گران قیمت ترین لوگو های جهان
2020/10/06
193 بازدید

با گران قیمت ترین لوگو های جهان آشنا شوید

فکر میکنید طراحی یک لوگو حرفه ای و مناسب چقدر هزینه دارد؟ البته که گزینه ها میتوانند متفاوت باشند،در ایران ما این موضوع روشن تر است.زمانی که میخواهید برای برند خود یک لوگو داشته باشید و شروع به تحقیق و جستجو میکنید ممکن است با طراحانی مواجه میشوید که قیمت هایی نجومی برای طراحی لوگو ارائه میدهند و یا برعکس با افرادی روبرو میشوید که حتی حاضرند با چند هزار تومان هم برای شما لوگو طراحی کنند،در این جاست که متوجه میشوید دنیای طراحی بسیار گسترده است و در انتخاب طراح مورد نظر باید بسیار دقت کرد،البته که موضوع مقاله ما نحوه انتخاب طراح مناسب نیست،امروز میخواهیم به شما گران قیمت ترین لوگو های جهان را معرفی کنیم که حسابی برای صاحبان آن برند هزینه بردار بوده و مطمئن باشید مغزتان از دیدن قیمت های گفته شده سوت خواهد کشید،در آخر نیز یک موضوع جالب را به شما خواهیم گفت.

Symantec Brand & Acquisition

1,280,000,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

گران قیمت ترین لوگو های جهان

گران قیمت ترین لوگو جهان در این لیست مربوط به این برند است.لوگو این برند بسیار ساده اما چشمگیر است و شاید باور نکنید که این شرکت برای طراحی مجدد لوگو خود بیش از یک میلیارد دلار هزینه کرده باشد،البته که هیچ لوگویی ارزش چنین قیمت نجومی ای ندارد ولی این شرکت امنیتی حاضر به پرداخت این مبلغ شده.عنصر کلیدی این لوگو علامت “چک” است که نشان میدهند عملیات موفقیت آمیز بوده است و این نشان برای یک شرکت امنیتی که امنیت سایت ها را فراهم میکند مناسب است.به علاوه رنگ زرد و دایره شکل آن به معنای تداوم و ثبات محافظت است.همه این ترکیب ها برای لوگو احساس امنیت،اعتماد و امنیت را شکل و معنا میدهد.

البته بسیاری از منتقدان این باز طراحی برند را شکست خورده میدانند،چرا که معتقدند علاوه بر هزینه نامتعارفی که برای این لوگو شده،این برند هنوز برای رسیدن به جایگاه قبلی خود که بسیار محبوب و بزرگ بوده در تلاش است و هنوز نتوانسته به محبوبیت سابق خود برگردد.

British Petroleum Logo & Marketing

210,000,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

طراحی لوگو برند British Petroleum Logo & Marketing

 

این برند تصمیم گرفته تا از روانشناسی رنگ ها در بازاریابی بیشترین بهره را ببرد.از آن جا که از نام این برند مشخص است،این شرکت در آلودگی محیط زیست نقش دارد و به همین دلیل تصمیم گرفته اند تا مشتریان خود را متقاعد کنند که همه تلاش خود را میکنند تا شرکتی سبز و دوستدار محیط زیست باشند.

بنابراین یک لوگو شبیه به گلی که از درون خورشید رشد میکند و متولد میشود طراحی کردند.ایده و پیام بازاریابی در ابتدا متقاعد کردن مشتریان برای سازگاری با محیط زیست بود،اما این کار آن ها شکست خورد و حتی توسط بسیاری از افراد مورد خنده و تمسخر واقع شد.بسیاری از افراد نیز این برند را متهم کردند که افراد را گمراه میکنند چرا که در عین اینکه در حال درآمد زایی از صنعت نفت هستند،پیام اصلی برند خود را حفاظت از محیط زیست میدانند.

لوگویی که در تصویر بالا میبینید برای این برند 218 میلیون دلار خرج برداشته که یک عدد نجومی و بدون شک غیر متعارف است که باز هم یک شکست پرخرج برای یک برند بزرگ است.

Accenture

100,000,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

طراحی مجدد لوگو Accenture

مبلغی 9 رقمی برای یک لوگو متشکل از نام شرکت و یک نماد ریاضی در بالای آن پرداخت شده! ایده اصلی این بود که این شرکت دائما برای آینده،برای رشد و توسعه تلاش میکند و اگر چه این لوگوتایپ مورد انتقاد بسیاری از افراد قرارگرفته ولی در حال حاضر این شرکت با موفقیت در بازار فعالیت میکند و نام تجاری آن برای اکثر افراد قابل تشخیص است.

بیشتر بخوانید : انواع لوگو – 7 نوع لوگو را بهتر بشناسید

البته این تمام ماجرا نیست.شرکتی که اکنون با نام accenture میشناسیم یک برند سازی مجدد از شرکت مشاوره Anderson است که مجله تایم نام این برند را در لیست ده تغییر نام ناموفق شرکت ها میداند.با این حال این برندسازی مجدد برای این شرکت 100 میلیون دلار خرج داشته است.

Posten Norge

55,000,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

طراحی لوگو Posten Norge

همان طور که طراح این لوگو میگوید،این لوگو ساده و مبتکرانه است.هنگامی که این شرکت دولتی پست،که به هر حال یک انحصار در بازار نروژ است،تصمیم به تغییر نام تجاری خود گرفت،تصمیم گرفتند که به سادگی نام شرکت را بنویسند و آن را با یک دایره که به دو نیمه تقسیم شده و یکدیگر را تکمیل میکنند لوگو را طراحی کنند.پیام بازاریابی این لوگو بسیار واضح است-نامه ها از فرستنده به گیرنده تحویل داده میشود – اگر چه طراحی این لوگو بسیار هوشمندانه و موثر است اما برای این برند هزینه ای 55 میلیون دلاری برداشته است.

Australia & New Zealand Banking Group (ANZ)

15,000,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

طراحی مجدد لوگو ANZ

لوگو ANZ پنجمین برند از گران قیمت ترین لوگو جهان است.این لوگو در هنگام ادغام دو بانک بزرگ ایجاد شده و نتیجه ترکیب حروف اول نام آن ها در یک اختصار است.طراحان تصمیم گرفتند قوانین کلاسیک روانشناسی بازاریابی را زیر پا نگذارند و از رنگهای سفید و آبی برای ایجاد پیوند ثبات ، امنیت و ایمنی استفاده کنند.به هر حال شرکت paypal از این رنگ ها برای اهداف مشابه استفاده میکند.

در اوایل سال 2009 بود که این غول بانکی استرالیایی با متد های خاص هویت برند جدید خود وارد بازار شد و زمانی که این شرکت برای اولین بار از لوگو جدید برند خود در اندونزی رونمایی کرد مورد انتقاد زیادی واقع شد.در رابطه با موفقیت و یا شکست لوگو جدید این برند هنوز هم بحث میشود،اما باید توجه کرد که طراحی این لوگو برای صاحبان آن برند 15 میلیون دلار خرج برداشته است.

1,800,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

طراحی مجدد لوگو BBC Logo

لوگو bbc از کودکی برای ما آشناست.این شرکت مدت هاست که تحت این لوگو کار میکند و با اطلاعاتی که روزانه منتشر میکند با ضمیر ناخودآگاه کاربران ارتباط دارد.در این جا طراحان تصمیم گرفتند یک لوگو مینیمالیسم بازطراحی کنند و حروف سفید را روی زمینه سیاه ایجاد کنند و هر حرف را در یک مربع قرار بدهند.باز طراحی لوگو بی بی سی از دیدگاه بسیاری از افراد موفقیت آمیز بوده و البته که این لوگو هزینه بسیار بالا یک میلیون و هشتصد هزار دلاری برداشته است که اگر بخواهیم معادل ریالی آن را بگوییم چیزی در حدود رقم شگفت انگیز 550 میلیارد ریال میشود!

بیشتر بخوانید : نکات طراحی لوگو – 50 نکته طلایی در طراحی لوگو حرفه ای و تاثیر گذار

CitiBank 

1,500,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

گران قیمت ترین لوگو های جهان

لوگو citibank هفتمین برند از گران قیمت ترین لوگو جهان است.لوگو شرکت citibank یک آرم ماندگار است که بیست سال پیش ایجاد شده و مانند گذشته قابل شناسایی،به یاد ماندنی و مرتبط است.با در نظر گرفتن گردش مالی این سازمان بانکی،هزینه بالایی که برای طراحی این لوگو پرداخته اند بسیار ناچیز است.اما نکته قابل توجه در مورد این لوگو این است که این لوگو برای اولین بار ایجاد شده است و بازطراحی یک لوگو نیست.آن ها نماد اولیه این لوگو را بر روی دستمال نقاشی کردند و این اولین و آخرین لوگو آن ها شد،احتمالا چنین مبلغی برای این لوگو ارزشمند کمی منطقی تر به نظر برسد.

pepsi

1,000,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

باز طراحی لوگو pepsi

برند معروف پپسی که در آخرین تغییر لوگو خود در سال 2008 مبلغ یک میلیون دلار را برای بازطراحی لوگو این برند به شرکت آرنل پرداخت کرد.این لوگو مورد انتقاد و تمجید بسیاری از افراد قرار گرفت که در نوع خود بسیار جالب است.بعد ها طی مدارکی که از شرکت آرنل فاش شد مشخص شد که در بازطراحی لوگو این شرکت از کد داوینچی استفاده شده است.البته بعد ها نیز مشخص شد که این لوگو بر اساس رنسانس، نظریه‌ی نسبیت ، جهان هستی و خیلی موارد دیگر طراحی شده است.شاید پرداخت چنین مبلغ بالایی برای طراحی لوگو برای این شرکت عظیم چندان مسئله خاصی نباشد و بسیار معقول باشد.

625,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

طراحی لوگو London 2012 Olympics Logo

این لوگو،لوگویی نسبتا پیچیده است. این آرم سبک مکعبی در هنر را به یاد می آورد و ارتباطاتی که باعث ایجاد آن می شود کاملا بحث برانگیز است.به نظر می رسد که این آرم از نظر تنظیمات بیش از حد پر شده است،اما هزینه طراحی آن بیش از نیم میلیون دلار است. به نظر می رسد که طراحان سعی کرده اند سبک معماری لندن را در این لوگو بازآفرینی کنند اما صادقانه بگویم نتیجه کار آنها انتقادات زیادی را به همراه داشته است.

Belfast

280,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

گران قیمت ترین لوگو های جهان

طراحان این لوگو تصمیم گرفته اند که آرمی پیچیده طراحی نکنند و به راحتی نام برند خود را در قلب خود محصور کنند.این آرم یادآور آهن رباهایی است که در خیابانهای توریستی در شهرهای محبوب فروخته می شود و البته که هزینه ای 280 هزار دلاری برای این آرم ساده چندان منطقی به نظر نمیرسد.

بیشتر بخوانید : ایده طراحی لوگو : معرفی 30 منبع شگفت انگیز برای ایده گرفتن

City of Melbourne

148,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

طراحی لوگو City of Melbourne

طراحی لوگو این شهر در استرالیا به آرامی به یک لوگو نمادین برای ملبورن تبدیل شده است. این لوگو با خطوط تیز و سایه های مختلف سبز و آبی ، نمادی از قدرت شرکتی است،شهری مدرن،پر جنب و جوش و خنک که امروز ملبورن است. این لوگو در سال 2009 توسط دفتر سیدنی لندور همکاران،که در شهر ملبورن است با مبلغ خوب 148،000 دلار،طراحی شد.

طراحی لوگو ملبورن از آن جایی جذابیت دارد که ملبورن را به عنوان یک شهر مرسوم،مد روز و سازگار با دنیای امروز تعریف می کند.هویت نام تجاری ایجاد شده دارای تأثیر و سازگاری است که فراتر از طراحی آرم است و کاملاً سرزنده و پویا به نظر می رسد.این لوگو مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفت و هزینه ای بالغ بر 148000 هزار دلار را نصیب طراح آن کرد.

NeXT

100,000 $

 

گران قیمت ترین لوگو های جهان

طراحی لوگو NeXT

ارزان ترین لوگو در بین گران قیمت ترین لوگو های جهان مربوط به لوگو شرکت NeXT است. شرکت رایانه ای آمریکایی که اکنون از کار افتاده و توسط بنیانگذار اپل،استیو جابز،NeXT تاسیس شده است ، آرم و هویت تجاری خود را توسط طراح گرافیک مشهور و فقید “Paul Rand” طراحی کرد.جابز،که در این زمان توسط اعضای هیئت مدیره اپل اخراج شده بود،قلب و روح خود را در NeXT ریخت تا در برابر شرکت سابق خود رقابت کند و پیروز میدان شود.تمایل او برای پا به پا شدن با اپل برای استیو جابز 100000 دلار هزینه برداشت تا لوگو و هویت تجاری منحصر به فرد خود را داشته باشد.Paul در نهایت یک کتابچه راهنمای 100 صفحه ای با جزئیات  کامل از جمله سبک طراحی و کلید تغییر سبک نام شرکت از Next به NeXT را نوشت.

ارزان ترین لوگو های مشهور دنیا

فکر میکنم بی انصافی است اگر راجب گران قیمت ترین لوگو های جهان حرف بزنیم اما نامی از ارزان ترین لوگو ها نبریم.در این جا میخواهیم در رابطه با دو برند بزرگ دنیا صحبت کنیم که هزینه طراحی لوگو آن ها تقریبا برابر با هیچ است.

 

ارزان ترین لوگو های جهان

طراحی لوگو nike

 

لوگو مشهور نایک تنها با 35 دلار طراحی شده.جالب است که لوگو هایی که در بالا معرفی کردیم معمولا بازطراحی از یک لوگو قدیمی بوده اند در حالی که این لوگو همچنان پایدار،قابل شناسایی و دوست داشتنی است.

 

ارزان ترین لوگو های جهان

طراحی لوگو توییتر

 

لوگویی که در بالا مشاهده میکنید نسخه اول لوگو شرکت توییتر است،شرکت مشهوری که ما را همیشه ترغیب به خواندن توییت های جدید میکند،طراحی این لوگو برای صاحب برند آن تنها 15 دلار هزینه برداشته است.زمانی که صاحبان برند توییتر به یک لوگو نیاز پیدا کردند،فقط یک لوگو طراحی شده توسط سیمون آکسلی را به قیمت 15 دلار خریدند.

بیشتر بخوانید : 25 لوگو مشهور شرکت های بزرگ و داستان آن ها

چه عاملی باعث برجسته شدن این لوگو ها میشود؟

همان طور که مشاهده کردید،گران قیمت ترین لوگو های جهان ویژگی های مهمی همچون سادگی،شفافیت پیام بازاریابی و سهولت درک را دارا هستند.طراحی همه این لوگو ها به طرز متناقضی ساده است و هر یک از آن ها استراتژی برند خود را انتخاب کرده اند.بعضی از شرکت ها موفق به وارد کردن نام و ارزش خود به به طور مستقیم در لوگو شده اند و بعضی نیز از طریق قدرت رنگ ها موفق به انجام این کار شده اند.

اما روند کلی ثابت و مشخص است.هزینه طراحی آرم توسط ترکیب ایده آلی بین مینیمالیسمی،سهولت درک،ارزش های کاربران و شرکت و توانایی تشخیص برند خاص از بقیه برند ها تعیین میشود.درکنار همه این موارد سادگی طراحی مهم ترین فاکتوری است که به یک لوگو قدرت میبخشد و ارزش آن را مشخص میکند.

اگر شما هم یک لوگو عالی با هزینه مناسب میخواهید پیشنهاد میکنم کمی بیشتر در سایت ما باشید و نمونه کار ها و توضیحات ما را مطالعه کنید تا متوجه شوید انتخاب ما برای طراحی لوگو برندتان میتواند بهترین گزینه باشد و شک نداشته باشید که از همکاری با ما لذت خواهید برد.تمام ویژگی هایی که لوگو هایی میلیون دلاری این لیست دارند،در نمونه کار های ما مشهود است و این میتواند یک شروع عالی برای موفقیت برندتان باشد.

فایل pdf : دانلود کنید
اشتراک گذاری در :

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود

دیدگاه خود را ثبت کنید

با مشارکت در بحث ها به دیگران کمک کنید