طراحان برتر لوگو در جهان
2020/10/29
95 بازدید

20 طراح برتر لوگو در جهان

یکی از مزایای کار به عنوان یک طراح لوگو فرصتی است که برای شما ایجاد میشود تا با خلاقیتی که به خرج میدهید نقش بزرگی در موفقیت شرکت های بزرگ داشته باشید و در تاریخ ثبت شوید،اکثر طراحان بزرگ دنیا به واسطه گسترش و معروف شدن شرکت هایی که برای آن ها لوگو طراحی کرده اند معروف شده اند و بعضی نیز به دلیل عمیق بودن و خلاق بودنشان توانسته اند بر سر زبان ها بیافتند و معروف شوند،در هر حال هر طراحی که در این لیست قرار گرفته به نوعی توانسته خودش را ثابت کند و اگر کمی بیشتر در کار های آن ها کنکاش کنیم متوجه میشویم که معروف شدن آن ها چندان بی دلیل هم نیست و کار های آن ها واقعا از جذابیت و مفهوم خاصی برخوردار است،امروز در این مقاله به معرفی 20 طراح برتر لوگو در جهان به همراه بهترین طراحی آن ها میپردازیم.

شاید باور نکنید ولی بعضی از بزرگ ترین برند های جهان تنها چند دلار برای طراحی لوگو خود هزینه کرده اند و بسیار هم موفق بوده اند و از آن عجیب تر اینکه بعضی شرکت ها میلیون ها دلار و حتی میلیارد ها دلار بابت طراحی و یا باز طراحی لوگو خود هزینه کرده اند و با این حال پروژه آن ها شکست خورده،برای اینکه با این داستان بسیار جذاب برند های بزرگ دنیا بیشتر آشنا شوید مقاله گرانترین لوگو های جهان را مطالعه کنید.

Ruth Kedar

شاید در دنیا کسی مثل آقای ruth kedar نباشد که به لوگویی که طراحی کرده افتخار کند،چرا که بسیاری از ما این لوگو را روزانه و بار ها در روز مشاهده میکنیم و از دیدن آن لذت میبریم،آقای کدار باید به لوگویی که طراحی کرده افتخار کند،البته این فرد یک طراح معمولی نیست و لوگویی هم که برای گوگل طراحی کرده یک لوگو معمولی نیست.

 

طراحان برتر لوگو در جهان

طراحی لوگو اپل

 

آقای ruth kedar در برزیل متولد شده،در اسرائیل مدرک معماری گرفته و از دانشگاه استنفورد موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد در زمینه طراحی گرافیک شده که دستاورد بزرگی محسوب میشود.این فرد همان کسی است که لوگو معروف گوگل را طراحی کرده،لوگویی که این شرکت تا امروز هم از آن استفاده میکند و به لطف گسترش و بزرگ شدن روز افزون این کمپانی بزرگ،نام آقای kedar برای همیشه در تاریخ طراحی حک شده.

Paul Rand

لیست لوگو های مشهوری که طراح بزرگ Paul Rand ایجاد کرده مطمئنا به عنوان یکی از برجسته ترین لوگو هایی است که تا به امروز در دنیا طراحی شده.Paul Rand  که به عنوان یکی از بنیانگذاران سبک گرافیکی سوئیسی شناخته می شود ، شخصی است که پشت لوگو های معروف جهان مانند لوگو IBM ، لوگو  UPS ، لوگو ABC ، ​​لوگو the Yale University Press و بسیاری دیگر قرار دارد.

 

طراحان برتر لوگو در جهان

طراحی لوگو IBM

 

در سال 1972 پس از اینکه پاول بیشتر عمر خود را صرف آموزش و تدریس طراحی کرد،به سالن مشاهیر باشگاه مدیران هنری نیویورک راه یافت. پاول در نوامبر سال 1996 درگذشت ، اما مشارکت این فرد بزرگ در دنیای طراحی قطعاً ادامه دار خواهد بود.برند سازی به وسیله لوگو قطعا یکی از بزرگ ترین تخصص های این فرد بزرگ بود.

Lindon Leader

تعداد محدودی طراح لوگو در دنیا وجود دارد که به اندازه Lindon Leader از فضای سفید به خوبی استفاده کرده باشد،در حالی که Lindon ممکن است به اندازه دیگر طراحان بزرگ در دنیا شناخته شده نباشد، اما مطمئناً شایسته این است که به خاطر کارهایش تمام دنیا این فرد و کارهایش را بشناسند و از او تقدیر کنند.

 

طراحان برتر لوگو در جهان

طراحی لوگو fedex

 

مشهورترین ساخته Lindon Leader از ابتدا تا کنون طراحی لوگو برند FedEx است که توانسته به خوبی و با زیرکی کامل یک پیکان در فضای سفید بین E و X که رو به جلو است ایجاد کند و به آن قدرت و جذابیت منحصر به فردی ببخشد،از این لوگو همواره به عنوان یکی از ده لوگو برتر جهان یاد میشود،همچنین یکی از برترین لوگو هایی است که توانسته یک مفهوم پنهانی در لوگو ایجاد کند،در صورتی که کشف معانی پنهان لوگو های بزرگ شما را هیجان زده میکند پیشنهاد میشود مقاله ای که در این رابطه در وبلاگ ما قرار گرفته را مطالعه کنید.

Carolyn Davidson

فقط تعداد معدودی از برند ها در دنیا وجود دارند که بیشتر از نام برندشان با لوگو خود شناخته میشوند و نایک یکی از این برند هاست،طراح معروف این برند بزرگ Carolyn Davidson است.دیویدسون در واقع لوگو نایک را در سال 1971 زمانی که هنوز دانشجوی دانشگاه ایالتی پورتلند بود طراحی کرد. پس از آن ، وی تا سال 1983 به همکاری خود با نایک ادامه داد و در سال 2000 از حرفه طراحی بازنشسته شد.

 

طراحان برتر لوگو در جهان

طراحی لوگو nike

 

Rob Janoff

هیچ لیست لوگویی بدون معرفی لوگو اپل امکان پذیر نیست،طراح پشت این لوگو معروف Rob Janoff است.در یک مصاحبه janoff به صورت کامل توضیح داد که لوگو اپل به چه معناست و به چه دلیل از یک سیب گاز زده برای انتخاب لوگو آن استفاده کرده.

 

طراحان برتر لوگو در جهان

طراحی لوگو اپل

 

همچنین کار های rob فقط به آرم اپل خلاصه نمیشود،او علاوه بر این طراح لوگو برند های بزرگی همچون IBM و Intel نیز بوده است،با این حال همیشه از نام او به عنوان طراح لوگو اپل یاد خواهد شد و اسم او برای همیشه در تاریخ طراحی حک خواهد شد.

Erik Nitsche

در سال 1955 ، طراح Erik Nitsche وظیفه فوق العاده مشکوکی را بر عهده گرفت. در آن زمان ، پیمانکار دفاعی General Dynamics می خواست تصویر برند خود را از شرکتی که سلاح های جنگی ایجاد می کند به شرکتی تبدیل کند که از فناوری برای پیشرفت بشریت استفاده میکند. Nitsche وظیفه ایجاد مجموعه ای از لوگو ها و پوستر ها را برای انجام این کار داشت.

 

طراحان برتر لوگو در جهان

طراحان برتر لوگو در جهان

 

علی رغم این واقعیت که بسیاری از کارهای General Dynamics در آن زمان بسیار محرمانه بود ، Nitsche هنوز هم می توانست با استفاده از مجموعه ای از خلاقیت های انتزاعی و طراحی های درخشان ، رویکرد جدید شرکت را کاملاً منتقل و بازتاب کند.

Walter Landor

در آن زمان که Walter Landor به عنوان طراح کار می کرد ، تغییرات گسترده ای در زمینه بازاریابی در حال روی دادن بود. روزهایی که متصدیان فروشگاه ها محصولات خود را به مصرف کنندگان توصیه می کردند در حال مردن بود و Landor اهمیت فزاینده ای را که طرح های عالی لوگو برای کمک به پیروزی بر رقبا ایجاد میکردند، تشخیص داد.

 

طراحان برتر لوگو در جهان

طراحی لوگو levis

 

طراحی های او در زمانی بسیار جذاب بود که بیشتر لوگو ها با استفاده از سبک مدرن تر سوئیسی و خنک تر طراحی می شدند. امروزه ، Landor با کار بر روی لوگو های Levi’s و Alitalia به محبوبیت بالایی رسیده و بسیاری او را یکی از بهترین طراحان لوگو در دنیا میدانند.

Saul Bass

از نظر بسیاری از صاحب نظران،Saul Bass یکی از بزرگترین و بهترین طراحان لوگو در دنیاست.ساول با داشتن کمترین طرح و در عین حال بالاترین کیفیت شناخته میشود، ساول طراح لوگو برند های بزرگی همچون AT&T , Bell , Kleenex  و the Girl Scouts بوده که در همه آن ها به نوعی موفق و سربلند بوده.

 

طراحان برتر لوگو در جهان

طراحان برتر لوگو در جهان

 

البته ساول بیشتر بابت طراحی لوگو هایی مشهور است که قدمت بالایی دارند و تغییری نداشته اند،متوسط زمان تغییر لوگو های این طراح 34 سال است که یک عدد حیرت آور است،در دنیایی که برند های بزرگ و کوچک دنیا هر چند سال لوگو های خود را تغییر میدهند و یا ویرایش میکنند میتوان گفت که ساول با این میانگین شگفتی ایجاد کرده است.

 

منبع : blog.logomyway.com
اشتراک گذاری در :

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود

دیدگاه خود را ثبت کنید

با مشارکت در بحث ها به دیگران کمک کنید