طراحی پوستر

امروزه پوستر ها را بیشتر از هر چیز دیگر در اطراف خود میبینیم،بسیاری از ما حتی متوجه این کاغذ های اطلاع رسانی و تبلیغاتی نمیشویم تا زمانی که به آن ها دقت کنیم، طراحی پوستر به دلیل مزیت هایی که نسبت به طراحی بیلبورد دارند،بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند و افراد نیز به این دسته از تبلیغات و اطلاع رسانی ها علاقه و توجه بیشتری دارند چرا که نشان دهنده یک رویداد،همایش و یا موضوع خاصی است که اگر مخاطب هدف آن را ببیند حتما توجهش را جلب میکند و سعی میکند که این فرصت پیش آمده را از دست ندهد.

بیشتر پوستر ها بر روی دیوار نصب میشوند و باید به گونه ای طراحی شود تا توجه افراد رهگذر را به خود جلب کند و آن ها را در همان لحظه اول میخکوب کند،از همین رو طراحی پوستر به صورت حرفه ای و تخصصی اهمیت بسیار بالایی دارد و اگر این پوستر به درستی و توسط افراد متخصص طراحی نشود تاثیر خود را از دست میدهند.

چرا طراحی پوستر مهم است؟

از آن جایی که بیشتر رویداد ها و همایش ها از طریف پوستر های سطح شهر اطلاع رسانی میشوند،بنابراین بسیار مهم است که طرح روی پوستر نشان دهنده عمق فعالیت رویداد شما باشد و این مفهوم با یک طراحی جذاب و گیرا به خواننده منتقل شود.این موضوع نشان دهنده این است که طراحی پوستر به صورت حرفه ای و اصولی باید انجام شود و نمیتوان از هر طرح ساده و آماده دیگری استفاده کرد.در این صورت فقط هزینه و زمان خود را هدر داده اید.

 

طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی یوگای هنر

 

طراحان حرفه ای به خوبی میدانند که یک پوستر حرفه ای چگونه باید طراحی شود و تمایز آن از دیگر تبلیغات چیست و حتی اینکه چه اطلاعاتی باید در طرح پوستر قرار گیرد نیز اهمیت دارد،همه این ها توانایی یک طراح حرفه ای را میطلبد.

اصول طراحی پوستر

پوستر ها بنا به موضوع خود اصول خاصی برای طراحی دارند،از آن جایی که طراحی پوستر به دو بخش پوستر های تبلیغاتی و پوستر های هنری تقسیم میشوند،بنابراین در مرحله اول باید مشخص کنیم که پوستر ما تبلیغاتی است یا هنری تا بر اساس نوع آن شروع به طراحی کنیم.همان طور که میدانید پوستر تلفیقی از هنر و گرافیک است و هدف از آن بیشتر تبلیغاتی است،پس تمرکز باید بر روی جذب مخاطب و انتقال یک مفهوم به ذهن آن ها باشد.

تقریبا تمام پوستر ها از یک تصویر پس زمینه با کیفیت به صورت تمام صفحه استفاده میکنند و این تصویر علاوه بر کیفیت بالا باید مرتبط با موضوع پوستر باشد،تصاویر به کار رفته در پوستر به دو دسته تقسیم میشوند،عکس های صنعتی و عکس های تبلیغاتی.عکس های صنعتی،تصاویر خود محصول و خدمات شما هستند و به آن ها تصاویر مستقیم نیز میگویند و به تصاویری که به صورت غیر مستقیم موضوع و هدف پوستر را القا میکند تصاویر تبلیغاتی و غیر مستقیم میگویند.

مراحل طراحی پوستر

کلیه فرایند طراحی پوستر از طراحی تا چاپ توسط تیم ما انجام میشود،گروه طراحی فلامینگو یکی از حرفه ای ترین آژانس های طراحی در کشور است و ما به شما تضمین میدهیم که بهترین طرح پوستر را دریافت کنید.فرایند طراحی پوستر معمولا به صورت زیر است:

 1. انتخاب موضوع پوستر
 2. انتخاب نوع پوستر (تبلیغاتی یا هنری)
 3. تعیین پیام انتقالی پوستر
 4. انتخاب تصاویر صنعتی و تبلیغاتی پوستر
 5. شروع طراحی پوستر
 6. بازبینی طرح توسط کارفرما
 7. ارسال به چاپخانه برای چاپ پوستر

نکات مهم طراحی پوستر

از آن جایی که در طراحی پوستر به تخصص و تجربه بالایی در طراحی گرافیک نیاز است،بنابراین باید نکات بسیار مهمی در طراحی آن رعایت کرد تا در نهایت یک طرح جرفه ای و تاثیر گذار داشته باشیم.در زیر برخی از مواردی که ما در طراحی پوستر رعایت میکنیم ذکر شده:

1- پوستر باید از فاصله دور قابل خواندن باشد:

پوستر ها به دلیل اندازه بزرگی که دارند از فاصله دور قابل مشاهده هستند،اما خیلی مهم است که اطلاعات داخل پوستر نیز از فاصله های مناسب قابل خواندن باشد.

2- ایجاد تضاد در پوستر برای جلب توجه

مردم این روز ها وقت ندارند که به چیز های اطرافشان توجه کنند،زمان توجه آن ها امروزه کمتر از هر زمان دیگری است،بنابراین بهتر است برای جلب توجه آن ها به پوستر از رنگ های تضاد استفاده کنیم،کنتراست بالا بین طرح های گرافیکی باعث توجه سریع افراد به یک نقطه میشود.

 

ایجاد کنتراست در طراحی پوستر

پوستر ساز آنلاین

 

3- مکان نصب پوستر باید در نظر گرفته شود

یکی از مواردی که هنگام طراحی پوستر باید رعایت شود مکان نصب آن است.البته فاکتور های زیادی مثل اندازه پوستر و موارد دیگر در مکان قرارگیری آن دخیل است.افراد باید دعوت به اقدام (Call to action) شما را به راحتی ببینند.این مورد بسیار ممهم است،به عنوان مثال اگر قرار است پوستر شما روی دیوار سبز رنگ قرار بگیرد ممکن است بخواهید از رنگ های متضاد آن در طراحی استفاده کنید.

4- پوستر شما باید چشم گیر باشد

پوستر شما ممکن است در جایی نصب شود که در اطراف آن پوستر های زیادی نصب شده باشد و در این صورت ممکن است کمتر کسی به آن توجه کند،بنابراین باید از تصاویر جذاب و با کیفیتی استفاده کنیم.داشتن طرح جذاب پیش نیاز خواندن اطلاعات آن است.

 

طراحی پوستر

طراحی پوستر آموزش مجسمه سازی

 

5- طرح پوستر باید مقیاس پذیر باشد

همان طور که میدانید پوستر ها بعد از طراحی وارد مرحله چاپ میشوند و در جاهای مختلف استفاده میشوند،این پوستر ها ممکن است در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد و هر مکان ممکن است اندازه متفاوتی داشته باشد،بنابراین بهتر است پوستر برای ابعاد مختلفی طراحی شود.

نکات طراحی پوستر بسیار وسیع است و ذکر تمام آن در این صفحه ممکن نیست،پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید و مقالات ما را مطالعه فرمایید.

راه های طراحی پوستر

شما راه های زیادی برای داشتن یک پوستر دارید.این روش ها ممکن است رایگان یا پولی باشند.پیشنهاد میشود روش های رایگان را کنار بگذارید چرا که کیفیت لازم را برای شما ندارند و نمیتوانند پاسخگوی نیاز شما باشند.

1- طراحی پوستر توسط فریلنسر ها و شرکت های طراحی

بهترین روش طراحی پوستر به صورت حرفه ای و اصولی،طراحی آن توسط طراحان حرفه ای است.شما میتوانید با طراحان فریلنسر و یا شرکت های طراحی قرارداد ببندید تا پوستر شما را طراحی کنند،این روش کمی برای شما هزینه دارد اما مطمئن باشید این هزینه ارزشش را دارد.

2- استفاده از قالب های آماده

امروزه سایت های زیادی پدید آمده اند که به وسیله آن میتوانید طرح های آماده و رایگان بیشماری را دریافت کنید.این روش با این که رایگان است اما هدفمند نیست و نمیتواند نیاز های شما را برطرف کند.

3- استفاده از پوستر ساز های آنلاین

ابزار های طراحی به صورت آنلاین زیادی وجود دارند که به شما امکان میدهد به صورت آنلاین اقدام به طراحی و شخصی سازی پوستر خود کنید.این روش نیز با این که رایگان و سریع است اما مثل مورد قبل حرفه ای و هدفمند نیست و نمیتواند نیاز شما را برطرف کند،چرا که از امکانات بالایی برخوردار نیستند و شما فقط قادرید از بین طرح های آماده و ساده یکی را انتخاب کنید.

 

طراحی پوستر آنلاین

پوستر ساز آنلاین

 

بنابراین تا الان متوجه شده اید که بهترین کار،طراحی پوستر توسط طراحان حرفه ای است،شما با یک بار هزینه که بسیار هم مناسب است میتوانید یک پوستر حرفه ای داشته باشید و در بسیاری از نقاط آن را نصب کنید،پوستر های حرفه ای تاثیر بالایی برای شما خواهند داشت.

نرم افزار طراحی پوستر

طراحی پوستر توسط نرم افزار های گرافیکی قدرتمند انجام میشود،معمولا ما از دو نرم افزار فتوشاپ و ایلوستریتور که هر دو محصول شرکت ادوبی هستند استفاده میکنیم،این دو نرم افزار کلیه امکانات لازم برای طراحی یک پوستر حرفه ای را در اختیار ما میگذارد.معمولا برای ایجاد بهترین خروجی از ترکیب این دو نرم افزار استفاده میشود.

طراحی پوستر تبلیغاتی

پوستر های تبلیغاتی باید این قابلیت را داشته باشند که توجه مخاطب را در یک زمان کوتاه جلب کنند و آن ها را وادار کند که به آن توجه کنند،در غیر این صورت ممکن است یک فرصت مهم را از دست بدهند.امروزه مردم کمتر از هر زمان دیگری به تبلیغات چاپی توجه میکنند و این هنر ماست که بیشترین بازدهی را از این تبلیغات بگیریم و در نهایت برای شما فروش حاصل کنیم.تیم ما با در نظر گرفتن تمامی موارد،یک پوستر تبلیغاتی حرفه ای را برای شما طراحی خواهد کرد که بازدهی بالایی برای شما داشته باشد.

 

طراحی پوستر

طراحی پوستر آکادمی ریاضی آرنیکا

 

طراحی پوستر هنری

سخت ترین نوع پوستر،طراحی پوستر های هنری میباشد،در طراحی این پوستر ها باید بسیار دقت کرد و به بهترین و جذاب ترین شکل ممکن آن را طراحی کرد.از آن جایی که این پوستر ها نشان دهنده یک رویداد و یا اطلاع رسانی است سعی میشود با یک طراحی جذاب توجه مخاطبان را به آن جلب کرد.تیم ما توانایی بالایی در طراحی پوستر های هنری دارد و به شما تضمین داده میشود که بهترین طرح ممکن را در نهایت دریافت کنید.

سفارش طراحی پوستر

اگر تصمیم به طراحی پوستر اختصاصی و حرفه ای گرفته اید،به شما تبریک میگوییم،شما همین حالا میتوانید با ما تماس بگیرید تا ضمن مشاوره رایگان،پروسه طراحی پوستر را در اسرع وقت شروع کنیم،تیم ما به شما تضمین میدهد بهترین طرح پوستر را با قیمت مناسب برای شما طراحی کند پس همین حالا با ما تماس بگیرید.

قیمت طراحی پوستر

ما در گروه طراحی فلامینگو پوستر ها را به دو دسته تبلیغاتی و هنری تقسیم میکنیم و از آن جایی که طراحی پوستر هنری زمان بیشتری میطلبد هزینه بیشتری از شما دریافت میشود،در پایین صفحه میتوانید جدول تعرفه های طراحی پوستر ما را مشاهده کنید و در صورتی که سوالی در این زمینه داشتید میتوانید در هر زمان با ما تماس بگیرید.

نمونه کار طراحی پوستر

طراحی پوستر فدراسیون جهانی فیرا

طراحی پوستر فدراسیون جهانی فیرا

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : موسسه فیرا
طراحی پوستر تبلیغاتی یوگای هنر

طراحی پوستر تبلیغاتی یوگای هنر

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : -
طراحی پوستر

طراحی پوستر آموزشگاه فنی و حرفه ای دید خلاق

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : -
طراحی پوستر

طراحی پوستر مجموعه آموزش مجسمه سازی

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : -
طراحی پوستر

طراحی پوستر آکادمی ریاضی آرنیکا

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : آکادمی آرنیکا

تعرفه طراحی پوستر

طراحی پوستر تبلیغاتی

 • ارائه 3 اتود اولیه
 • طراحی در انواع سایز های رایج پوستر
 • رعایت نکات حرفه ای طراحی پوستر
 • بی نهایت بار تغییر
 • طراحی اختصاصی و حرفه ای
 • تضمن بهترین کیفیت و کمترین قیمت
200 هزار تومان 4 روز

طراحی پوستر هنری

 • ارائه 3 اتود اولیه
 • طراحی در انواع سایز های رایج پوستر
 • رعایت نکات حرفه ای طراحی پوستر
 • بی نهایت بار تغییر
 • طراحی اختصاصی و حرفه ای
 • تضمن بهترین کیفیت و کمترین قیمت
400 هزار تومان 6 روز
مشاوره رایگان
نظرات مشتریان

در صورتی که سوالی دارید و یا نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شماتماس بگیرند.

سوالات متداول در طراحی پوستر

تفاوت پوستر تبلیغاتی و هنری چیست؟

پوستر های هنری بیشتر برای اطلاع رسانی رویداد ها و مراسم های مختلف استفاده میشود و در آن هدف اصلی فروش محصول یا خدمت نیست،در حالی که هدف بروشور های تبلیغاتی همان طور که از نامش پیداست برای بازاریابی و معرفی محصولات و خدمات شما مورد استفاده قرار میگیرد.

طراحی پوستر چند روز طول میکشد؟

طراحی پوستر تبلیغاتی بسته به حجم کاری ما بین 2 الی 3 روز طول میکشد و این زمان برای پوستر های هنری کمی بیشتر است،پروسه چاپ آن هم چند روزی طول میکشد.در صورتی که نیاز فوری به پوستر ها دارید ما روند طراحی آن را در اولویت قرار میدهیم.

تماس با ما

در صورتی که جواب سوال خود را پیدا نکردید میتوانید از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید تا گرافیستان ما به سوالات شما پاسخ دهند

مقالات مرتبط
طراحان برتر لوگو در جهان
94 بازدید

20 طراح برتر لوگو در جهان

یکی از مزایای کار به عنوان یک طراح لوگو فرصتی است که برای شما ایجاد میشود تا با خلاقیتی که به خرج میدهید نقش بزرگی در موفقیت شرکت های بزرگ داشته باشید و در تاریخ ثبت شوید،اکثر طراحان بزرگ دنیا…

10 دقیقه
پیشنهاد
بدون دیدگاه
ایده های طراحی لوگو
292 بازدید

ایده طراحی لوگو : معرفی 30 منبع شگفت انگیز برای ایده گرفتن

انتخاب لوگو یکی از مهم ترین تصمیمات مربوط به برند سازی است که شما به عنوان یک صاحب کسب و کار تصمیم میگیرید. همان طور که در مقاله آموزش طراحی لوگو عنوان کردیم یکی از مراحل اصلی طراحی لوگو پیدا…

18 دقیقه
پیشنهاد
بدون دیدگاه
دانلود فونت فارسی
572 بازدید

10 سایت برتر دانلود فونت فارسی و رایگان

خوشبختانه در طول چند سال اخیر،تنوع و کیفیت فونت ها در ایران افزایش چشم گیری داشته.در گذشته به گونه ای بود که هر طرح گرافیکی و یا سایتی که میدیدیم خارج از دو یا سه فونت رایج نبود که البته…

14 دقیقه
پیشنهاد
3 دیدگاه