لوگو خوب
2020/07/25
338 بازدید

ویژگی یک لوگو خوب و حرفه ای چیست؟

طراحی لوگو یک عنصر اساسی در ایجاد هویت برند است. در اصل ، از لوگو ها برای شناسایی یک شرکت ، برند یا شخص استفاده می شود و آنها را در بازار متمایز می کند.لوگو ها نماد یک موجودیت هستند و در بیشتر اوقات آن ها اولین چیزی هستند که مشتری های شما آن را میبینند. طراحی لوگو حرفه ای نیاز به طوفان مغزی،خلاقیت و استعداد زیادی دارد.با وجود اهمیت طراحی لوگو خوب،این کار چندان هم سخت و استرس زا نیست.برای کمک بخشیدن به شما در طراحی یک لوگو حرفه ای از 7 کارشناس بزرگ طراحی لوگو درخواست کردیم تا ویژگی لوگو خوب و حرفه ای را برای ما بازگو کنند.در صورتی که میخواهید لوگو های بزرگی طراحی کنید که ارزش بالایی دارند و شما را به درآمد و شهرت بزرگی میرسانند با ما همراه باشید.

اما قبل از اینکه ادامه این مقاله را مطالعه کنید پیشنهاد میکنم مقاله نکات طراحی لوگو را که چند هفته پیش در سایت منتشر شده را مطالعه کنید،در این مقاله 50 نکته طلایی و مهم در طراحی لوگو که باعث میشود لوگو هایی میلیونی و حرفه ای طراحی کنید را گفته ایم،به هیچ وجه این مقاله جامع و مهم را از دست ندهید.

ویژگی لوگو های حرفه ای و خوب :

1: ساده است

ویژگی لوگو خوب

ویژگی لوگو خوب

جزئیات زیاد میتوانند به یک مشکل تبدیل شوند.بنابراین اولویت بالاتر را در ساده طراحی کردن در نظر بگیرید.همه ما عاشق دیدن کار هایی هستیم که ساده هستند و زیبایی یک لوگو را در این میبینیم.سعی کنید طراحی هایتان ساده و در عین حال مفهوم روشنی داشته باشد.این لوگو ها نشان دهنده بزرگ بودن برند و طراح است.

Barack Tamayo

متن بالا نقل قولی از Barack Tamayo مدیر سایت Tamayo و طراح و گرافیست حرفه ایست.در مقاله 50 نکته طراحی لوگو نیز به این موضوع اشاره کردیم که باید طراحی هایتان را تا جای ممکن ساده کنید.یک نکته این مقاله که مرتبط با این موضوع است را در پایین میخوانید:

مايكل بيروت یکی از طراحان مشهور در زمینه لوگو ، معتقد است اولین و مهم ترین چیزی که در طراحی لوگو باید رعایت شود سادگی آن است اگر چه این جمله کمی ساده به نظر می رسد اما یکی از مهم ترین قوانين در حوزه طراحی است. سادگی، باعث می شود لوگوی طراحی شده قابل تشخیص، به یاد ماندنی و تطبیق پذیر باشد. طراحی یک لوگوی ساده بسیار چالش برانگیز است. اگرچه به نظر می رسد کار دشواری در پیش نداشته باشید اما هرکدام از اشيا باید به درستی در جای خود قرار گیرد. اگر یکی از قابلیت های موجود شما را به هدف مورد نظرتان نزدیک نمی کند بهتر است آن را حذف کنید.

 

2: احساس یا مضمون خاصی را منتقل می کند

اکثر کسب و کار ها میتوانند لیستی از ارزش هایی که یک شرکت میخواهد مردم آن ها را با این صفت بشناسند و ارتباط برقرار کنند انتخاب کند به عنوان مثال صفت هایی مانند : حرفه ای ، ارزان قیمت ، دوستانه ، لوکس و سرگرم کننده.این به این معنی است که لوگو شما باید با این ارزش ها و صفت های کسب و کار مورد نظر هماهنگ باشد.البته این حرف به این معنا نیست که لوگو شما باید نشان دهنده زمینه فعالیت کسب و کار باشد و نشان دهد که چه چیزی میفروشد،همان طور که میدانید در لوگو اپل نشانی از کامپیوتر نیست و در لوگو استارباکس هم نشانی از فنجان قهوه نیست.هر چه لوگو شما منحصر به فرد تر باشد جذاب تر و به یاد ماندنی تر خواهد بود.

Tanita Pukis

ویژگی لوگو خوب

ویژگی لوگو خوب

ویژگی لوگو خوب

ویژگی لوگو خوب

 لوگو خوب،معرف ماهیت شرکت شماست

لوگو نمایش بصری همه مواردی است که شرکت قصد دارد آن را به مخاطب خود منتقل کند. لوگو فراتر از یک تصویر زیبا و ساده است و با نماد بسیار قدرتمندی پر شده است هر چند این نماد پنهان با آشکار باشد. برای اینکه بتوانید نماد پشت یک برند را شناسایی کنید، بهتر است بر روی پیامی تمرکز کنید که با استفاده از یادداشت و کلمه در مورد مزایای شرکت به دست آمده است. این واژه ها ممکن است احساسات، صفات، اشیا یا دوره های زمانی خاص باشند. این یک روش سرگرم کننده است. شما میتوانید از این کلمات توصیفی در لوگوی خود استفاده کنید و معنای آن را از طريق تایپوگرافی، تزیین با اشکال به تصویر بکشید.

3: فونت انتخاب شده نشانه هویت برند است

انتخاب یک نوع فونت که مطابق با ارزش برند مورد نظر باشد برای یک لوگو بسیار ضروری است.اگر بین برند و فونت اختلاف وجود داشته باشد یک تضاد و عدم انسجام را تداعی میکند و در نتیجه اعتماد به برند را کاهش میدهد.هنر انتخاب قلم مناسب برای برند ارتباط مستقیمی با ساخت هویت برند دارد.به عنوان مثال یک فونت دست نویس به احتمال خیلی زیاد برای یک فروشگاه بوتیک مناسب است اما به احتمال زیاد برای یک موسسه حقوقی اصلا مناسب نیست.بنابراین در انتخاب فونت بسیار دقت کنید و قبل از آن حتما تحقیق کنید.برای اینکه برترین سایت های فارسی ارائه دهنده فونت های رایگان و حرفه ای را بشناسید مقاله 10 سایت دانلود فونت فارسی حرفه ای و رایگان را مطالعه کنید.

اهمیت فونت در طراحی لوگو

اهمیت فونت در طراحی لوگو

فونت های مناسب بخرید و استفاده کنید

همانطور که می دانید تایپوگرافی بخش ضروری طراحی لوگو ست . این موضوع بدین معناست که مجموعه فونت شما باید بهترین باشد. فونت های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. واقعیت این است که فونت های رایگان تنها برای استفاده شخصی ساخته شده اند و نمی توان از آنها برای طراحی یک لوگوی ایده آل استفاده کرد.

4: گرافیک همیشه مورد استفاده قرار نمیگیرد

یک لوگو خوب همیشه به گرافیک احتیاج ندارد.اگر به برندی که در حال طراحی لوگو برای آن هستید گرافیک خاصی نمیخورد میتوانید از آن صرف نظر کنید.با این حال میتوانید از لوگو تایپ ها یا لوگو های نوشتاری استفاده کنید،دقت کنید که انواع مختلفی لوگو داریم و لوگو های تصویری صرفا یک نوع آن است.پیشنهاد میکنم برای مطالعه بیشتر مقاله انواع لوگو را مطالعه فرمایید.با این حال اگر میخواهید از نوشتار در طراحی لوگو استفاده کنید حتما باید یک تایپوگرافی اختصاصی برای لوگو طراحی کنید.برای این منظور میتوانید از یک فونت حرفه ای استفاده کنید و سپس آن فونت را با طراحی خود اختصاصی کنید.(لوگو شرکت های گوگل ، فیسبوک ، ویزا ، کوکاکولا) از این دست لوگو ها هستند.

انواع لوگو در طراحی لوگو

ویژگی لوگو خوب

5: در هر مقیاس خوب به نظر میرسد

بهترین آرم،لوگویی است که در هر سایز و رنگی عالی به نظر برسد.فراموش نکنید که این لوگو نه تنها در سایت و کارت ویزیت،بلکه باید در تمام سطوح چاپی و تبلیغاتی عالی به نظر برسد.لوگو شما باید در همه جا عالی به نظر برسد.این موضوع اهمیت در نظر گرفتن جایی که قرار است لوگو در آن جا قرار بگیرد در زمان طراحی را مشخص میکند.

می توان در مورد جایی که لوگو مورد استفاده قرار می گیرد فرضیاتی داشت. به عنوان مثال لوگوی یک شرکت ممکن است در سایت، رسانه های اجتماعی، در طراحی کارت ویزیت و فروشگاه مورد استفاده قرار گیرد. اما در هر کسب وکاری ممکن است محدودیت های خاصی در اندازه یا سناریوها وجود داشته باشد که باید در طول فرآیند طراحی مد نظر قرار گیرد. به دست آوردن حقایق بسیار مهم است.

ظاهر لوگو در سایز های مختلف

ظاهر لوگو در سایز های مختلف

6: بی نظیر است

چرا ما از فونت های رایگان استفاده میکنیم؟چون رایگان هستند.اما این فونت های رایگان شخصیتی را که میخواهید در وهله اول در لوگو ایجاد کند را از بین میبرد.بنابراین لوگویی ایجاد کنید که اختصاصی و زیبا باشد و از اصول طراحی پیروی کرده باشد.تمام کار ها و استاندارد هایی که در طراحی در نظر میگیرید برای این است که در نهایت لوگویی بی نظیر داشته باشید.

امیدوارم از خواندن این مقاله استفاده لازم را برده باشید،این مقاله که عنوان آن معرفی ویژگی لوگو خوب است در اصل تکمیل کننده مقاله 50 نکته طراحی لوگو است.مطالعه این دو مقاله برای هر طراحی ضروری است و به آن ها در طراحی لوگو هایی حرفه ای و جذاب و صد البته اصولی کمک شایانی میکند.تیم ما از شنیدن نظرات و راهنمایی های شما در راستای طراحی های زیبا تر بسیار خوشحال خواهد شد.

منبع : creativemarket.com
فایل pdf : دانلود کنید
اشتراک گذاری در :

خواندن مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود

دیدگاه خود را ثبت کنید

با مشارکت در بحث ها به دیگران کمک کنید