طراحی بروشور

امروزه با اینکه در عصر دیجیتال هستیم و در این مسیر با سرعت نور پیشرفت میکنیم با این حال بروشور های چاپی هنوز نقش بسیار بالایی در بازاریابی و برندینگ هر کسب و کار دارد که این خود نشان دهنده مفید بودن و کارایی بالا آن است.نحوه طراحی بروشور بسیار مهم است و باید با جزئیات و به بهترین شکل ممکن طراحی شود تا بتواند برای شما فروش ایجاد کند.

زمانی که از بروشور ها برای معرفی کسب و کار خود و به نوعی تبلیغات و برند سازی استفاده میکنید باید مطمئن شوید که آیا در حال فروختن محصول یا خدمات خود هستید یا خیر.به عبارتی باید بررسی کنید که آیا بروشور های شما نتیجه مطلوب را برای شما دارند یا فقط در حال هدر دادن وقت و هزینه های خود هستید.بیایید از اول شروع کنیم و ببینیم بروشور اصلا چیست و چند نوع دارد و چگونه میتوانیم بهترین بروشور را برای معرفی کسب و کار خود داشته باشیم،با گروه طراحی فلامینگو همراه باشید.

بروشور چیست؟

برشور یک کتابچه کاغذی چند صفحه ای (چند لتی) است که بیشتر برای تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرد و در قالب جزوه یا پمفلت تا میشود.برشور یک سند تبلیغاتی است که در درجه اول برای معرفی یک شرکت،سازمان،محصولات یا خدمات و در درجه دوم اطلاع رسانی به مشتریان بالقوه یک کسب و کار استفاده میشود.بروشور ها را ممکن است در مکان های پر رفت و آمد شهر از افراد توزیع کننده دریافت کنید و یا در محل کسب و کار آن را مطالعه و دریافت کنید،البته در بسیاری از مکان ها ممکن است بروشور ها را ببینید و این ثابت میکند که بروشور ها هنوز هم محبوبیت و کارایی خود را دارند و نمیتوان از آن ها چشم پوشی کرد.

 

طراحی بروشور گروه فراچوب

طراحی بروشور گروه فراچوب

 

اهداف بروشور چیست؟

هدف اصلی بروشور گسترش دانش مخاطبان نسبت به یک موضوع خاص است که در هر کسب و کار میتواند متفاوت باشد،به طور مثال هدف آشنایی و کسب اطلاعات در مورد یک محصول و خدمات است که از این طریق میتوان احساس نیاز را در مخاطب ایجاد کرد و آنها را به سمت فروش سوق داد.البته اهداف بروشور بسیار متنوع است و به نوع کسب و کار و اهداف صاحب برند برمیگردد.

 • در قدم اول توجه مخاطبان را با یک طراحی بصری شگفت انگیز و زیبا جلب کنید تا در نگاه اول مخاطبان مجذوب بروشور شما شده و با علاقه آن را مطالعه کنند
 • محصولات،خدمات و اطلاعاتی که مدنظرتان است را با روشی جذاب تبلیغ و معرفی کنید.
 • بین خود و مشتریان احتمالی خود اعتماد ایجاد کنید.
 • استفاده از بروشور ها برای تبلیغات و برند سازی نسبت به سایر روش ها مانند تبلیغات تلویزیونی و روزنامه ها به صرفه تر است.
 • بعد از اینکه افراد به تبلیغات آنلاین شما عادت کردند،یک بروشور حرفه ای و زیبا میتواند تاثیر بسزایی در فروش شما ایجاد کند و تاثیر بروشور ها را به حداکثر برساند.

انواع بروشور

بروشور های دو لت و سه لت

عمومی ترین نوع بروشور ها هستند که یا به صورت تک رو و یا به دو صورت دو رو طراحی و چاپ میشوند.در صورتی که صفحه یک تا از وسط بخورد به آن بروشور دو لت (Bi-Fold) و در صورتی که دو بار تا بخورد به آن بروشور سه لت (Tri-Fold) میگویند. البته در صورت نیاز میتوانید بروشور شش لت نیز چاپ کنید.

البته انواع بسیار زیادی از بروشور ها وجود دارد که شیوه تا زدن و تعداد لت های آن باعث تفاوت در آن ها میشود.بعضی از این بروشور ها عبارتند از: بروشور های آکاردئونی،بروشور های تای موازی دوبل،تای فرانسوی،بروشور های سه لت نامه ای،سه لت دروازه ای،چهارلت دو دروازه ای،زیگزاگی،آکاردئونی z شکل،تای نقشه ای و چندین نوع دیگر.

 

انواع بروشور

انواع بروشور

 

حتی شما میتوانید پا را از این فراتر بگذارید و بروشور هایی در طرح های مختلف طراحی کنید.میتوانید بروشور های شش ضلعی،مثلثی و هر شکلی که فکر کنید را طراحی و چاپ کنید.البته قیمت این بروشور ها به دلیل چاپ و برش اختصاصی و زمان بر بودن بالاتر از سایر روش های مرسوم است.

 

طراحی بروشور در اشکال مختلف

طراحی بروشور در اشکال مختلف

 

اهمیت و مزایای طراحی بروشور

با وجود پیشرفت های زیاد در دنیای دیجیتال این سوال پیش می آید که آیا هنوز داشتن یک بروشور به خوبی طراحی شده اهمیت دارد؟جواب بله است.بروشور شرکت در کنار وبسایت،شبکه های اجتماعی،تبلیغات و بازاریابی،بخشی جدایی ناپذیر از روند برند سازی شما است.در اینجا برخی از دلایل و مزایای داشتن یک بروشور برای شما عزیزان ذکر شده:

 • یک بروشور به خوبی طراحی شده به عنوان مقدمه ای عالی برای تجارت شما عمل میکند
 • بروشورها با توزیع دقیق ، می توانند دید شرکت شما را گسترش دهند.
 • بروشور ها برای مشتریان جدید ابزار بازاریابی بسیار مناسبی هستند.
 • بروشور ها برای نمایش های تجاری و فرصت های جدید مناسب هستند.

ابزار تبلیغاتی:

بروشور تجارت شما را در بین مشتریان احتمالی نشان میدهد و باعث میشوند افراد بیشتری کسب و کار شما را بشناسند و این یعنی مشتریان بیشتر در آینده.با یک بروشور زیبا و حرفه ای خود را از رقبانتان متمایز کنید.

کسب اعتبار برای برند:

یک بروشور به خوبی طراحی شده،اهداف،ارزش ها و هدف یک شرکت را به روش معتبری برجسته میکند.پیام موجود در این بروشور باید مختصر،واضح و گویا باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی محصولات و تجارت شما را درک کنند.بروشور ها رویکرد مناسبی برای تعامل با مشتریان به منظور تولید نتایج بیشتر هستند.

مقرون به صرفه:

بروشور ها معمولا از کاغذ ساخته میشوند و کاغذ یک ماده بسیار ارزان است.بنابراین از آنها برای ارائه توضیحی مختصر در مورد شرکت به مخاطبان هدف استفاده میشود.

داشتن یک بروشور مناسب که به درستی طراحی شده بسیار اهمیت دارد.یک بروشور بد به همان اندازه که یک بروشور خوب در کسب و کار شما تاثیرات مثبت میگذارد،برای شما تاثیرات منفی خواهد داشت چرا که شما با بروشور خود در حال معرفی خود به مشتریان احتمالی هستید و ممکن است دید آن ها به کسب و کار شما همان دیدی باشد که به بروشور شما داشته اند.یک طراح خوب باید بتواند با یک طراحی بصری زیبا و استفاده از کلمات مناسب افراد را به سمت کسب و کار شما سوق دهند.

مراحل طراحی بروشور

برای اینکه یک بروشور حرفه ای داشته باشیم باید فراتر از یک گرافیست به این موضوع فکر کنیم و نباید تمام کار را در طراحی ظاهر آن ببینیم،احتمالا شما هم با مطالعه این صفحه متوجه این موضوع شده اید.در پایین فهرستی از کار هایی که برای داشتن یک بروشور حرفه ای را باید طی کرد قرار داده ایم:

1:تعیین اهداف

اهداف اصلی طراحی بروشور را تعیین کنید.با چه کسانی میخواهید ارتباط برقرار کنید؟چه زمانی میخواهید از آن استفاده کنید؟قصد معرفی چه چیزی را دارید؟

2:تعیین پیام انتقالی

پیامی که میخواهید در هر لت به کاربر انتقال دهید را مشخص کنید.یک پیام در هر لت.با این روش میتوانید مشخص کنید که بروشور شما چند لت باشد.

3:ایجاد محتوای معنی دار

نوشته ها از ضروریات بروشور هستند.با خوب نوشتن درک مفاهیم کلماتتان را بالا ببرید.تصاویر نیز بسیار مهم هستند و باید مرتبط با کسب و کار نوشته همان نقطه باشند.یک تصویر خوب به اندازه هزاران کلمه مفهوم در خود دارد.

4:ساده طراحی کنید

ساده بودن همیشه خوب است.نیاز نیست کل داستان را بگویید.به بروشور اجازه تنفس بدهید،شلوغ کردن بیش از حد بروشور آن را زشت میکند و اشتیاق افراد را برای خواندن آن از بین میبرد.همیشه به مخاطبان خود احترام بگذارید،آن ها از چیزی که فکر میکنید باهوش تر هستند و داستان شما را متوجه خواهند شد.

5:خود برند را در بروشور جا دهید

شما باید یک بروشور طراحی کنید که نشان دهنده فعالیت برند و در اصل چهره ای از خود برند باشد.بروشور باید نشان دهنده شخصیت شرکت شما باشد و این به معنی زیبا جلوه دادن آن نیست.

6:دارایی هایتان را جمع کنید

متن ها و تصاویری که میخواهید در بروشور قرار دهید را در یکجا جمع کنید و تطابق آن ها با یکدیگر را بررسی کنید.اطلاعات برندتان را نیز جمع آوری کنید.تصویر لوگو در بروشور بسیار مهم است و حتما سعی کنید یک لوگو با کیفیت در اختیار داشته باشید.به جرات میتوان گفت در هر طرح گرافیکی مهم ترین بخش تصویر لوگو است.اگر برای برندتان لوگو ندارید و یا لوگو تان چندان مناسب نیست میتوانید به صفحه طراحی لوگو مراجعه فرمایید و پس از مشاهده نمونه کار ها برای ثبت سفارش لوگو با ما تماس بگیرید.اطلاعاتی که از برند برای طراحی بروشور نیاز دارید:

 • تصویر با کیفیت لوگو
 • آدرس ایمیل،تلفن و سایر راه های ارتباطی
 • توضیحات مختصر درباره شرکت
 • آدرس وبسایت
 • محصولات و خدماتی که میخواهید در بروشور معرفی کنید

7:ایده های خود را ترسیم کنید

در این مرحله باید تیم خود را جمع کنید و از آن ها بخواهید هر ایده ای که در نظر دارند را ترسیم کنند.یک مداد و کاغذ بردارید و دست به کار شوید.طرح های دستی به سرعت بررسی میشود و در سریع ترین زمان میتوانید بهترین طرح را انتخاب کنید.

8:طراحی طرح ابتدایی در نرم افزار

در مرحله قبلی شما به یک طرح دستی مناسب رسیده اید.اکنون شروع به طراحی از روی الگوی طرح اسکچ خود کنید.میتوانید از نرم افزار های فتوشاپ و ایلوستریتور استفاده کنید.

9:کاغذ مناسب انتخاب کنید

برای چاپ بروشور میتوانید از انواع کاغذ ها استفاده کنید.انتخاب این موضوع بسته به بودجه شما متغیر است.هر چقدر بودجه بیشتری داشته باشید جنس بهتری خواهید داشت.

10:چاپ و صحافی

طرح نهایی خود را به شرکت های چاپ بدهید تا عمل چاپ و تا زدن را برای شما انجام دهند و برای شما ارسال کنند.انتخاب شرکت مناسب و معتبر هم بسیار مهم است.

امیدوارم تا الان دید جدیدی نسبت به بروشور پیدا کرده باشید و متوجه شده باشید که چه انتظاراتی باید از بروشور ها داشته باشید.در پایین صفحه میتوانید نمونه کار ها و سپس تعرفه های طراحی بروشور ما را ببینید و در صورتی که تمایل داشتید برای کسب و کار خود بروشور داشته باشید و فروش خود را افزایش دهید با ما تماس بگیرید تا ضمن مشاوره رایگان،سفارش طراحی بروشور خود را ثبت کنید.

نمونه کار طراحی بروشور

طراحی بروشور کلینیک دندانپزشکی

طراحی بروشور کلینیک دندانپزشکی محمدی

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : دکتر شهاب محمدی
طراحی بروشور گروه فراچوب

طراحی بروشور گروه فراچوب

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : گروه فراچوب
طراحی بروشور شرکت کیادژ پرشین

طراحی بروشور شرکت کیادژ پرشین

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : شرکت کیادژ پرشین
طراحی بروشور شرکت نوآوو

طراحی بروشور شرکت نوآوو

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : شرکت نوآوو
طراحی بروشور آروین اوزمان

طراحی بروشور شرکت آروین اوزمان

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : شرکت آروین اوزمان

تعرفه طراحی بروشور

بروشور دو لت

بروشور دو لِت دو رو

 • طراحی به صورت پشت و رو
 • ایجاد تغییرات تا زمان رضایت شما
 • تضمین پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت
 • طراحی و چاپ در سریع ترین زمان
250 هزار تومان 5 روز
بروشور سه لت

بروشور سه لِت دو رو

 • طراحی به صورت پشت و رو
 • ایجاد تغییرات تا زمان رضایت شما
 • تضمین پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت
 • طراحی و چاپ در سریع ترین زمان
350 هزار تومان 6 روز
بروشور اختصاصی

بروشور اختصاصی

 • طراحی در فرم دلخواه شما
 • تضمین سریع ترین زمان طراحی و چاپ
 • قیمت بالاتر در هنگام چاپ
 • مناسب برای کسب و کار های خاص
 • طراحی بر مبنای خلاقیت و اصول برندینگ
تماس بگیرید! متغیر
مشاوره رایگان
نظرات مشتریان

در صورتی که سوالی دارید و یا نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شماتماس بگیرند.

سوالات متداول در طراحی بروشور

نمیدانم کدام نوع بروشور را انتخاب کنم!

اگر اطلاعاتی که در بروشور میخواهید قرار دهید کم است بهتر است از بروشور تک برگ یا دولِت استفاده کنید و در صورتی که اطلاعات شما بیشتر است میتوانید از بروشور های سه لت استفاده کنید.این دو متداول ترین نوع بروشور ها هستند که بسیار هم محبوب هستند.با این حال میتوانید ضمن مشاوره رایگان توسط ما انتخاب آن را به ما بسپارید.

آیا میتوانم بروشور های در اشکال خاص داشته باشم؟

البته.میتوانید بروشور خود را به هر شکلی که دوست دارید در بیاورید و در هنگام چاپ با لیزر برش داده میشود.البته ما به شما توصیه میکنیم برای دریافت بهترین نتیجه از بروشور های رایج آکاردئونی دو لت و سه لت استفاده کنید.با این کار هم هزینه های چاپ شما کاهش میابد و هم نتیجه بهتری از آن میگیرید.

طرح شما را چه طوری چاپ کنم؟

سیاست ما همیشه این گونه بوده که مشتری بالاترین میزان رضایت را از ما داشته باشد.تیم ما با چندین شرکت چاپ همکاری میکند و این کار را برای شما انجام میدهد و شما بروشور های خود را بنا به تعدادی که مد نظر دارید درب منزل دریافت میکنید.با این حال اگر مایل نیستید فرایند چاپ توسط ما انجام شود میتوانیم پس از طراحی فایل لایه باز آن را برای شما ارسال کنیم.

تماس با ما

در صورتی که جواب سوال خود را پیدا نکردید میتوانید از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید تا گرافیستان ما به سوالات شما پاسخ دهند

مقالات مرتبط
طراحی بروشور در word
231 بازدید

آموزش طراحی بروشور در word + ویدیو

همان طور که میدانید بروشور یکی از مهمترین ابزار های تبلیغاتی آفلاین برای بسیاری از کسب و کار های سنتی است و در مورد برند و کسب و کار شما اطلاعات زیادی به خواننده منتقل میکند.نحوه طراحی بروشور بسیار مهم…

20 دقیقه
پیشنهاد
2 دیدگاه
اپلیکیشن ساخت پست اینستاگرام
110 بازدید

20 اپلیکیشن کاربردی ساخت و توسعه پست اینستاگرام

این روزها کلمه اینستاگرام بیش تر از هر زمان دیگری به گوشمان میخورد و بسیاری از افراد،کسب و کار خود را در این شبکه اجتماعی راه اندازی کرده اند و در حال درآمد زایی از آن هستند و یا یک…

11 دقیقه
پیشنهاد
بدون دیدگاه
طراحی سربرگ آنلاین
58 بازدید

10 سایت برتر طراحی سربرگ آنلاین و رایگان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش نقش گرافیک در سازمان ها و ادارات ، استفاده از سربرگ های حرفه ای با طراحی اختصاصی بسیار رواج یافته به گونه ای که کمتر شرکت و سازمانی را پیدا میکنید که از سربرگ…

14 دقیقه
پیشنهاد
بدون دیدگاه