طراحی لوگو استفاده کنید.هر روزه لوگو های جدیدی به سایت اضافه میشود و سپس با آرا و نظرات افراد دیگر رتبه بندی میشود،در اخر هم لوگو های برتر در لیست اصلی نمایش داده میشود که میتواند بسیار به شما در شناخت لوگو های معتبر کمک کند.

 

12: Creative Bloq

 

ایده طراحی لوگو در creative bloq

ایده طراحی لوگو در creative bloq

creative bloq یک وبسایت با الهام از هنر و طراحی است و همین طور یک کانال خبری دارد که به طور اختصاصی به بررسی آرم ها اختصاص دارد.در این بخش میتوانید از روند های طراحی لوگو گرفته تا بررسی برند های جدید را مطالعه کنید.

 

13: Logo gala

 

ایده طراحی لوگو در logo gala

ایده طراحی لوگو در logo gala

logo gala یک وبسایت دیگر که فقط در حوزه لوگو های اختصاصی فعالیت میکند.در این سایت هر روز یک لوگو جدید قرار میگیرد( از بین صد ها طرح ارسالی) و این انگیزه ای برای طراحان میشود تا لوگو های حرفه ای طراحی کنند و آن را برای بررسی ارسال کنند.

 

14: Brand new

 

ایده طراحی لوگو در brand new

ایده طراحی لوگو در brand new

این سایت تمرکز اصلی اش بر روی هویت سازمانی و برند است و تحت نظر یک شرکت طراحی گرافیک است و در این سایت میتوانید در رابطه با برند های جدید در حوزه های مختلف طرح های زیادی ببینید.

 

15: Logomoose

 

ایده طراحی لوگو در logomoose

ایده طراحی لوگو در logomoose

به انجمن logomoose بپیوندید تا در مورد لوگو ها و اجزای طراحی با افراد وارد بحث شوید و نکات حرفه ای بسیاری یادبگیرید و البته که از لوگو های موجود ایده بگیرید.همچنین میتوانید طرح خود را ارسال کنید و از آن ها بازخورد بگیرید.

 

16: Logopond

 

logopond سایتی است که مجموعه زیبایی از لوگو ها را در خود جای داده.این لوگو ها از سراسر جهان جمع آوری میشود و آن هایی که بهتر باشند در صفحه اصلی به نمایش در می آیند.شما میتوانید با جستجو در سایت لوگو هایی که مد نظرتان است را پیدا کنید.

 

17: Logo talkz

 

ایده طراحی لوگو در logo talkz

ایده طراحی لوگو در logo talkz

این سایت یک گالری بزرگ و ساده از لوگو های محبوب است.نکته جالب در مورد این مجموعه این است که در تمام دسته های لوگو میتوانید لوگو های زیادی پیدا کنید.برای اینکه با دسته بندی ها لوگو آشنا شوید پیشنهاد میکنیم مقاله انواع لوگو را مطالعه فرمایید.

 

18: LogoLounge

ایده طراحی لوگو در LogoLounge

ایده طراحی لوگو در LogoLounge

همان طور که از نام این سایت مشخص است این سایت در حوزه تحقیق و مطالعه بر روی آرم ها فعالیت میکند و در آن طیف وسیعی از لوگو ها بررسی شده و هر روزه لوگو های جدیدی به آن اضافه میشود.در این سایت بیش تر از 300000 لوگو موجود است.

معرفی چندین اکانت اینستاگرام برای ایده گرفتن

19: logoarchive

 

ایده طراحی لوگو در logo archive

ایده طراحی لوگو در logo archive

اگر به لوگو های قدیمی علاقه دارید این پیج جای شماست.در این جا لوگو های سفید در پس زمینه سیاه به اشتراک گذاشته میشود و بیشتر لوگو ها قدیمی هستند.همچنین اگر به لوگو های غیر مفهومی(abstract) علاقه مند هستید حتما به این پیج سر بزنید.

 

20: logobooks_

 

ایده طراحی لوگو در logobooks

ایده طراحی لوگو در logobooks

logobooks پست هایی برای ذهن های کنجکاو منتشر میکند.در این پیج لوگو های معروف و بیشتر سیاه و سفید به اشتراک گذاشته میشوند،توجه کنید که بسیار خوب است که لوگویی که طراحی میکنید قابلیت تک رنگ شدن داشته باشد.

 

21: theideline

 

ایده طراحی لوگو در the dieline

ایده طراحی لوگو در the dieline

تمرکز این پیج بیشتر بر روی بسته بندی محصولات است.اما بسیار جالب است که لوگو ها را بر روی بسته بندی محصولات ببینید به این طریق میتوانید در مورد طراحی لوگو هایی که قرار است در بسته بندی ها چاپ شوند بهتر تصمیم گیری کنید و ایده های بهتری پیدا کنید،همان طور که در مقاله مراحل طراحی لوگو گفتیم یکی از مراحل طراحی لوگو قبل از شروع به طراحی این است که مکان هایی که لوگو قرار است بر روی آن چاپ شوند را بدانید و در طراحی های خود در نظر بگیرید.

 

22: bmnicks

 

ایده طراحی لوگو در bmnicks

ایده طراحی لوگو در bmnicks

brandon nicks یک طراح گرافیست مستقل در شهر نیویورک است.طرح های این هنرمند بسیار حرفه ای و دوست داشتنی است و از رنگ های بسیار زیبایی استفاده میکند،پیشنهاد میکنم حتما به آن سر بزنید.

 

23: pentagramdesign

 

ایده طراحی لوگو در pentagram

ایده طراحی لوگو در pentagram

اگر یکی از بهترین صفحات طراحی لوگو را به شما معرفی نکنیم در حقتان کم لطفی کردیم. دو نفر از طراحان نام دار دنیا یعنی paula scher و michael bierut در این پیج نمونه کار های خود را به اشتراک میگذارند.پیشنهاد میشود حتما به آن ها سر بزنید.

 

24: logoroom

 

ایده طراحی لوگو در logoroom

ایده طراحی لوگو در logoroom

اگر شما میخواهید لوگو هایی ساده،با جزئیات و انتزاعی طراحی کنید و چیزی به ذهنتان نمیرسد این پیج به شما بسیار کمک خواهد کرد.logoroom با به اشتراک گذاشتن بسیاری از لوگو های حرفه ای و جذاب در طیف مختلف رنگی و سبک های مختلف تایپوگرافی به شما کمک میکند ایده های بسیار خوبی پیدا کنید.

 

25: logopassion

 

ایده طراحی لوگو در logopassion

ایده طراحی لوگو در logopassion

صفحه logopassion با داشتن بیشتر از 120 هزار دنبال کننده در اینستاگرام یکی از محبوبترین پیج های مربوط به این حوزه است.در این پیج لوگو های جدید طراحان حرفه ای به اشتراک گذاشته میشود و همچنین میتوانید از موکاپ های زیبایی که در این پیج هست نیز استفاده کنید.اگر به دنبال ایده های ناب در طراحی لوگو هستید حتما این پیج را دنبال کنید.

 

26: learnlogodesign

 

ایده طراحی لوگو در learn logo design

ایده لوگو در learn logo design

اگر در ابتدای مسیر طراحی لوگو هستید و میخواهید از لوگو چیز های زیادی یادبگیرید به شما توصیه میکنم که حتما این پیج را دنبال کنید.در این پیج در رابطه با تکنیک های طراحی لوگو و سیستم لوگو های حرفه ای یادمیگیرید،مراحل طراحی لوگو را به خوبی یادمیگیرید و در نهایت میتوانید از طرح های زیبای موجود در آن الهام بگیرید.

 

27: logoplace

 

ایده طراحی لوگو در logoplace

ایده لوگو در logoplace

logoplace لوگو هنرمندان و طراحان معروف را به اشتراک میگذارد.لوگو های طراحی شده در این پیج همگی توسط فتوشاپ و ایلوستریتور و چندین ابزار دیگر طراحی شده اند.در پست ها راجع به تاریخچه طراحی لوگو های مختلف و چگونگی تاثیر آن ها بر برند بحث شده است.

 

28: logoimport

 

ایده طراحی لوگو در logoimport

ایده لوگو در logoimport

یکی دیگر از اکانت های معروف اینستاگرام logoimport است که در آن بسیاری از لوگو های خلاقانه و حرفه ای پیدا میکنید.شاید تعجب کنید ولی پست های این کانال در ماه بیشتر از یک و نیم میلیون ویو در هفته دارد.اگر بخواهید نظر افراد را در رابطه با هر لوگو بدانید میتوانید زیر هر پست نظرات جالبی مشاهده کنید و خواهید دید که افراد در مورد تایپوگرافی،رنگ و بسیاری از چیز های دیگر بحث میکنند.

 

29: logos.ai

 

ایده طراحی لوگو در logos.ai

ایده لوگو در logos.ai

logos.ai یک حساب سرگرم کننده است که میتوانید در آن بسیاری از لوگو هایی که توسط افراد آماتور و حرفه ای طراحی شده اند را مشاهده کنید.بیشتر پست های این صفحه حول محور مفهوم آرم ها میچرخد.بنابر این میتوانید درباره چگونگی طراحی لوگو اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

30: logoseum

 

ایده طراحی لوگو در logoseum

ایده لوگو در logoseum

 

logoseum آرشیوی از لوگو های تصویری و انتزاعی از گذشته تا کنون است.این پیج توسط matt corbin طراح بصری ساخته شده و در بعضی پست ها برخی از به یاد ماندنی ترین لوگو های تاریخ را به اشتراک میگذارد. در هر پست طراح لوگو و زمان ایجاد لوگو نیز درج شده است.

 

خوب امیدوارم از استفاده از این 30 منبع رضایت داشته باشید،پیشنهاد میکنیم در اینستاگرام چندین صفحه را دنبال کنید تا همیشه به آن ها دسترسی داشته باشید و هر از گاهی هم به سایت های معرفی شده سر بزنید تا ایده های جدید بگیرید.

منبع : looka
اشتراک گذاری در :

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود

دیدگاه خود را ثبت کنید

با مشارکت در بحث ها به دیگران کمک کنید