طراحی کاتالوگ

کاتالوگ ها یکی از ابزار های بسیار مهم برای معرفی محصولات و خدمات به مشتریان است.به وسیله یک طراحی کاتالوگ حرفه ای و جذاب و ارائه آن به مشتریان میتوانید علاوه بر رفع ابهامات و آشنایی کامل آنها با محصولات و خدماتتان،میزان فروش خود را به وسیله برندینگ و رضایت مشتری به طرز قابل توجهی افزایش دهید.گروه طراحی فلامینگو با سال ها تجربه طراحی به صورت حرفه ای و با داشتن نمونه کار های متعدد،در زمینه طراحی کاتالوگ یا بروشور کتابخانه ای توانسته اعتماد و رضایت مشتریان را جلب نماید.

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ (catalogue) را با نام های مختلفی میشناسند.در زبان فارسی به آن کالانما یا بروشور کتابخانه ای و یا راهنمای معرفی محصولات و خدمات می نامند و در اصل یک کتابچه با صفحات متعدد است که به معرفی و شرح جزئیات محصولات و خدمات شما میپردازد تا به وسیله آن مشتریان شما بتوانند با محصولات و خدمات شما آشنا شوند،با انجام این کار در زمان شما و مشتریان تان بسیار صرفه جویی میشود.در صورتی که هدف شما از داشتن کاتالوگ اهداف تبلیغاتی و در نهایت فروش است باید به دقت و با جزئیات طراحی شود،مواردی مثل رنگ های مناسب،صفحه آرایی دقیق،استفاده از عکس های جذاب و با کیفیت و سایر مواردی که در ادامه شرح خواهیم داد بسیار به فروش و برندینگ شما کمک خواهد کرد.

چرا طراحی کاتالوگ مهم است؟

اگر کمی در اینترنت جستجو کنید به صد ها فایل لایه باز کاتالوگ به صورت رایگان و یا با هزینه بسیار پایین دسترسی خواهید داشت،حتی میتوانید از طراحانی که تعرفه های پایینی دارند نیز در خواست طراحی کاتالوگ کنید.اما دقت داشته باشید که شما در کاتالوگتان درست مانند یک ویترین در حال به نمایش گذاشتن محصولاتتان هستید و اگر نتوانید یک ویترین جذاب با محصولات جذاب داشته باشید،چگونه میخواهید آن ها را بفروشید؟

موارد بسیار زیادی در طراحی کاتالوگ باد رعایت شود که آن را حرفه ای و جذاب کند و شما این موارد را در کاتالوگ های آماده و ارزان قیمت نخواهید داشت،شما یک بار برای طراحی کاتالوگ هزینه خواهید کرد(که مبلغ بسیار پایینی خواهد بود) و آن را برای مدت طولانی مدت در اختیار خواهید داشت(البته مصرفی بودن کاتالوگ در ادامه توضیح داده شده)،در واقع انجام این کار برای شما بسیار عالی خواهد بود چرا که یک کاتالوگ حرفه ای و جذاب میتواند افراد را متقاعد کند که از محصولات و خدمات شما استفاده کنند و در این صورت فروش شما بسیار بالا خواهد رفت.

طراحی کاتالوگ شرکت زعفران ادمان

طراحی کاتالوگ شرکت زعفران ادمان

 

ویژگی کاتالوگ حرفه ای:

1: کیفیت مناسب جلد کاتالوگ :

جلد کاتالوگ شما اولین چیزی است که افراد میبینند و تصمیم میگیرند که از آن استفاده کنند یا خیر.جلد آن باید با زیبایی هر چه تمام طراحی شود و از عکس های باکیفیت و با رزولوشن بالا استفاده شود.همچنین از رنگ اصلی برند شما در جلد آن باید استفاده شود تا نشان دهنده  کسب و کار شما و جزوی از هویت بصری برند شما باشد.

2: وجود تصاویر با کیفیت از محصولات :

در کاتالوگ ها تصاویر همه چیز هستند.در واقع کاتالوگ،گالری تصاویر محصولات شما هستند.بنابراین در استفاده از تصاویر باید بسیار دقت شود،کیفیت،رزولوشن،وضوح،نور مناسب و جهت تصویر محصول موارد مهمی هستند که باید در تصویر کاتالوگ وجود داشته باشند.این موضوع به قدری اهمیت دارد که تعیین کننده موفق بودن طراحی کاتالوگ شماست.

 

طراحی کاتالوگ ایران لوستر

طراحی کاتالوگ ایران لوستر

3: صفحه آرایی حرفه ای و اصولی :

صفحه آرایی به هنر چیدمان اجزای یک صفحه کنار هم میگویند.اینکه چطور تصاویر و نوشته ها به گونه ای قرار بگیرند که هم به راحتی خوانده شود و هم جلوه ویژه ای به آن بدهد.این هارمونی بین نوشته ها ،نیازمند یک صفحه آرایی مخصوص کاتالوگ است که ویژگی های خاص خود را دارد.نوشته ها نیز در صفحه آرایی بسیار مهم هستند،سایز تیتر ها،اندازه پاراگراف ها،میزان فاصله از حاشیه ها،نوع فونت و بسیاری از موارد دیگر در صفحه آرایی باید رعایت شود.

4: ارائه توضیحات کامل محصولات یا خدمات :

قبل از اینکه بخواهیم صفحه آرایی کاتالوگ را انجام دهیم باید تمام توضیحات و نوشته هایی که قرار است در کاتالوگ استفاده کنیم را آماده کنیم و سپس بر حسب نوع نوشته جایگذاری آن را انجام دهیم.متن نوشتاری شما در صورتی که بخواهید یک توضیح ابتدایی درباره شما و کسب و کارتان(در کل معرفی برندتان) است و یک نوشتار مخصوص هر محصول و یا خدماتتان است.

شما باید بتوانید در چند خط درباره محصولاتتان و یا خدماتتان توضیحاتی نسبتا کامل ارائه دهید و ویژگی های آن محصول به همراه قیمت آن را نیز درج کنید.البته هیچکدام از این موارد اجباری نیستند و شما هر کدام را که بخواهید بنا به نوع کاتالوگ و نیازتان آن را قرار میدهید.البته ارائه توضیحات به همراه اطلاعات کلی میتواند به شما بسیار کمک کند تا رضایت و اعتماد مخاطب را جلب کنید.

 

طراحی کاتالوگ فروشگاه موتن رو

طراحی کاتالوگ موتن رو

 

5: ایجاد نیاز در مشتری برای افزایش فروش :

تمام روش ها و ترفند هایی که در طراحی کاتالوگ به کار میبریم برای این است که در مرحله اول برای مشتریان احتمالی نیاز ایجاد شود و در مرحله دوم این نیاز توسط محصولات و خدمات شما رفع شود.بدین گونه فروش شما به میزان قابل توجهی بالا خواهد رفت.حال برای پیاده سازی این دو مرحله باید تمام نکات و ویژگی های مهم یک کاتالوگ حرفه ای را در طراحی آن رعایت کنیم.تیم ما با سال ها تجربه و دارا بودن متخصصان حرفه ای در این زمینه یکی از پیشرو ترین شرکت های طراحی گرافیک در این زمینه است و از این رو میتوانید به ما اعتماد کامل داشته باشید که بهترین و با کیفیت ترین کاتالوگ ها را برای شما طراحی میکنیم.

انواع کاتالوگ

کاتالوگ ها در ابعاد مختلف دارای دسته بندی های مختلفی هستند،به طور مثال کاتالوگ ها را بر اساس نوع چاپ،محتوای آن،نوع مصرف آن و ابعاد آن تقسیم بندی میکنند.اما مهم ترین نوع تقسیم بندی کاتالوگ،طبقه بندی آن بر حسب محتوای آن است.محتوای کاتالوگ یا بر اساس معرفی یک محصول یا خدمت تنظیم میشود و یا بر اساس مجموعه ای از خدمات و محصولات.

این محصول ممکن است گاهی بصورت ماهیانه،سه ماهه و یا سالانه نیاز به تغییر داشته باشد.در قسمت کاتالوگ های سریع مصرف و کند مصرف اطلاعات بیشتری میخوانید.همچنین کاتالوگ ها را بر اساس نوع صحافی که شامل سیمی و فنری،پلاستیکی،منگنه و چسب گرم است تقسیم بندی میکنند.در چاپ نیز کاتالوگ ها را بر اساس ابعاد آن تقسیم بندی میکنند مثل سایز های رایج A4 , A5 , قطع رقعی،قطع وزیری و کاتالوگ های مربع.

کاتالوگ های سریع مصرف و کند مصرف

کاتالوگ ها را بر اساس نوع استفاده به دو نوع سریع مصرف و کند مصرف تقسیم میشود.منظور از کند مصرف،کاتالوگ محصولات و خدماتی هستند که به معرفی و برند سازی خدمات و محصولات اصلی شرکت میپردازند و در آینده ای نزدیک تغییر نخواهند کرد،مانند لوازم خانگی،اتومبیل،تجهیزات مکانیکی،خدمات اصلی شرکت ها و …کاتالوگ های سریع مصرف نیز،کاتالوگ هایی هستند که معمولا محصول محور هستند و به معرفی محصولات و خدمات جدید شرکت ها میپردازند مانند مواد غذایی.

مراحل طراحی کاتالوگ

 • مشاوره رایگان: در ابتدا تیم ما با شما تماس میگیرد و در رابطه با کسب و کار و محصولاتتان شما را راهننمایی میکند که چه مواردی در کاتالوگ برای شما مناسب است.
 • تعیین تعداد صفحات داخلی و مشخص کردن ابعاد و جنس چاپ آن بر اساس بودجه شما.
 • طراحی جلد کاتالوگ و ارائه 4 طرح مختلف به شما.
 • شروع طراحی صفحات داخلی و تنظیم نوشته ها و قراردادن تصاویر،صفحه آرایی،صفحه آرایی کاتالوگ،قالب بندی،ایجاد ساختار کلی و موارد دیگر مربوط به بخش طراحی صفحات داخلی
 • ارائه فایل نهایی به شما برای تایید و ایجاد تغییرات مورد نیاز در صورت درخواست شما
 • در صورت تایید صفحات داخلی و رضایت شما فایل نهایی به شما تحویل داده میشود.دقت داشته باشید طرح مورد نظر تا زمانی که مورد تایید شما نباشد نهایی نخواهد شد و به هر تعداد که لازم باشد در طرح تغییر ایجاد میشود.
 • ارسال فایل نهایی به مرکز چاپ برای چاپ کاتالوگ و تحویل آن به شما

نرم افزار طراحی کاتالوگ

برای طراحی کاتالوگ معمولا از نرم افزار های رایج طراحی گرافیک مثل فتوشاپ،ایلوستریتور و تعدادی نرم افزار دیگر استفاده میشود.اما در کنار این نرم افزار های برداری و پیکسلی از نرم افزار Adobe Indesign نیز به دلیل نیاز به صفحه آرایی استفاده میشود.معمولا با این دو نرم افزار هر گونه کاتالوگی را میتوان طراحی کرد.البته تنها دانش تخصصی این نرم افزار ها لازم نیست،داشتن دانش و مهارت طراحی و هنر بسیار در این زمینه مهم است.

 

نرم افزار طراحی کاتالوگ

نرم افزار طراحی کاتالوگ

 

کاتالوگ دیجیتال چیست؟

امروزه با رشد دنیای دیجیتال و ورود کسب و کار ها به فضای آنلاین نیاز به کاتالوگ های دیجیتال بیشتر از پیش حس میشود.کاتالوگ های دیجیتال چندان فرقی با کاتالوگ های چاپی ندارند و تنها فرق آن این است که در فضای آنلاین،یعنی در وبسایت شرکت و شبکه های اجتماعی آن منتشر میشود و افراد میتوانند دید کامل تری نسبت به کسب و کار مورد نظر داشته باشند.فرمت رایج در کاتالوگ دیجیتال PDF است و رزولوشن آن 300dpi است.از آن جایی که در کاتالوگ دیجیتال نیاز به چاپ ندارید میتوانید در هزینه های آن صرفه جویی کنید.

توجه کنید که با طراحی کاتالوگ علاوه بر دریافت کاتالوگ تان به صورت چاپی در تیراژ مورد انتخاب شما،فایل ها و تصاویر کاتالوگتان را نیز به صورت دیجیتال در فرمت های رایج مثل PDF دریافت میکنید و میتوانید بر روی سایت و شبکه های اجتماعی خودتان منتشر کنید.بدین ترتیب این فرصت را خواهید داشت که محصولات و خدماتتان را به تمام دنیا معرفی کنید.

کاتالوگ دیجیتال

طراحی کاتالوگ دیجیتال

قیمت طراحی کاتالوگ چگونه محاسبه میشود؟

قیمت طراحی کاتالوگ بر اساس دو مولفه تعیین میشود.

1- طراحی جلد کاتالوگ : تعرفه طراحی جلد کاتالوگ به صورت جداگانه محاسبه میشود به این دلیل که جلد کاتالوگ ساختاری جدا از صفحات داخلی دارد و باید به صورت کاملا حرفه ای و اصولی ساخته شود که این خود ملزم به صرف وقت زیادی است.

2- طراحی صفحات داخلی : پس از تعیین قالب کلی کاتالوگ و تعیین نحوه چیدمان اجزا شروع به طراحی صفحات هر محصول و یا خدمات شما میکنیم.تمام صفحات داخلی تعرفه های یکسان دارند.

قیمت چاپ کاتالوگ چگونه محاسبه میشود؟

با گسترش شرکت های چاپ امروزه رقابت برای داشتن مشتری های بیشتر بالارفته و شرکت ها قیمت های رقابتی ای نسبت به گذشته ارائه میدهند.شرکت های چاپ معتبری همچون چاپ کهن،چاپ آقا و چاپ متین در این زمنیه بسیار خوب عمل کرده اند و بهترین قیمت ها را در بازار دارند.قیمت چاپ کاتالوگ براساس معیار های مشخصی تعیین میشود.این معیار ها به 5 شاخص اصلی تقیسیم میشوند :

1- صفحات داخلی

تعیین قیمت صفحات داخلی کاتالوگ به معیار های متفاوتی بستگی دارد که شامل موارد زیر است

 • جنس کاغذ: که معمولا در دو نوع تحریر و گلاسه هستند،کاغذ های تحریر 80 گرم و 100 گرم و کاغذ های گلاسه به صورت 150،200 و 250 گرم  هستند.جنس کاغذ کاتالوگ تاثیر بالایی در قیمت تمام شده آن دارد.
 • رنگ چاپ : که به صورت سیاه و سفید و رنگی موجود است.
 • تعداد صفحات : تعداد صفحات داخلی کاتالوگ است،با زیاد شدن صفحات منطقا قیمت آن نیز بالاتر میرود

2- جلد

جلد کاتالوگ نیز در قیمت چاپ کاتالوگ تاثیر گذار است.معیار های تعیین قیمت جلد کاتالوگ شامل موارد زیر است

 • جنس کاغذ جلد : کاغذ جلد کاتالوگ شامل سه نوع تحریر،گلاسه و کتان در کیفیت های مختلف است.در جنس جلد سعی میشود از کیفیت بالا استفاده شود تا کیفیت کار بیشتر شود.
 • وجه چاپ جلد : که یک رو یا دو رو است  و تاثیر کمی در قیمت گذاری دارد.
 • رنگ چاپ جلد : که شامل رنگی و سیاه و سفید است و تاثیر کمی در قیمت گذاری داد.

3- صحافی کاتالوگ

نحوه صحافی کردن کاتالوگ نیز در قیمت گذاری تاثیر دارد.معیار های تعیین قیمت صحافی کاتالوگ شامل موارد زیر است

 • نوع صحافی : صحافی کاتالوگ شامل سه نوع منگنه ساده،منگه لوپ و چسب گرم گلاسه است که بنا به نیاز هر کدام را میتوانید انتخاب کنید
 • جهت صحافی : جهت صحافی نیز در قیمت چاپ کاتالوگ تاثیر گذار است و شامل جهت عمودی و افقی است.جهت افقی گران تر از عمودی است.

4- زمان تحویل

زمان تحویل به سه صورت معمولی،نیمه فوری و فوری است.پیشنهاد میشود زیاد در تحویل کاتالوگ عجله نداشته باشید تا روی قیمت چاپ تاثیر نداشته باشد.

5- تیراژ

در نهایت معیار آخر تیراژ است.در صورتی که تیراژ های بالا انتخاب کنید قیمت تمام شده برای هر کاتالوگ پایین تر خواهد بود.

تفاوت کاتالوگ و بروشور چیست؟

اگر به صفحه طراحی بروشور بروید و توضیحات و نمونه کار های بروشور را بینید،متوجه خواهید شد که تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد.اصلی ترین تفاوتی که بین طراحی کاتالوگ و بروشور وجود دارد این است که بروشور یک برگه چاپ شده کوچک است که بعد از تا خوردن به دو،یا سه لت تقسیم میشود و بیشتر جنبه تبلیغاتی و معرفی مختصر دارد،اما کاتالوگ یک کتابچه با صفحات زیاد است که به معرفی،شرح،دسته بندی و برند سازی محصولات و خدمات شما میپردازد و اکثر افراد به دلیل نا آشنا بودن با این دو مورد در ابتدا سردرگم میشوند و بعضی نیز این دو را یکی میدانند.

 

تفاوت کاتالوگ و بروشور

تفاوت کاتالوگ و بروشور

 

البته جای تعجبی نیست که چرا که هر دو این موارد اطلاعاتی هستند و سعی در آشنایی ما با محصولات و خدمات شرکت مورد نظر دارند.دقت داشته باشید که بروشور ها بیشتر برای جنبه تبلیغاتی استفاده میشود اما از کاتالوگ علاوه بر تبلیغات میتوان برند سازی و معرفی محصولات و خدمات را برای فروش بیشتر انجام داد.در کلام آخر  هدف بروشور توصیفی از شرکت ،ویژگی های برجسته محصول و یا در مورد یک رویداد است و هدف کاتالوگ ،توصیف مختصر قسمت و تصاویری از تمام محصولات شرکت است.

چرا طراحی کاتالوگ در گروه طراحی فلامینگو؟

1: حرفه ای هستیم

تیم ما با سال ها تجربه در طراحی کاتالوگ و گرافیک توانسته رضایت مشتریان را تا حد بالایی جلب کند،متخصصان و طراحان ما تمام تلاش خود را میکنند تا بهترین طراحی ها را با استاندارد های روز جهان و به گونه ای طراحی کنند که بالاترین بازخورد را برای شما داشته باشد.

2: متعهد هستیم

ما بر روی حرفمان پایبند هستیم و طرح هایمان را تا جایی که نیاز باشد برای شما تغییر میدهیم تا به نتیجه دلخواه شما برسیم،البته به شما قول میدهیم در نگاه اول از همه چیز راضی باشید،همچنین ما سفارش هایتان را در سریع ترین زمان طراحی و چاپ میکنیم.

3: تعرفه های مناسبی داریم

تیم ما با اینکه یکی از بهترین شرکت های طراحی در ایران است،اما همیشه بهترین تعرفه ها را دارد و مدت هاست که تغییری بر روی قیمت ها نداشته ایم،با مقایسه نمونه کار ها و تعرفه های ما با سایر شرکت ها مطمئنا به این نتیجه خواهید رسید.

4: خوش قول هستیم

به تمام تعهداتمان در در شروع همکاری پایبند هستیم و به شما قول میدهیم در مان مقرر شده و حتی زودتر طرح نهایی را به شما تحویل دهیم و کلیه خدمات چاپ را برای شما انجام دهیم.

 

نمونه کار طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ شرکت زعفران ادمان

طراحی کاتالوگ شرکت زعفران ادمان

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : زعفران ادمان
طراحی کاتالوگ نگین آستارا خزر

طراحی کاتالوگ شرکت نگین آستارا خزر

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : شرکت نگین آستارا خزر
طراحی کاتالوگ فروشگاه موتن رو

طراحی کاتالوگ فروشگاه موتن رو

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : موتن رو
طراحی کاتالوگ ایران لوستر

طراحی کاتالوگ شرکت ایران لوستر

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : ایران لوستر
طراحی کاتالوگ شرکت فرتاک

طراحی کاتالوگ شرکت سرای سامان فرتاک

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : شرکت فرتاک

تعرفه طراحی کاتالوگ

طراحی قالب کلی و صفحات داخلی

 • ارائه 3 اتود اولیه
 • بی نهایت تغییر
 • تحویل طرح در 4 روز
 • طراحی توسط طراحان حرفه ای و متخصص
 • ارائه فایل های لایه باز
 • انجام کلیه خدمات چاپ و تحویل در کمتر از یک هفته
 • قیمت اعلام شده به ازای هر صفحه است
50 هزار تومان 4 روز

طراحی جلد کاتالوگ

 • ارائه 4 اتود اولیه
 • بی نهایت تغییر
 • طراحی حرفه ای و جذاب
 • تحقیق در زمینه کاری قبل از شروع طراحی
 • تضمین بالاترین کیفیت
 • تحویل فایل طرح به صورت لایه باز
 • طراحی در سریعترین زمان
400 هزار تومان بسته به تعداد صفحات
مشاوره رایگان
نظرات مشتریان

در صورتی که سوالی دارید و یا نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شماتماس بگیرند.

سوالات متداول در طراحی کاتالوگ

قیمت طراحی کاتالوگ چگونه محاسبه میشود؟

همان طور که در بالا توضیح داده شد،دو معیار در قیمت گذاری کاتالوگ موثر است.اولین مورد جلد کاتالوگ است که یک قیمت ثابت دارد و جدا از صفحات داخلی است،چرا که نحوه طراحی جلد کاتالوگ با صفحات داخلی متفاوت است.معیار بعدی تعداد صفحات داخلی است،ما به ازای هر صفحه یک مبلغ مشخص شده داریم.

به طور مثال اگر قیمت جلد کاتالوگ 400 هزار تومان باشد و قیمت هر صفحه داخلی 50 هزار تومان،در صورتی که کاتالوگ شما 12 صفحه داشته باشد قیمت نهایی کاتالوگ شما 1 میلیون تومان خواهد بود.

دقت کنید که قیمت طراحی کاتالوگ با چاپ کاتالوگ متفاوت است

چند روز طول میکشد کاتالوگ به دست من برسد؟

تیم ما بلافاصله پس از شروع قرارداد اقدام به طراحی کاتالوگ شما میکند و مدت زمان طراحی کاتالوگ بسته به تعداد صفحات آن معمولا 4 روز طول میکشد.زمان چاپ کاتالوگ هم بسته به شرکت های چاپ چیزی حدود 2 الی 5 روز است.با این حساب کاتالوگ شما ظرف یک هفته به دست شما خواهد رسید.

تماس با ما

در صورتی که جواب سوال خود را پیدا نکردید میتوانید از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید تا گرافیستان ما به سوالات شما پاسخ دهند

مقالات مرتبط
12 لوگو ساز برتر 2020
416 بازدید

طراحی لوگو آنلاین : 12 لوگو ساز برتر 2020 + آموزش تصویری

امروزه لوگو ساز ها یکی از سریع ترین و راحت ترین روش ها برای طراحی لوگو آنلاین و رایگان هستند.منظور از لوگو ساز ها سایت هایی هستند که به صورت آنلاین میتوانید در آن ها به سادگی و در عرض…

20 دقیقه
پیشنهاد
2 دیدگاه
بیلبورد های خلاقانه
231 بازدید

معرفی 30 مورد از جذاب ترین بیلبورد های خلاقانه

تبلیغات بیلبوردی به گونه ای طراحی شده اند که توجه فرد را به خود جلب کرده و یک احساس به یاد ماندنی را در یک زمان سریع در فرد ایجاد کند و خواننده را وادار می کند بعد از عبور…

11 دقیقه
پیشنهاد
بدون دیدگاه
راز لوگو های معروف
377 بازدید

با 20 راز پنهان پشت لوگو های معروف جهان آشنا شوید

قانون “ساده نگه دارید” سال هاست که بر دنیای طراحی حاکم است.این مسئله کاملا واضح است و نشان میدهد که چرا کسب و کار های نوپا و حتی قدیمی مایلند هزاران دلار برای طراحی لوگو تمیز و ظریف و البته…

12 دقیقه
پیشنهاد
بدون دیدگاه