طراحی تراکت

تراکت معمولا یک صفحه چاپی منفرد است که برای جلب توجه به یک رویداد، خدمات، محصولات و یا یک ایده مورد استفاده قرار میگیرد.تراکت ها معمولا دارای یک پیام ساده هستند که باید به سرعت منتقل شوند،به همین دلیل نحوه طراحی تراکت مهم است و باید با توجه به هدفی که از ارائه تراکت دارید و پیامی که میخواهید منتقل کنید آن را طراحی کنید. تراکت ها معمولا در سایز های A4 ,A5 ,A6 ,B4 ,B5 ,B6 چاپ میشوند.اگر چه میتوان تراکت ها را در هر سایز که شما میخواهید چاپ کنید فقط باید دقت کنید که در دست به راحتی جا شود. معمولا تراکت ها یک رو هستند اما امروزه افراد ترجیح میدهند از تراکت های دو رو استفاده کنند چرا که جذابیت خاصی دارند و فرصت مناسبی برای تبلیغات و معرفی بیشتر خودتان به مشتریان بالقوه شما هستند و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

یادآوری این نکته به شما عزیزان بسیار مهم است که بدانید کلماتی که در تراکت به کار میبرید تا چه حد اهمیت دارند.محتوای نامناسب میتواند پیام انتقالی شما را کمرنگ تر کند و مانع از همراهی و ارتباط مشتریان با شما شود.به این ترتیب تراکت هایی که به نظر عالی میرسند و دارای کیفیت و گرافیک بالایی هستند اما در ارائه محتوا مناسب با لحن مناسب موفق نیستند و غیر حرفه ای به نظر میرسند در نهایت شکست میخورند و قادر به جذب مشتریان جدید نیستند.

محتوای ارائه شده در تراکت بسیار مهم است و باید در کنار یک طراحی مناسب و چشم گیر بتواند با افراد ارتباط برقرار کرده و نیاز آن ها را به محصول و یا خدماتی که ارائه میکنید برطرف کند.تنها در این صورت است که شما میتوانید مشتریان جدید را به سمت تجارت خود سوق دهید.

 

طراحی تراکت هیراد

طراحی تراکت هیراد

اهداف طراحی تراکت تبلیغاتی

هدف از طراحی تراکت این است که افراد و مشتریان احتمالی خود را وادار کنید که دست به انجام یک عمل خاص بزنند.درست مانند سایر روش های بازاریابی و فروش هدف شما این است که افراد را متوجه یک نیاز در آن ها بکنید و سپس به آن ها ثابت کنید که چگونه میتوانید با خدمات و محصولاتتان نیاز آن ها را برطرف کنید.

در صورتی که بتوانید این موارد را به خوبی در تراکت خود پیاده سازی کنید میتوانید مطمئن باشید که مشتریان زیادی به سمت کسب و کار شما جذب خواهند شد،بنابراین تمام کاری که ما در تراکت انجام میدهیم در ابتدا ایجاد نیاز و سپس رفع نیاز با خدمات و محصولاتمان است.نحوه پیاده سازی این موارد بسیار مهم است.

اجزای اصلی تراکت تبلیغاتی

اطلاعات کلی

در طراحی تراکت و طراحی بروشور محتوایی که نوشته میشوند میتوانند شبیه به هم باشند اما تراکت ها بیشتر به پوستر ها شبیه هستند و اطلاعات کمتری در آن باید قرار بگیرد چرا که هدف ما انجام یک عمل خاص است.تراکت ها میتوانند در هر اندازه باشند اما معمولا بهتر است سایزی انتخاب شود که به راحتی در دست جا بگیرد.صفحه اول تراکت باید حاوی اطلاعات مهم باشد و پیامی که میخواهید منتقل کنید را در این صفحه قرار دهید.قسمت پشتی تراکت میتواند خالی باشد،با این حال از این قسمت میتوان برای قرار دادن یک سری اطلاعات استفاده کرد مانند لیست قیمت،محصولات و یا سوالات متداول استفاده کنید،با این کار جذابیت تراکت افزایش پیدا میکند.

گرافیک

گرافیک یکی از اجزای بسیار مهم در تراکت است.تراکت ها میتوانند تمام متن باشند اما در صورتی که از تصاویر و طراحی مناسبی استفاده نکنید باید قید جذب و فروش را بزنید،تنها گرافیک جذاب و زیبا است که افراد را ترغیب میکند به تراکت شما توجه کنند.با این شیوه میتوانید افراد را ترغیب به مطالعه متن تراکت خود کنید.

 

طراحی تراکت با کیفیت

طراحی تراکت با کیفیت

 

عنوان

تیتر محتوای شما باید توجه مخاطبان هدف را جلب کند.برای اینکه بتوان عنوان های خوبی نوشت میتوانید خودتان را جای مخاطب قرار دهید و ببینید که چه چیزی افراد را ترغیب به خواندن محتوا میکند،تیتر های شما باید بسیار جذاب باشد و از سایر متن ها بزرگ تر و پر رنگ تر باشد تا با نگاه کلی به تراکت مخاطبان به راحتی تیتر ها را تشخیص دهند.همچنین در انتخاب فونت متن خود نیز دقت کنید،حتما از فونت های جذاب و خوانا استفاده کنید.

محتوا

حال که افراد با دیدن عنوان های جذاب شما،توجهشان به شما جلب شده وقت آن رسیده که با ارائه محتوای مناسب تیر آخر را بزنید.محتوای شما باید ارائه توضیحی در رابطه با محصول و خدمات و مواردی که قصد دارید مخاطبان از آن مطلع شوند باشد.از کلمات کوتاه ولی با معنی استفاده کنید تا با کمترین نوشته بیشترین تاثیر را بر روی افراد بگذارید.حتی میتوانید از قلم دیگری برای این محتوا استفاده کنید.مهم ترین موردی که باید حتما رعایت کنید این است که از نوشتن محتوای طولانی خود داری کنید چرا که کسی به محتوا های طولانی در تراکت علاقه ای ندارد و فقط میخواهد پیام شما را به صورت تیتر وار مطالعه کند.

اطلاعات تماس و موقعیت کسب و کارتان

اکنون که توانسته اید افراد را راضی کنید تا از خدمات و محصولات شما استفاده کنند وقت آن رسیده که نشانی محل کسب و کار به علاوه اطلاعات تماستان را در تراکت قرار دهید تا در صورتی که افراد سوالی داشتند و یا خواستند با شما ارتباط برقرار کنند مشکلی نداشته باشند.

شما همچنین میتوانید برای ترغیب افراد به تماس با شما و یا حضور در محل فروش شما یک تخفیف ویژه برای خریداران اول تعیین کنید و سپس شماره تماس و محل کسب و کارتان را به صورت پر رنگ درج کنید تا با دیدن تراکت چشمشان به اطلاعات تماس شما بیفتد،کاری کنید از اینکه افراد شما را پیدا کرده اند خوشحال باشند و با اشتیاق از شما خرید کنند.

موارد مهم در طراحی تراکت

مشخص بودن پیام اصلی

دانستن آنچه که میخواهید به مخاطبان خود بگویید بسیار مهم است.آیا شما در حال تبلیغ یک رویداد،محصول و یا خدمات،پیشنهاد و غیره هستید؟ قبل از هر چیزی باید این موضوع را بدانید.پیام شما نه تنها مهم است بلکه کلماتی که در پیامتان به کار میبرید نیز بسیار مهم است.پیام شما باید مخاطبان را متقاعد کند که برای رفع نیاز خود به شما مراجعه کنند.

در ابتدا میتوانید مشخص کنید که مخاطبان هدف شما در چه رنج سنی قرار دارند و یا آیا درباره جنسیت خاصی صحبت میکنیم یا خیر.زمانی که مخاطبان هدف خود را شناختید میتوانید متناسب با آن پیام خود را منتقل کنید.

ساده بودن پیام انتقالی

پیام انتقالی شما هر چه که باشد باید به سادگی نوشته شود و کاملا واضح باشد،به طوری که مخاطبان شما بلافاصله بعد از اینکه تراکت شما را دیدند متوجه شوند که شما چه کسی هستید،چه کاری انجام میدهید و چه پیامی برای آن ها دارید.یکی از بهترین کار ها استفاده از بولت پوینت ها و عناوین کوتاه میباشد.

استفاده از تصاویر با کیفیت و بزرگ

بعضی اوقات تصاویر میتوانند بسیار بیشتر از متن تاثیر گذار باشند.تصاویر با کیفیت بالا میتوانند از دور مورد توجه قرار بگیرند.بنابراین انتخاب تصاویری که فعالیت کاری شما را نشان میدهد بسیار مهم است.در طراحی تراکت تقریبا در بیشتر موارد میتوانید از تصاویر بزرگ استفاده کنید و جذابیت کار هایتان را چندین برابر کنید.در بعضی موارد نیاز است که تصاویر مورد نیاز شما به صورت اختصاصی تصویر برداری شوند.

 

طراحی تراکت رایان پشتیبان

طراحی تراکت رایان پشتیبان

 

مطمئن شدن از پررنگ و بزرگ بودن عناوین

عناوین مهم ترین بخش های تراکت شما هستند و دقیقا پیامی که میخواهید منتقل کنید باید در عناوین باشند و به همین دلیل باید بزرگ و پر رنگ نوشته شوند تا بلافاصله بعد از دیدن تراکت توجشهان به سمت عناوین شما جلب شود.پیام عناوین شما باید مختصر،روشن و بدون ابهام باشد و سعی کنید آنچه که میخواهید بگویید را در کمترین کلمه بیان کنید.

تقسیم کردن کل متن به پاراگراف و بخش های کوچک

اگر چه گفته شده استفاده از محتوای کمتر مناسب است اما گاهی اوقات نیاز دارید تا اطلاعاتی مهم را در تراکت قرار دهید.شاید شما نیاز دارید تا در مورد خدماتی که در عنوان اشاره کرده اید توضیح دهید.برای اینکه محتوای طولانی شما تاثیر بالای خود را داشته باشد و افراد میل به خواندن پیدا کنند باید محتوای خود را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید.

استفاده از رنگ های مناسب

استفاده از رنگ بندی مناسب برای تراکت شما موضوعی است که نباید از آن غافل شوید،زیرا رنگ ها میتوانند لحن محتوای شما را تعیین کنند.ماهیت کسب و کار شما یک عامل بسیار مهم در انتخاب رنگ است.به همین دلیل پیشنهاد میکنیم از تراکت های سیاه و سفید استفاده نکنید.برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد میکنم مقاله روانشناسی رنگ ها در بازاریابی را مطالعه فرمایید.

تمام این موارد در طراحی تراکت توسط تیم ما به دقت رعایت شده و همیشه سعی کرده ایم بهترین طراحی ها را با بالاترین بازدهی طراحی کنیم تا همیشه از خدمات ما راضی باشید و بتوانید فروش خود را بیشتر کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی تراکت با ما تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید.

نمونه کار طراحی تراکت

طراحی تراکت رایان پشتیبان

طراحی تراکت رایان پشتیبان

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : رایان پشتیبان
طراحی تراکت هیراد

طراحی تراکت هیراد

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : -
طراحی تراکت رستوران گود فود

طراحی تراکت رستوران گود فود

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : رستوران گود فود
طراحی تراکت آموزشگاه زبان بانی

طراحی تراکت آموزشگاه زبان بانی

طراح : علیرضا رفیعی زاده
کارفرما : آموزشگاه بانی

تعرفه طراحی تراکت

طراحی تراکت یک رو

  • تغییر طراحی تا سه بار
  • طراحی بر مبنای اصول برندینگ
  • چاپ تراکت با پایین ترین قیمت
  • تحویل درب منزل در سریع ترین زمان
  • مشاوره رایگان قبل از طراحی
120 هزار تومان 1 الی دو روز

طراحی تراکت دو رو

  • تغییر طراحی تا سه بار
  • طراحی بر مبنای اصول برندینگ
  • چاپ تراکت با پایین ترین قیمت
  • تحویل درب منزل در سریع ترین زمان
  • مشاوره رایگان قبل از طراحی
180 هزار تومان 2 روز
مشاوره رایگان
نظرات مشتریان

در صورتی که سوالی دارید و یا نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شماتماس بگیرند.

سوالات متداول در طراحی تراکت

تراکت دو رو بهتر است یا یک رو؟

اصول طراحی تراکت به صورت یک رو است اما هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید حتما باید یک رو باشد،معمولا امروزه برای جذابیت بیشتر از تراکت های دو رو استفاده میکنند،با این کار علاوه بر جذابیت بیشتر فرصت مناسبی پیدا میکنید تا اطلاعات بیشتری قرار دهید

تعرفه چاپ تراکت چقدر است؟

بسته به تیراژ چاپ و کیفیت چاپ و همچنین سایز چاپ متفاوت است،برای اینکه از قیمت های چاپ اطلاع پیدا کنید با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

در صورتی که جواب سوال خود را پیدا نکردید میتوانید از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید تا گرافیستان ما به سوالات شما پاسخ دهند

مقالات مرتبط
481 بازدید

11 سایت فوق العاده برای پیدا کردن آیکون های رایگان

امروزه دنیای طراحی با سرعتی وصف نشدنی در حال پیشرفت است و ابزار های بیشماری به عنوان مرجع دانلود فایل های لایه باز و وکتور پدید آمده اند،آیکون ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و سایت های زیادی هستند…

10 دقیقه
پیشنهاد
بدون دیدگاه
انتخاب بهترین ترکیب رنگ
291 بازدید

بازی با رنگ ها: انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای لوگو

چندین سال پیش زمانی که یک گروه 3000 نفره را مورد بررسی قرار دادند متوجه شدند که 16 درصد از آن ها بلافاصله آرم نایک را با دیدن یک رنگ تشخیص دادند،همچنین اپل با 15.6 درصد و مک دونالد با…

8 دقیقه
پیشنهاد
بدون دیدگاه
10 ابزار برتر ساخت qr code
562 بازدید

10 سایت برتر ساخت QR Code های جذاب به صورت آنلاین

امروزه با گسترش استفاده از تلفن های هوشمند و بسیاری از ابزار های هوشمند دیگر،استفاده از کد های QR Code بسیار رایج شده است.در تبلیغات نیز از این کد ها بسیار استفاده میشود.این کد ها معمولا به دو صورت آنلاین…

10 دقیقه
پیشنهاد
2 دیدگاه