محتوای کارت ویزیت
2020/04/21
279 بازدید

محتوای یک کارت ویزیت حرفه ای چه چیز هایی است؟

بعضی افراد میگویند فناوری همه چیز را تغییر داده.با وجود فناوری مطمئنا گزینه های بیشتری به زندگی ما اضافه شده است و موجب رفاه هر چه بیشتر ما شده.با این وجود هنوز هم یکی از گزینه های مهم و ارزشمند در کسب و کار ها چیزی ساده و غیرتخصصی است،منظور ما کارت ویزیت ها هستند. محتوای کارت ویزیت اطلاعاتی هستند که باید در آن قرار گیرند.

اهمیت داشتن کارت ویزیت ها از گذشته بالابوده و امروز هم با وجود راهکار های فوق العاده در بازاریابی و فروش هنوز هم یک گزینه مهم و ضروری محسوب میشود.کارت ویزیت ها این قدرت را دارند که افراد معمولی را به مشتریان اصلی شما تبدیل کند.

کارت ویزیت چیست؟

کارت ویزیت ها نوعی ارتباط سنتی ، بصری و ضروری از ارتباطات هستند که به صورت حرفه ای پیام شما را منتقل میکنند.آن ها یک شکل کوتاه از ارتباط تجاری شما با مشتریانتان هستند که به طور گسترده در سراسر جهان پذیرفته شده اند،کارت ویزیت ها معمولا مشتریان آینده شما را مشخص میکنند.

کارت ویزیت ها میتوانند ساده،جدی و بسیار خلاقانه باشند و جنس کارت ویزیت تاثیر مستقیمی در نوع طراحی آن دارند،امروزه با ورود دستگاه های چاپ حرفه ای انواع کارت ویزیت ها در چاپ را داریم که میتواند دست ما را در طراحی هرگونه کارت ویزیتی باز بگذارد.

در صورتی که بتوانید برای خود و یا کسب و کارتان یک کارت ویزیت حرفه ای با اصول درست طراحی کنید میتوانید به دیگران نشان دهید که در کارتان جدی هستید و قصد دارید در کارتان بهترین باشید.اگر نمیدانید محتوای کارت ویزیت شامل چه چیز هایی است و چه المان هایی باید در آن ها قرار بگیرد با ما همراه باشید تا با این موارد آشنا شوید.

کارت ویزیت شما به چه چیز هایی نیاز دارد؟

کارت ویزیت های با کیفیت بالا قیمت های بیشتری دارند چرا که در تولید آنها از جنس مرغوبی استفاده میشود،اگر میخواهید هزینه ای که برای کارت ویزیت خود خرج میکنید هدر نرود حتما موارد زیر را در کارت ویزیت خود لحاظ کنید.

لوگو

لوگو در کارت ویزیت

 

بیشتر افراد تصور میکنند هدف کارت ویزیت انتقال اطلاعات تماس است.این تصور درست است اما هدف کارت ویزیت به این مورد ختم نمیشود.کارت ویزیت ها هم میتوانند برای شما برند سازی کنند و بهتر است که از این قابلیت استفاده کنید.

کارت ویزیت باید به مشتریان و افراد هدف شما تصویری کلی از برندتان را نشان دهند،اینکه شما چه کسی هستید و چه نیازی از افراذ را برطرف میکنید.در صورتی که آرم خود را به درستی طراحی کرده اید یک فضای مناسب برای قرارگیری لوگو در کارت ویزیت انتخاب کنید.

در صورتی که هنوز لوگویی برای خود و یا کسب و کارتان ندارید داشتن کارت ویزیت عملا بی فایده است،شما ابتدا باید چهره برند خود را ترسیم کنید و سپس به سراغ ابزار های تعاملی بروید.برای مشاهده اطلاعات بیشتر به صفحه طراحی لوگو مراجعه کنید.در ضمن با سفارش لوگو،کارت ویزیت شما رایگان طراحی میشود.

نام و سمت

این گزینه هم کاملا مشخص است،اما شاید باورتان نشود که بسیاری از افراد حتی نامشان را هم در کارت ویزیت قرار نمیدهند و واقعا درک این موضوع که این افراد هدفشان از داشتن کارت ویزیت چیست سخت است.اغلب افرادی که شما با آن ها صحبت میکنید تمام جزئیات مربوط به شما را به یاد نمی آورند و حتی ممکن است کارت ویزیت شما را از فرد دیگری دریافت کنند،در این صورت این افراد چگونه میخواهند متوجه شوند که این کارت ویزیت متعلق به چه کسی است؟

حتما حتما هم در صورتی که در شرکتی کار میکنید و یا فردی از یک مجموعه هستید سمت خود را در کنار نامتان درج کنید،با این کار افراد به درک بهتری از فعالیت شما میرسند و باعث میشود که گمراه نشوند، و حتی زمانی که سوالی داشتند بهتر میدانند بهتر است با چه کسی سوالشان را در میان بگذارند.

این گزینه برای افرادی که به صورت تنها کار میکنند هم صدق میکند و حتما سعی کنید در کنار نامتان زمینه فعالیتتان را بنویسید . این حداقل ترین کاری است که در طراحی کارت ویزیت باید به آن دقت کنید.

نام شرکت

ممکن است فکر کنید نیاز به انجام این مورد نیست،این موضوع زمانی درست است که شما یک پیمانکار و فریلنسر باشید و صاحب یک شرکت نباشید،در این صورت افراد با دیدن نام و سمت شما به زمینه کاریتان پی خواهند برد اما در صورتی که کسبو کاری دارید و یا در یک شرکت کار میکنید حتما آن را درج کنید.

در صورتی که نام کسب و کار شما در لوگو موجود است و خوانایی آن هم قابل قبول است میتوانید از نوشتن نام شرکت در کارت ویزیت صرف نظر کنید.همچنین اگر این مورد برای شما میسر است و شرکت شما یک شعار زیبا دارد قرار دادن شعار در کنار نام شرکت بسیار ایده آل است،چرا که شعار ها معمولا خلاقانه نوشته میشوند و معمولا در ذهن بسیاری از مخاطبان نقش میبندد و بار دیگر که بخواهند نام شرکت شما را به یاد بیاورند ابتدا شعار شما به ذهنشان خطور میکند و بعد نام شرکت.

همچین جدا از شعار در صورتی که در یک تخصص خاص کار میکنید میتوانید برای جلوگیری از جذب مخاطبانی که هدف نیستند موثر باشد،مثلا فرض کنید که شما یک شرکت حقوقی هستید اما فقط در یک زمینه خاص فعالیت میکنید مثلا فقط به پرونده های جنایی رسیدگی میکنید،در این صورت میتوانید در کنار نام شرکت زمینه فعالیت اصلی خود را نیز بنویسید.

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس شما یکی از اساسی ترین قسمت های کارت ویزیت شماست،معمولا اطلاعات تماس زیادی وجود دارد اما کدام یک را باید در این مستطیل کوچک قرار دهیم؟

در بیشتر موارد تنها چیزی که باید قرار دهید شماره تماس و ایمیل است،در صورتی که در جایی که کار میکنید یک خط تلفن خاص دارید میتوانید آن را در محتوای کارت ویزیت درج کنید و در مورد ایمیل هم بهتر است در صورتی که ایمیل تجاری دارید حتما از آن استفاده کنید و در صورتی که ایمیل تجاری ندارید از ایمیل عمومی خود استفاده کنید.

معمولا کار درستی نیست که شماره شخصی خود را قرار دهید چرا که شما میخواهید کنترل بیشتری بر مخاطبان هدف خود و کسانی که با شما تماس میگیرند داشته باشید.در صورتی که کسب و کاری فردی دارید ممکن است گزینه مناسبی باشد،اما همواره پیشنهاد ما این است که از شماره ای دیگر به جز شماره شخصی خود استفاده کنید.

در گذشته بسیار معمول بود که در محتوای کارت ویزیت آدرس خیابان دفتر و یا شرکت را بر روی کارت ویزیت مینوشتند و حتی نوشتن شماره فکس نیز بسیار رایج بود اما امروزه نوشتن این موارد ضروری نیست.چرا که افراد کمی هستند که نیاز به این اطلاعات دارند و اگر هم واقعا به این اطلاعات نیاز داشته باشند با شما تماس میگیرند و یا به وبسایت شما مراجعه میکنند.

موقعیت

بله درست است،ممکن است بگویید شما که همین چند خط بالاتر گفتید نیازی به این مورد نیست اما پیشنهاد میکنم متن پایین را بخوانید.

بهتر است به جای این که آدرس خود را به صورت لیست در چند خط بنویسید فقط نام شهرتان را در آن درج کنید.در این صورت مخاطبان شما به راحتی نام شهرتان را به خاطر میسپارند و همیشه میدانند که شما در کجا واقع شده اید.

سایت

قرار دادن وبسایت شما یک ضرورت مطلق در کارت ویزیتتان است.این گزینه این امکان را به افراد میدهد تا با فعالیت شما بیشتر آشنا شوند.در آدرس سایت خود از www و یا http:// استفاده نکنید و فقط نام سایت را وارد کنید مثلا : tarahilogo.com

استفاده از نوشته های اضافی در آدرس سایت ممکن است افراد تصور کنند شما کسب و کاری کهنه دارید و بروز نیستید چرا که این موارد در گذشته استفاده میشد.

اطلاعات شبکه های اجتماعی

اگر از شبکه های اجتماعی به طور فعال برای معرفی کسب و کار خود استفاده میکنید حتما پیشنهاد میکنم از این امکان استفاده کنید و برای جذب دنبال کننده های بیشتر در شبکه های اجتماعی آدرس آن را در کارت ویزیت قرار دهید،پیشنهاد میکنم نام کاربریتان در این شبکه های اجتماعی یکسان باشد و تا جای ممکن شبیه به نام برندتان باشد تا در پیدا کردن شما به مشکلی برنخورند.

از طرفی بسیاری از افراد کارشان بیشتر حول شبکه های اجتماعی میچرخد مثلا بسیاری از بلاگر ها شبکه های اجتماعی مهم ترین ابزار آن هاست.تنها موردی که نیاز دارید انجام دهید این است که آیکون های شبکه های اجتماعی را در کارت ویزیت قرار دهید تا افراد با جستجوی نام شما در این شبکه ها شما را پیدا کنند.

فصای آزاد

این نکته بسیار مهم است،در صورتی که کارت ویزیت شما با اطلاعات غیرضروری پر شده و فضایی شلوغ را شکل داده،مطمئن باشید نمیتواند پیام شما را انتقال دهد و حتی از زیبایی آن هم میکاهد.هر چه اطلاعات کمتری در کارت ویزیت قرار بگیرد به هر مورد بیشتر توجه میشود.

حتی ممکن است افراد بخواهند بر روی کارت ویزیت شما یادداشتی بنویسند و در صورتی که فضای خالی پیدا نکنند آن را دور خواهند انداخت،به همین راحتی.

سعی کنید برخی از اطلاعات را در پشت کارت ویزیت قرار دهید و فضایی مناسب ایجاد کنید تا هم لوگو و بقیه موارد به خوبی دیده شوند و هم بیش از حد شلوع نشود.

کارت ویزیت خود را به دقت طراحی کنید

کارت ویزیت شما چیزی بیشتر از اطلاعات تماس شماست.در اغلب موارد تنها تعاملی که میتواند بین شما و مخاطبان قرار بگیرد کارت ویزیت شماست.مطمئن شوید در آن نه تنها اطلاعات اصلی شما قرار میگیرد بلکه بخشی از شخصیت و نام تجاری شما نیز به مخاطب منتقل میشود.پس در توصیه ای کلی محتوای کارت ویزیت را درست بنویسید.

در صورتی که قصد دارید یک کارت ویزیت حرفه ای برای خود داشته باشید و به بهترین نحو با مخاطبان خود تعامل کنید پیشنهاد میکنم نمونه کار های ما را مشاهده کنید و در صورتی که از نمونه کار ها رضایت داشتید برای دیدن اطلاعات بیشتر به صفحه طراحی کارت ویزیت مراجعه کنید.

 

منبع : tarahilogo.com
فایل pdf : دانلود کنید
اشتراک گذاری در :

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود

دیدگاه خود را ثبت کنید

با مشارکت در بحث ها به دیگران کمک کنید